Xp sorunu

Talahama
29-04-2010, 14:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2 GB RAM
256 MB ekran karti
İnternet Tarayıcı: Internet explorer 7

Bilgisayarımı açıp şifremi girdikten sonra ekranda hiç bir şey çıkmıyo klavye çalışmıyo fare hareket edıyo ama sağ-sol tıklanmıyo masaüstü ise bomboş(simgeler falan yok)
Bi kaç kez sistem geri yükleme yaptım düzeldi ama yeniden bozuldu(bi dahaki açışımda)
Gerekirse format bile atarım ama elimde xp cd si yok(Yazım ve noktalama kuralları için özür dilerim klavye ile ilgili bazı sorunlarım var)
NE YAPABILIRIM ???

Roadrunnner
29-04-2010, 15:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

Bilgisayarınızı açtığınızda görev yöneticisini başlatın(ctrl+alt+del).Dosya menüsünden Yeni Görevi seçin ve çıkan pencereye explorer yazın.Tamama basın.Büyük ihtimal biraz bekledikten sonra masaüstü gelecektir.Eğer gelmezse sorun büyük demektir.Bu durumda format atın gitsin.Eğer masaüstü gelirse şu yolu izleyin: Bilgisayar>C:>Windows.Burada explorer isimli bir dosya vardır.Sağ tıklayın.Gönder menüsünden Masaüstü(kısayol) seçeneğine tıklayın.Daha sonra başlat menüsünden Başlangıç klasörünü açın ve masaüstüne gönderdiğiniz kısayolu Başlangıç klasörüne taşıyın.

"Ben uğraşamam arkadaş!" diyorsanız, arkadaşlar bunun kesin çözümlerini önereceklerdir.Bu çözümlerden biri de Windows CD'sinin Repair özelliğini kullanmaktır.Kolay gelsin...

Talahama
30-04-2010, 13:50   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

Saol ama zaten denedim explorerı ama ctrl alt del çalışmadı ve ne yazık ki elimde xp cd si yok  :((