XPERIA'dan önce taklidi geldi

CHIP Online
10-07-2008, 04:42   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Sony Ericsson XPERIA X1'i henüz piyasaya sürmemiş olabilir. Ama Çinliler sürdü...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/XPER ... idi-geldi_7711.html

Resimlerle: XPERIA'dan önce taklidi geldi!

Çinlilerin taklit yeteneğinden [url=""]daha önce de[/url] defalarca bahsetmiştik. Aynı Çinliler, şimdi de Sony Ericsson'un XPERIA X1'ini beklemekten sıkılanların yardımına koşuyor. Üstelik şartları da çok uygun...

SongLiveX1 adı verilen telefonun tasarımı XPERIA X1 ile tıpatıp aynı. Teknik özellikler ise, eğer belirtilen özelliklere inanacak olursak, neredeyse XPERIA'yı geride bırakıyor. SongLiveX1 240 x 320 çözünürlük sunan 3 inç'lik bir ekrana sahip; ancak ekran dokunmatik değil. Telefon üzerinde 2 adet kameraya yer verilmiş ve bu kameralardan biri tam 5 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Bluetooth desteği de sunan SongLiveX1, NES emülatörü sayesinde oyunlardan da uzak kalınmamasını sağlıyor. En çarpıcı özellik ise, hiç kuşkusuz sahip olduğu anten sayesinde TV yayınlarını ekranına yansıtabiliyor olması. Galerimizde de görebileceğiniz gibi telefonun üst jısmı dikleştirilebiliyor ve böylece küçük bir televizyon görevini başarıyla yerine getirebiliyor.

Gelelim işin fiyat kısmına... Çinli dostlarımız XPERIA X1'in çok pahalı olacağını ve herkesin yeni SE harikasına ulaşamayacağını düşünmüş olmalı ki, SongLiveX1'in fiyatını çok düşük tutmuşlar. Telefon, Çin'deki alışveriş sitelerinde 82 ile 98 Euro arasındaki fiyatlarla satılıyor.

Tüm konu: XPERIA'dan önce taklidi geldi

Resimlerle: XPERIA'dan önce taklidi geldi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Çin üretimi klon bir telefonu satın almayı düşünür müsünüz?

ersinbakar
10-07-2008, 08:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,253 mesaj

paylaşımın için teşekkürler

RSN
10-07-2008, 08:46   |  #3  
Taze Üye
13 mesaj

bir ara çin malı n95 almayı düşünmüştüm hatta almaya da gittim izmirliler bilir bit pazarını oraya işte almaya gittim neyse bi kaç yere sordum kimi 300 dio kimi 400 falan neyse bi yere gittim adam 265 yaparız dedi sora dedim çok tamam dedi al 225 olsun ii dedim bakaım nese adam kurcalıo işte ilk başta baktım açılışta nokia falan yazmıo (internette falan incelediklerimde yazıodu) sora baktım bi sürü eksiği var ( çakmalardan eksiği var ha orj le karşılaştırmıyorum bile) sora elime aldım şöle bi ekranına dokundum o da ne ekran dokunmatik deil adam dio napıon sen dedim dokunmatik deilmi yok dedi çin malları dokunmatik olurmu hiç!  hehe dedim al abi kalsın bu da çakmanın çakması , ondan sorada geri döndüm işte. bi kaç araştırdım hep almak istediim toshiba g900 ün 2. elini buldum 500 ytl ye onu aldım şimdi çok memnunum iyiki o çakmalardan almamışım kimseyede tavsiye etmem.

uguruygur
10-07-2008, 08:56   |  #4  
Yeni Üye
24 mesaj

Gümrüğe takılmayacağını bilsem kesin alırım ama sorun çıkar diye getirtemiyorum. Zaten Nokia, sony'de malları çinde yaptırmıyor mu?

RSN
10-07-2008, 10:08   |  #5  
Taze Üye
13 mesaj
uguruygur
Gümrüğe takılmayacağını bilsem kesin alırım ama sorun çıkar diye getirtemiyorum. Zaten Nokia, sony'de malları çinde yaptırmıyor mu?
nokia sony ve diğer bilindik markalar ürünlerini çinde yaptırıyor olabilir ancak onlar çindeki iş gücünden yararlanıyorlar , parçaları ise kendi kalitelerindeki malzemelerden kullanıyorlar bu kolpa mallar ise çindeki teknoloji çöplüklerinden toplanan atık cihazların parçalarından yapılıyor kalite açısından çok yetersiz oluyorlar ve sağlık açısındanda tehlikeli bunlar.

uguruygur
14-07-2008, 13:05   |  #6  
Yeni Üye
24 mesaj

Zaten çoğu kişi telefonunu 1 sene tutup daha sonra yeni bir model ile değiştiriyor. Telefon ile fotoğraf çekmekten başka bir şey bilmeyenler bile. Niye o kadar çok para verelim ki?