Yabancı turisti Türkiye'ye çekecek

CHIP Online
18-10-2012, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

CloudArena'nın yeni bulut tabanlı sistemi, sosyal ağların gizli potansiyelini ortaya çıkarıyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/yab ... -cekecek_36519.html

Konaklama sektörüne yönelik geliştirdiği çözümlerle otel yönetimini ve sosyal pazarlamasını kolaylaştıran, online rezervasyon deneyimini farklı bir boyuta taşıyan CloudArena, bulut bilişim tabanlı dijital konaklama tesisi yönetim ve pazarlama sistemi HotelRunner'ı tanıttı.


HotelRunner, bağımsız otel, butik otel, motel, apart, pansiyon ve kısa dönem kiralık daireler gibi konaklama tesislerinin, kendi internet siteleri, Facebook sayfaları dahil olmak üzere tüm online kanallardan rezervasyon kabul edebilmelerini sağlamanın yanı sıra birçok avantaj daha getiriyor. Çözüm, konaklama tesislerinin kendi online içeriklerini kolayca oluşturup yönetmelerini ve sosyal medya bilinirliklerini artırmalarına yardımcı olmakla birlikte, doluluk oranlarının çarpıcı bir şekilde yükseltmesini mümkün kılacak özellikleri ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda, HotelRunner kullanan konaklama tesisleri, herhangi bir POS sistemine ihtiyaç duymadan müşterilerine çeşitli online ödeme seçenekleri sunabiliyorlar.


Küçük otelleri uluslararası sistemlere entegre ediyor


Türkiye'nin son yıllarda yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldiğini belirten CloudArena Kurucu Ortağı Arden Agopyan, "Bu durum, ülkemizdeki küçük ve orta ölçekli konaklama tesislerinin uluslararası turizm sistemleri ile entegre olmalarını bir zorunluluk haline getirdi. Bu entegrasyon, günümüzde kullanılmakta olan teknolojilerle teknik ve işlevsel olarak son derece karmaşık, zor ve pahalı. Birçok konaklama tesisinin internet sitesi mevcut olmadığı gibi, tesis yönetimi, oda/fiyat yönetimi ve çevrimiçi rezervasyon altyapıları da bulunmuyor. Bunlara sahip olanların ise uluslararası sistemlere entegrasyonu yok" ifadelerini kullandı.


'Tek satış kanalı' yapısının konaklama tesislerinin kârlılığını düşüren en önemli etken olduğuna dikkat çeken Agopyan, "Mobil araçlar aracılığıyla gerçekleştirilen e-ticaretin hacmi gün geçtikçe artarken, işletmelerin bu kanalda da mutlaka aktif olmaları gerekiyor. Ek olarak, tesislerin müşteri sadakatini artıracak altyapılarının bulunmaması da müşterilerle olan iletişimin sürdürülememesine neden oluyor" dedi.


Tüm Konu: Yabancı turisti Türkiye'ye çekecek

Kaynak: www.chip.com.tr