XP yi Kuramıyorum

HPQ-User
10-09-2008, 12:15   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

a.w.o.s sormuş:
Bilgisayara "Warning Center" isimli virüs bulaşmış.Normal açılmıyor.Güvenli modda açılıyor.Bu durumdada virüs taratmasını yarıda kesiyor.XP yi yeniden kurmak istiyorum bilgisayardaki sürüm (XP SP2 li) cd deki sürümden (XP) yeni olduğu için kuramiyorum.Elimde sp2 li xp cd si yok.Normal xp cd si ile nasıl format veya onarma yapabilirim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşletim:Windows Xp
işlemci:İntel Pentium D CPU 2.80 GHz
Bellek:512 Mb
Anakart:Asus P5L MX

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

SAİNT
10-09-2008, 12:29   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

cd taktığında zaten sana seçenekler verir sistemi kurtarmak için şunları yapmalısınız diye bilgilendirir sağlam bir virüs programı yani kıs 2009 la kaldırabilirsin ama sistemi onarman virüsü kaldırmaz senin mecburen format atmak zorundasın eğer kıs 2009'la uğraşmam dersen.

mto
10-09-2008, 13:09   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

1-cd yi taktığımda *xp yükle
                   *seçime bağlı bileşenleri yükle
                   *ek görevleri uygula
                   *sistem uyumluluğunu denetle
seçenekleri var.
xp yi yükle dediğinde ilk mesajda belirttiğim uyarıyı veriyor.seçime bağlı bileşenlerin hepsini yüklüyorum.diğer son iki seçenektede hata veriyor.

dostca
10-09-2008, 14:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
175 mesaj
mto
1-cd yi taktığımda *xp yükle
                   *seçime bağlı bileşenleri yükle
                   *ek görevleri uygula
                   *sistem uyumluluğunu denetle
seçenekleri var.
xp yi yükle dediğinde ilk mesajda belirttiğim uyarıyı veriyor.seçime bağlı bileşenlerin hepsini yüklüyorum.diğer son iki seçenektede hata veriyor.
CD eski versiyon olduğundan bu durumda windows üzerinden yükleme yapamazsınız ve yüklemeyi kabul etmez.Bios ayarlarından bootu CD-ROM sürücüsüne ayarlamınız gerekecek.
XP CD si CD-ROM sürücüsünde iken PC yi yeniden başlattığınızda kurulum başlayacak yönergeleri izlediğinizde onarma ve yeni kurulum yapabilirsiniz aşağıdaki linkte açıklayıcı bilgiler var.Kur bittikten sonra SP2 paketini üzerine kurabileceğiniz gibi elinizde bulanan CD ye de entegre yapabilirsiniz.
Kolay gelsin.