yapışkan tuşlar

HPQ-User
07-04-2009, 08:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

serkan sormuş:
arkadaşlar dizüstü bilgisayarımın yapışkan tuşları arada bir kendiliğinden açılıyor ben kapatıyorum o açılıyor karşıma pencere çıkıyor yapışkan tuşları iptal etmek için iptale basın tıklıyorum yine çıkıyor erişebilirlik seçeneklerinden yapışkan tuşları kullan seçeneğine baktım işsaretli bile değil ve klavye arada bi büyük küçük harf karışmlı yazıyor vede internete girdiğimde mausun tekerleğini aşağı ukarı çeviriken sayfalar ileri ve geriye gidiyor sorunu çözebilecek arkadaşlar varsa ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN TŞK EDERİM...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp pro sp2
ram:1 GB İşlemci intel (TM) 2 duo cpu  2.00 GhZ

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.1)

yineben
07-04-2009, 10:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
207 mesaj

verdiğiniz bilgilere göre klavye sorununuz var. Eğer yapabiliyorsanız klavyenizi temizleyin.

Süleyman.
07-04-2009, 10:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Shift veya CTRL tuşlarına beş defa basarsanız yapışkan tuşlar aktifleşsin mi penceresi etkinleşir. Siz iptal'e bastığınızda aktif olarak kalırlar. Hayır demeniz lazım. Büyük küçük harf karışması için de Shift tuşlarınızın altını kontrol edin. Orada toz, çöp vesaire kalmışsa çıkartın. Büyük ihtimalle Sihft tuşunuz basık kalıyor. Büyük küçük probleminiz, mouse probleminiz ve yapışkan tuşların aktifleşmesi bu yüzden.