Yardım edermisiniz?

cnktkstr
27-08-2010, 16:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Arkadaslar 2 gün önce sabah mause kendi kendine hareket etmeye başladı cd sürücüsü açılıp kapandı kamera çalıştı kendi kendine ekran gidip geldi msn kendi kendine açıldı ben anladımki birisi bilgisayarıma girip yönetiyor.
cmd ye netstat -n komutunu girdim ve başka bir ip nin ilgisayarıma bağlı olduğunu gördüm ip not alcaktım bilgisayar kendi kendine kapandı internete bağlanmadan açtım bilgisayarı virüs taraması yaptım bütün virüsleri sildim akşam üstü kamera yine çalıştı internetle bağlantımı kestim ve virüs taraması yaptım gine virüs buldu bilgisayarımı başkası yönetmiyor 2 gündür fakat svchost diye bi virüs car ki silinmiyor ve arada internete girmrmi engelliyor kameranınçalıştığını belli eden ışık yanıyor arada bi nasıl kurtulabilirim bunlardan lütfen yardım edin.

muammerturkmen
27-08-2010, 17:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
359 mesaj

virüs, trojan vb. nin büyük çoğunluğunu antivirüs bulamaz, trojan yada neyse büyük ihtimal bir tanıdığınız tarafından yada indirdiğiniz bir programdan yada gereksiz bir siteden bilgisayarınıza bulaştı, çok büyük bir ihtimalde undetected yapıldı o dosyayı bularak yollamanız lazımki antivirüs üreticilerine bulunabilsin, en temiz yol format

Tolstoy
28-08-2010, 17:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Google'da araştırdığınızda probleminizi çözebilecek site ve uzmanlar var.Format atmanıza gerek yok.

cnktkstr
31-08-2010, 16:20   |  #4  
OP Taze Üye
12 mesaj

ip adresimi değiştirip symantec in yayımladığı fixwelch proğramıyla svchost ve bunu gibi minik virüsleri sildim g data antivirüsüm var dosyayı şncelemeleri için gönderdim ve sorunu çözdüm teşekkürler

Kapalı Hesap (154227)
31-08-2010, 17:17   |  #5  
Kapalı Hesap
251 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/svc ... n-ltfn_t175208.html yardımcı olabilir bak bi