ya arkadaşlar nediyor bu?

01apachi
27-04-2009, 20:51   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

kaç gündür bu email geliyor bana, engelliyorum yine geliyor nediyor bu?
gelen şu;
I AM SIR FRANK WILLIAMS.I OWNED TWO OIL WELL AND ONE REFINERY.i am marriedto MRS HELEN ANDERSON. I buy your guts and courage to be more conscious when it come's to caselike this, it is normal you get protective over such issue as you neverknows how real it is.I am a reputable man of high and international standard, it will be sodiscrediting to my credibility if this was a scam or what so ever you callit.It is a shame today that so many people have them selves involve insuch barbaric attitude but am happy that i am a legitimate business manand clean minded and also have the fear of God in what so ever am doing inlife. The Almighty lord do not create me out to this world to cheat or deceivepeople of interest out of their money so i will reject been such ever inmy life.I am a knight in my church I worship as a good Christian, if i hadever thought of scamming people i think God would not have elevated me tothis standard which i am now. I Parnered With MICRO SOFT for an Investment Programme Which Was VerySuccessful and Prosperious.I have TO Show Gratitude To MICRO SOFTComputers, SO I decided to Compensate MICRO SOFT Computer Lucky Winnerwith the SUM OF 950,000 UNITED STATE DOLLARS TO encourage People to usedthe Internet daily. I am Currently in PARAGUAY for Another InvestmentProject and also for a crusade. After this automated computer ballot, your e-mail address emerged as awinner in the category "A" with the following numbers attached Ref Number:EH 8580 OGSO which falls in West Africa Zone.I have authorized the Financeand Compensation house in Conjunction with the Brittish Embassy where Ideposited my money to issue you international certified bank draft of950,000 united state dollars cashable at any bank of your choice in yourcountry. The Contact name is Mr Richard Curry It is a real your cheque and you can cash it in any bank of your choice inyour country. The cheque has been put under a hard cover parcel forsecurity reasons.CONTACT COMPENSATION AND FINANCE HOUSE IN CONJUNCTION WITH THE BRITTISHEMBASSY FOR YOUR CHEQUE OF 950,000 DOLLARS.

My sincere advice to you as a christian is that you should endeavour topay your tithe to a bible believing church when you get the prize and tryto help the less previledge ones in your country, by donating to theorphanage homes.   YOURSSINCERELYSIRFRANKWILLIAMS

birde kesin çözüm sunun bana, nasıl kurtulurum bundan?

MBTGROUP
27-04-2009, 20:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Ben SIR FRANK WILLIAMS.I pm marriedto MRS Helen ANDERSON REFINERY.i İKİ petrol kuyusu VE TEK OWNED PM. Ben ne zaman gelip bu caselike için, normal olarak bunun nasıl is.I yüksek ve uluslararası standart bir itibarlı bir adamım gerçek, bu sodiscrediting olacak neverknows bu konuda koruyucu sizin yürek ve cesaret daha bilinçli olarak satın benim inanılırlığı Bu callit.It yazık bugün bu kadar çok insan onları insuch barbar tutum gerektirir ama i meşru bir iş manand temiz pm mutluyum canlarından sahip bir hilekarlık ya da bu nedenle hiç ve düşünceli de Tanrı korkusu var ne kadar hiç inlife yapıyorum. The Almighty efendisi, bu dünya için hile veya ilgi deceivepeople kendi para çıkışı Eğer hadever düşündüm ben reddetmek Böyle bir inmy life.I benim kilisede bir şövalye iyi bir Hıristiyan gibi ibadet am olacak bana açmamamızı scamming insanlar Tanrı bana standart pm artık ben tothis yüksek olmayan düşünüyorum. Ben MİKRO Yatırım Programı Hangi VerySuccessful ve Prosperious.I oldu için SOFT ile Parnered Şükran için MİKRO SOFTComputers, dolayısıyla telafi MİKRO SOFT Bilgisayar Şanslı Winnerwith toplamı için 950.000 BİRLEŞİK DEVLET dolar İnsanlar günlük İnternet usedthe tavsiye kararı göstermek zorundayız. PARAGUAY Ben şu anda başka bir InvestmentProject için ve savaş için. Bu otomatik bilgisayar oy sonra, e-posta adresi olarak kategoride awinner "ile aşağıdaki numaraları Ref No: EH 8580 OGSO olan Batı Afrika Zone.I de düşme bağlı bir" ile birlikte en Financeand Tazminat ev yetkili sahip çıkmış İngiliz Büyükelçiliği nerede paramı 000 yourcountry olarak dilediğiniz herhangi bir bankadan devlet dolar paraya birleşmiş uluslararası onaylı banka çeki of950, konuya Ideposited. Kişi adı Bay Richard Curry Bu bir gerçek sizin çek ve dilediğiniz herhangi bir bankada inyour ülkenin çekebilirim. Bu çek 950.000 dolarlık çek SİZİN İÇİN BRITTISHEMBASSY birlikte bir sabit kapak paket forsecurity reasons.CONTACT Kompanzasyonu ve KONUT FİNANSMANI altında Müslümandır.

