Yahoo'dan herkesi şaşırtan Google itirafı...

CHIP Online
06-03-2009, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google ile rekabeti sürdürmeye çalışan Yahoo'dan Google Maps ile ilgili çok şaşırtıcı bir açıklama.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Yaho ... -itirafi_11280.html

Resimlerle: Google ve hizmetlerine 10 alternatif

Yahoo'nun CEO'su Carol Bartz, genellikle aklına gelenleri çekinmeden söyleyebilmesi ile ünlü. Bu yüzden onun katıldığı toplantılar basın mensupları tarafından büyük ilgi görüyor. Yuvarlak açıklamalarla çok konuşup, az şey söyleyen diğer yöneticilerin aksine Bartz, gerektiğinde kendi şirketini bile açık yüreklilikle eleştirebiliyor. Son verdiği röportajda Yahoo'nun "utanç duvarında" yer alması gereken bazı hizmetlerinin bulunduğu ve bu bekleni veremeyen hizmetlerin geliştirilmesi için ek çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi. Bunun için gerekirse diğer büyük firmalarla iş birliği veya yeni firmaların satın alınmasının önemli olduğunun altını çizdi. Microsoft ile olası iş birliklerine açık olduklarını söyleyen Bartz, tek koşulun Steve Ballmer'ın bu görüşmelerin gizlilikle yürütülmesi gerektiğini anlaması olduğunu ekledi.

Bekleneni veremeyen Yahoo hizmetlerinden bahsederken ise Yahoo Maps'i örnek veren Bartz, kendisinin Google Maps'i tercih ettiğini açıkladı. Bartz, Yahoo Maps'in yeteri kadar iyi olmadığını çünkü ona gerekli ilgiyi göstermedikleri söyleyerek: "Online harita hizmetini sürdürmek son derece masraflı bir iş, bu yüzden yakın zamanda Yahoo'nun bu konuya daha çok kaynak aktaracağını tahmin etmiyorum" diye konuştu.

Tüm konu: Yahoo'dan herkesi şaşırtan Google itirafı...

Resimlerle: Google ve hizmetlerine 10 alternatif

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Google Maps varken başka bir rakip çıkması mümkün mü?

Kapalı Hesap (79876)
06-03-2009, 16:11   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,252 mesaj

Acayip iyi bişey olması gerek çünkü ben bu piyasada yahoo nun olduğunu bile bilmiyordum. Sanmıyorum bir aksilik olmadığı sürece  googleye rakip çıkmaz bu konuda.

mesut_illegal
07-03-2009, 09:12   |  #3  
mesut_illegal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
810 mesaj

yahonun sadece mailini kullanıyorum.o da türkçe desteği olduğu için.

Fattur
08-03-2009, 15:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Elbetteki..

H@ckerCesur
08-03-2009, 16:02   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

Tabiki çıkacaktır fakat google maps kadar tutulur mu bilinmez :)