yardım: Dell laptop şarz sorunu?

dukkk
04-08-2008, 01:14   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
78 mesaj

arkadaşlar merhaba benim laptopum Dell 6000 serisinden

pil uyarı ışığı 4kez turuncu 1kez yaşil yanıyo  yani fişten çeksemde çekmesemde aynı sorun halen var.
Pilini tamamen boşalttım ve şarz ettim sorun halen devam etmekte.
daha önce başına böle bi olay başına gelen var mı _?

sorunu ne olabilir acaba
?Emin değil

dukkk
05-08-2008, 12:11   |  #2  
OP Üye
78 mesaj

yok mu bilen :(

ustunahmet
05-08-2008, 15:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
371 mesaj

arkadaşım denetim masasından güç seçeneklerini bir kontrol et belki ordaki ayarlarıyla oynanmştır

Son Düzenleme: ustunahmet ~ 05 Ağustos 2008 15:04
Crazy_SakaryaLi
05-08-2008, 15:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

arkadaşlar aynı dell sorunu benim arkadaşımda da var...şarj aleti yoktu yaklaşık 1 ay kullanamadı pc yi sonra şarj aleti aldı..1 hafta kullandı aleti dün sorun yaptı..pc hiç açılmadı önce şarj aletinden sandık ama deil başka bir bilgisayarı şarj edio sonra batarya mı die düşündük orda da sorun yok galiba şuanda garantiye gitti ama ewe teknik servisten gelen şahış elektriksel problemin olduğunu ve şarj girişinin olduğu yerde manyetik bi alan olduğunu ve onun bozulmuş olduğunu söyledi..işin ilgin. tarafı ise bunu garanti kapsamı içine girmeyeceğini çözümünün ise 200 dolar olacağını söyledi..ewet arkadaşlar sizce pc içerisindeki elektriksel sorun bu sorun pcye gelen düşük ve yüksek voltajdan olabilr hem olsa bile sizce garanti kapsamına girmez mi?

dukkk
05-08-2008, 21:17   |  #5  
OP Üye
78 mesaj

senin sorununu cevabını bilmiyorum ama gerçekten 2 hafta kadar gidecek bir süre ise asla götüremem  :( bu aralar

onlineTR
26-08-2008, 15:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj
dukkk
arkadaşlar merhaba benim laptopum Dell 6000 serisinden

pil uyarı ışığı 4kez turuncu 1kez yaşil yanıyo  yani fişten çeksemde çekmesemde aynı sorun halen var.
Pilini tamamen boşalttım ve şarz ettim sorun halen devam etmekte.
daha önce başına böle bi olay başına gelen var mı _?

sorunu ne olabilir acaba
?Emin değil

evet bende de yenı oldu  forumda araştırma yaptım aynı sorun varmı dıye evet varmış benımkı dell 1300
prize taktıgımda turuncu ve yesıl ısıklar ardarda yanıyor,yani şarj olmuyor şimdi ise bataryasız kullanıyorum..dell supporttan teknık servıs e mail attım.cevap verıceklerını sanmıyorum yardım edebılırmısınız..