Bir Hıristiyan olarak benim için samimi bir tavsiye bu topay bir incil kilise mümin için zaman, theorphanage evleri Bağış tarafından ödül ve tryto ülkenizde daha az previledge olanlara yardım için onda bir çaba gerekmektedir. YOURSSINCERELYSIRFRANKWILLIAMS

KahkahaKahkahaKahkaha

bwhiteb
27-04-2009, 21:00   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj
pcword
Ben SIR FRANK WILLIAMS.I pm marriedto MRS Helen ANDERSON REFINERY.i İKİ petrol kuyusu VE TEK OWNED PM. Ben ne zaman gelip bu caselike için, normal olarak bunun nasıl is.I yüksek ve uluslararası standart bir itibarlı bir adamım gerçek, bu sodiscrediting olacak neverknows bu konuda koruyucu sizin yürek ve cesaret daha bilinçli olarak satın benim inanılırlığı Bu callit.It yazık bugün bu kadar çok insan onları insuch barbar tutum gerektirir ama i meşru bir iş manand temiz pm mutluyum canlarından sahip bir hilekarlık ya da bu nedenle hiç ve düşünceli de Tanrı korkusu var ne kadar hiç inlife yapıyorum. The Almighty efendisi, bu dünya için hile veya ilgi deceivepeople kendi para çıkışı Eğer hadever düşündüm ben reddetmek Böyle bir inmy life.I benim kilisede bir şövalye iyi bir Hıristiyan gibi ibadet am olacak bana açmamamızı scamming insanlar Tanrı bana standart pm artık ben tothis yüksek olmayan düşünüyorum. Ben MİKRO Yatırım Programı Hangi VerySuccessful ve Prosperious.I oldu için SOFT ile Parnered Şükran için MİKRO SOFTComputers, dolayısıyla telafi MİKRO SOFT Bilgisayar Şanslı Winnerwith toplamı için 950.000 BİRLEŞİK DEVLET dolar İnsanlar günlük İnternet usedthe tavsiye kararı göstermek zorundayız. PARAGUAY Ben şu anda başka bir InvestmentProject için ve savaş için. Bu otomatik bilgisayar oy sonra, e-posta adresi olarak kategoride awinner "ile aşağıdaki numaraları Ref No: EH 8580 OGSO olan Batı Afrika Zone.I de düşme bağlı bir" ile birlikte en Financeand Tazminat ev yetkili sahip çıkmış İngiliz Büyükelçiliği nerede paramı 000 yourcountry olarak dilediğiniz herhangi bir bankadan devlet dolar paraya birleşmiş uluslararası onaylı banka çeki of950, konuya Ideposited. Kişi adı Bay Richard Curry Bu bir gerçek sizin çek ve dilediğiniz herhangi bir bankada inyour ülkenin çekebilirim. Bu çek 950.000 dolarlık çek SİZİN İÇİN BRITTISHEMBASSY birlikte bir sabit kapak paket forsecurity reasons.CONTACT Kompanzasyonu ve KONUT FİNANSMANI altında Müslümandır.

Bir Hıristiyan olarak benim için samimi bir tavsiye bu topay bir incil kilise mümin için zaman, theorphanage evleri Bağış tarafından ödül ve tryto ülkenizde daha az previledge olanlara yardım için onda bir çaba gerekmektedir. YOURSSINCERELYSIRFRANKWILLIAMS

KahkahaKahkahaKahkaha

google çeviriden ancak bu kadar sanırım :)

OnlyMann
27-04-2009, 21:05   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

evet google çevirisi olduğunu ilk satırda anladım. ama sanırım içerik olarak hani bizde de vardır ya 100 kişiye göndermezssen şunlar bunlar olacak tarzı bir mail. ancak detaylı bakılırsa dini konularda istismardan da söz etmek mümkün. neyse ..

gelelim mailin engellenmesine spam olarak bildirdiğinizde engellenmesi gerekir. ayrıca engelleme listeleri var maillerde o listeye eklediğinizde yine engellenecektir. kullandığınız mail adresine göre bu konuda engellemeler söz konusu.SPAM olarak bildir demek yeterli..

MBTGROUP
27-04-2009, 21:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

01apachi köşeyi dönmüşşsün adammın iki petrol kuyusu ve arıtma tesisi varmışKahkaha

01apachi
27-04-2009, 21:36   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,618 mesaj
AdRaMiTi

Sen böyle her spam emailine takılırsan ohoo işin var demektir.  (=

Bana bunun gibi günde onlarca mail geliyor.

yaww Edremitli takılma değil, kurtulmak istiyorum, engelliyorum yine gönderiyor şerefsiz..

Gone
27-04-2009, 22:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
346 mesaj

Büyük ihtimal degisik E-Mail adresleri kullaniliyor. Tek care: DELETE!

"Adam" su an Paraguay'da! Oralarda tanidik falan yok mu? ;)

Ahmet Ertuğrul
27-04-2009, 22:28   |  #8  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

E-posta hesabı olarak ne kullanıyorsun? Niye engelleyemiyorsun ki?

umut101010
27-04-2009, 23:01   |  #9  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj
pcword
01apachi köşeyi dönmüşşsün adammın iki petrol kuyusu ve arıtma tesisi varmışKahkaha
BeğendimBeğendimBeğendimBeğendim

onlineTR
27-04-2009, 23:21   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

mynetse gelır ben kapattım mynetımı bunun yuzunden

kays
27-04-2009, 23:29   |  #11  
Yıllanmış Üye
348 mesaj
pcword
işte bu süper olmuş BeğendimBeğendimBeğendimBeğendimBeğendim