xp'ye format atamıyorum

dinamit89
11-06-2007, 09:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

xp cd'sini takıyorum,xp yükle diyorum ama şu sorunla karşılaşıyorum =( Bilgisayarınızdaki Windows sürümü CD'deki sürümden daha yeni olduğundan Kur devam edemiyor.

Uyarı: Bilgisayarınızda yüklü olan daha yeni Windows sürümünü silmeye karar verirseniz, dosyalar ve ayarlar geri yüklenemez.) ne yapmam gerekiyo format atmam  lazım yardımcı olursanız sevinirim.

ExCeLLiuM
11-06-2007, 09:37   |  #2  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Xp cd'sini pcnize takın. Bilgisayarı kapatıp yeniden açın. Açılırken önyükleme yapmak için bir tuşa basın dediğinde klavyeden herhangi bir tuşa bas ve ekrandaki yönergeleri izle. Sanıyorum, bu şekilde yaparsan sorun çıkmayacaktır.

Borga-x
11-06-2007, 10:02   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Windows ıcınde windows kuramazsın. korsanı dınle kanımca

osa_bh
11-06-2007, 10:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
335 mesaj

doğru windows tan başlattıysan olmaz heralde senin windows un xp professional ve format atmak istediğin cd home edition olmalı tabi ki de bunu xp professional desteklemez senin yapman gereken çok basit ama burda anlatırsam çok uzun olur hem de tam olarak anlayamazsın sana format atmayı anlatan(resimli) adresi veriorum burdan bakarak aynısını yapmalısın:

BUYUR! KARDEŞİM BURDAN ÇOK RAHAT ŞEKİLDE YAPACAKSIN!SAYGILAR!!....

erkanc
11-06-2007, 10:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

zannedersem senin pcde kurulu olan işletim sistemi sp2 eklentisi var elindeki cd de bu eklentiler yoksa bu tür me sajlar vermsi doğaldır bence güncel bir cd edin ondan veya sen sp2 yi entegre et cd de ondan sonra istediğin onarma işlemini yapabilirsin

enes_fb
11-06-2007, 11:01   |  #6  
Yıllanmış Üye
342 mesaj

bilgisayarına windows cd sini tak yeniden baslat eger cd de önyukleme baslamazsa tekrar yeniden baslat ve"del" tusuna bas oradan set device ayarları var oradan "first boot device" vardır onu cdrom yap eger değilse sonra "kaydet ve cık"  tusuna bas sonra cd den önyukleme yaiçin bir tussa basınız gibi bişi diyicek sen bir tusa bascan sonra bir sürü seyler cıkcak oradan işte sen c drive falan secsen  "D" bölümü sil sonra "L" sil öyle yapacaksın kolay gelsin..Onay

djnakres
11-06-2007, 13:07   |  #7  
Yıllanmış Üye
221 mesaj

xp service pack 2 profesyonel mi ki belki ondan yapıyodur  bıos ayarlarından cd rom get,r i tuşa bas ordaki adımla izle

dinamit89
12-06-2007, 00:26   |  #8  
OP Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar çok teşekkür ediyorum yardım ettiğiniz için şimdi hemen yapıyorum saygılar...