yanlışlıkla 70 gb lık klasörü sildim :(

icemanphoenix
18-02-2010, 19:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
308 mesaj

iyi akşamlar arkadaşlar.
az önce pc de bulunan ikinci hdd üzerindeki 70 gb lık bir klasörü yanlışlıkla sildim. AğlıyorAğlıyor
win 7 64 bit kullanıyorum. işletim sistemim ile uyumlu bir program önerebilirmisiniz.
acele ile forumda bazı sonuçları gözden geçirdim ama tatmin edici bir cevap bulamadım. yada aceleden ben göremedim. klasör shift+del yapılarak silindi AğlıyorAğlıyor
oturup ağlayacam ya. neyime gerek shift+del Zonk adam gibi delete ile sil işte KızgınAğlıyorAğlıyor

Kapalı Hesap (101323)
18-02-2010, 19:53   |  #2  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

easyrecovery  6.0  bul bi yerden full halde   tarattır  kurtar

KOBRRA
18-02-2010, 20:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
279 mesaj

Silinen dosyayı kurtarmak çok zor olmadığı gibi kolayda değil.Yani;PC'yi yeniden başlattıysan büyük ihtimalle veri kurtarılamaz demektir.Sana Recuva adlı ücretsiz ve türkçe olan programı öneririm.Kullanımı gayet basittir.Fakat dediğim gibi silinen verinin üzerine başka bir veri yazılırsa,evine yazılım mühendisi bile gelse kurtaramaz.

icemanphoenix
18-02-2010, 20:08   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
308 mesaj

teşekkür ederim liberty.

Alıntı: KOBRRA  
Silinen dosyayı kurtarmak çok zor olmadığı gibi kolayda değil.Yani;PC'yi yeniden başlattıysan büyük ihtimalle veri kurtarılamaz demektir.Sana Recuva adlı ücretsiz ve türkçe olan programı öneririm.Kullanımı gayet basittir.Fakat dediğim gibi silinen verinin üzerine başka bir veri yazılırsa,evine yazılım mühendisi bile gelse kurtaramaz.
teşekkür ederim kobrra

işletim sisteminin olduğu diskte değildi klasör.
2. hdd üzerindeydi ve sadece arşiv hdd idi. pc yeniden başlatılmadı.
evet ilk olarak bende ilk tavsiyelerden recuvayı gördüm şimdilik onu deniyorum. 70 gb olunca tarama biraz uzayacak gibi. inşallah kurtarırım çünkü giden klasörün içeriğini tekrar elde etmeme çok zor. nelerin gittiğini tam bilemiyorum çünkü :((

matrax551
23-02-2010, 20:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

recover my filesın full sürümünü kullan..formattan sonra d sürücüsünü tarattım tam sonuç verdi(525 foto, 2gb lık video) ..o sürücüye bişey kaydetme ama

Son Düzenleme: matrax551 ~ 23 Şubat 2010 20:27