XP,vista,2000 ağ paylaşım sorunları

HPQ-User
13-04-2008, 21:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

FONdigital sormuş:
Slm. Ben bi fotograf stüdyosunda çalışıyorum. 4 adet pc miz var. birinde win2000 ikisinde xp pro, özelliklerini yazdığım pc de de vista home premium yuklu. Daha önceden pclerimizin paylaşımında bi sorun yoktu. pcler 4 portlu adsl modeme baglı. vista yuklu olan hariç bütün pcler birbirini görüo.  vista da \\pc adi şeklinde adres çubuğuna yazarsam pcleri görüo ama başka hiçbiyerden çıkmıo. Diğer pcler vista yı hiç görmüo. Sadece birbrlerini görüo. Baglantı katmanı topoloji eklentisini xp yuklu olanlara indirdim ama sonuç yine aynı . Forumlarda aynı sorunlarla karşılaşan çok kişi gördüm. hepsini denememe ragmen sorunumuz çözülmedi. Şimdiden teşekkür ederiz.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Core2 Quad 2.4
2 Gb Ram
500gb HDD
512 MB MSI 9600GT
MSI Mainboard

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

uGuR.uK
13-04-2008, 22:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

burda sorun kişisel degil, genel. maalesef vista ile diğer işletim sistemleri arasında bu tarz bikac uyuşmazlık var, bu konuda Microsoft ceşitli güncelleştirmeler yayımladı, simdi hangisi onlar hatırlayamıyorum bayagı oluyor ama windows update veya Microsoft update sitesi üzerinden vista'da güncelleştirmeleri taratım bu konuyla ilgili olanları yükleyebilirsin.