Xpyi başka 1 diske yüklemek

rhymer
29-05-2008, 18:52   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

Mrblar.Xpyi yüklerken 2 tane seçenek çıkıyor.Yükseltme türü:-Yükselt önerilen
     -Yeni kurulum(Gelişmiş)
YEni kurulumu seçersek xpyi istediğimiz sabit diske sıfırdan mı kurmuş oluruz?Bu format atmanın alternatifi olabilir mi?Eğer istenilen diske kurulabiliyorsa hangi yönergeleri uygulamalıyız?
Cye kurarsak hangi dosyaları Dye kopyalamalıyız?Bilgisi olan biraz ayrıntılı bir şekilde yazabilir mi?tşşkrlr

Banned
29-05-2008, 19:38   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Yeni kurulum deyip devam edin ilerleyen seçeneklerde format seçeneği çıkacaktır. Eski işletim sistemi diskini formatlayarak üzerine kurarsınız.Bir sonraki aşamalarda oldukça basittir ve zor olmayacaktır .

rhymer
30-05-2008, 19:56   |  #3  
OP Üye
58 mesaj

Formattan önce ne yapılmalı?Donanımımı nasıl yedeklerim?Sanırım donanım yedeklemeyle ilgili programlar varmış.Mesela Driver Genius Professional Edition.İİ yorumlar var.Sizin bildiğiniz program var mı?
Ben yedeklerimi D ye atıp C ye format atmak istiyorum.En bastan format öncesi ve format saonrası ne yapılmalı onu anlatabilir misiniz(Acemi oldugum için)
Hiçbir sorun yaşamak da istemiyorum.Tşkkrler

aslanistan
30-05-2008, 22:20   |  #4  
Yeni Üye
31 mesaj

arkadaşım öncelikle önemli dosyalarını d sürücüsüne yedekle birde windowsu yüklemeden önce diğer donanımlarının sürücüleri lazım ses kartı ekran kartı ethernet falan bunların cd si ya da sürücü dosyaları vardır sende sanırım gerçi çoğunu win tanır büyük ihtimalle ama yine de işini şansa bırakma derim. bundan sonra yüklemeni arkadaşın dediği gibi sorunsuz yaparsın ayrıca windows yüklemek için ekranda yazılanları okuman bile yeterli zor bir tarafı yok yani.

linda
30-05-2008, 23:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Böyle bir durumda iki seçenek var karşınızda. ya yükselteceksiniz ki bu drurumda yeni işletim sistemi var olandan yüksek olmalıdır.
   mesela home varsa prof yada en azından home  başka bir şekil prof varsa en azından prof olmalı yeni sistem.
                           ilerliyoruz.
sizin koyduğunuz resimde yeni kurulum var. ben bahsettiğim konuya devam edeyim. eger yükseltecekseniz zaten kendisi eski sistem dosyalarını kaldıracaktır.      
    sizin gösterdiğiniz yeni bir işletim sistemi konumunda ise o zaman da yine iki alternatif var. ya eski win dosyalarını silerek yeni bir işletim sistemi kuracaksınız. yada eski sisteme paralel ikinci bir sistem daha kuracak. bu durumda hatırladığım kadarıyla yeni sistem için bazı dosyalar eski win  klasörü içine atılır. bu yüzden eski sistem klasörünü silemiyorusunuz.
     ikinci işletim sistemini ister eskisiyle aynı isterseniz farklı disk bölümlerine kurabilirsiniz.
     benim görüşümü sorarsanız böyle kurmak yerine sanal windows kurun daha iyi bence. tabi sizin amacanızı bilmiyorum. mesela bende vista kurulu olan pc mde bazı proğramlar çalışmıyor. o zaman xp zorunlu olarak gerekiyor. sanal win le işimi görüyorum.

rhymer
05-06-2008, 15:33   |  #6  
OP Üye
58 mesaj

Benim işletim sistemim Windows xp professional.Sıfırdan windowsu C ye yüklicem.
Son sorum:Windowsu cd den baslatacak şekle getirmek için bios'a girip de bazı işlemler yapmaya gerek var mı?
Ben öyle değil de normal ekranda(bilgisayar açık ve masaüstü varken) Xp pro cdsini takıp,yeniden başlatmadan direkt yeni kurulum yapsam bi sorun çıkar mı?