xp yi açamıyorum

memmetrix
10-08-2007, 00:27   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
45 mesaj

merhaba ben bugün sanırım harddiskime zarar vermiş olmalıyım ki bilgisayarı açtığımda win xp ekranı(siyah olan) çıkıyor ve o mavi imleç gidip gelirken 1 saniyelik bir lacivert ekran çıkıyor ve bilgisayar kendine res atıyor ben diğer pc me takıo hardiki içindeki dosyaları almak istedim ki format çekeyim ama hardiski tek bölüm olarak gördü ve girmek istediğimde biçimlendirmek itermisiniz diye bir soru çıktı ben bu önemli verileri naıl kurtara bilirim yada xp yi onarmak mümkün mü
şimdiden teşekkürler ben bi üre forumdayım sorularına cevap verebilirim

Son Düzenleme: memmetrix ~ 10 Ağustos 2007 00:30
silenceandsilence
10-08-2007, 00:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

xp yi şöyle onarmayı dene xp cdsinden boot edip bilgisayarı başlat normal kurulum gibi devam et yönergeleri takip et ya sözleşmeden önce ya da sonra önceki işletim sistemleri bulundu c:microsoft xp onar için r ye basın diye bir ekran gelecek ama komut satırı(ms dos ekranı) değil ondan sonra gelmesi gerek o zaman xp programlara dokunmadan kendi kendini onarabiliyor xp eklentileri yamalar güncelleştirmeler hepsi gidiyor ama belgelerime programlara dokunmuyor eğer o ekran gelmiyorsa o zaman galiba yeni bir xp kurulumu seni bekliyor ama acele etme herşeyi dene baktın olmuyor en son çare formatlayıp xp kurmak

ThuG
10-08-2007, 01:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

format attınmıki diskine anlamadım tam

feko
10-08-2007, 13:23   |  #4  
Yıllanmış Üye
192 mesaj

Hdd ni baska bir bilgisayara tak ve sistemini o makınada kur daha sonra hdd kendi makınana tak sistemin acılmasını bekle bakalım ne olacak.

memmetrix
10-08-2007, 14:09   |  #5  
OP Yeni Üye
45 mesaj

teşekkürler önerileriniz için sonunda açabildim başka bir bilgisayara takıp hallettim sağolun herşey yerli yerinde