XP yi USB'den BOOT edemiyorum...

prensgold
01-07-2010, 02:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Benim DVD okuyucum bozuldu.işletim sistemime format atmam gerekti.bende daemon tools kurup sanal sürücüden işletim sistemi kurmaya çalıştım.biçimlemdirme daha yapmamıştım yani eski işletime...yeniden başlattı bir adımda.oradan sonra da daha bilgisayar açılmadı.bende usb den kurulum yapmak istedim.internette bir sürü konu açılmış.ama çoğu yolda patlıyor.en son "wintoflash" diye bir program la başka bir bilgisayarda boot ettim.sonra format atacağım bilgisayarda da  bios tan usb den boot edilme özelliğini aktif ettim.ve sadece  " " göründü ekranda.Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.Ne yapmam gerekli.

Atilla Sarıtaş
01-07-2010, 09:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Akıl var mantık var arkadaşım Deamon Tools ile format atılır mı ? Format atarken bilgisayar kapanır Deamon Tools'u nasıl çalıştırmayı planlıyorsun ? :)
Forumda biraz araştırma yap USB'den kurulum için ayrıntılar vardı. Yanlış hatırlamıyorsam 'Recep Baltaş' isimli arkadaşın konusunda vardı.

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 01 Temmuz 2010 09:02
jacopastor
24-11-2010, 19:07   |  #3  
Yeni Üye
39 mesaj

atilla kardeş gerçekten DT dan format atma olayına isyan etmiş.. böyle bişeyin gerçekten olabilmesi için ilgili programın sadece ''sanal'' değil ''ileri derece yüksek sanal''lıkta olması gerekir... :P

theoryoflife
28-04-2011, 19:55   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

bende pc yi usb den boot ediyorum fakat "j" çıkıyor ve usbden format işlemini gerçekleştiremiyorum. buna bir çözüm getiremezmiyiz acaba bilen bir arkadaş varsa yardımcı olsun lütfen. usbim 4gb kingston ve bşka bir pcde bootable yaptım fakat kendi bilgisyarmda setuptan usb den boot edince "j" çıkıyor ve hiçbişey yapılamıyor