yardım edin format da sorun

EREN_58
01-02-2010, 10:21   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
159 mesaj

s.a arkadaşlar ben bilgisayarıma xp format atttım.daha öncesinde işletim sistemi olarak vista vardı.Ançak format attıktan sonra F10 la bıosa girdiğimde MAİN MENÜ BÖLÜMÜNDE FACTORY YAZAN KISMIN KARŞISINDA VİSTA YAZIYOR BU NEDEMEK BİLEN VARSA LÜTFEN YARDIM ETSİN....

Fatih_ARMAĞAN
01-02-2010, 10:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

factorys installed os : Vista yazar yani fabrika çıkışda yüklü isletim sisteminin Vista olduğunu belirtiyor.

bazı notebooklarda bu manuel olarak değiştirilebiliyor. değiştirilmesinin sebebi. vista dan xp döndürülen notebooklarda xp yüklenirken sata sürücüsü problemi çıkabiliyor. bu yüzden manuel şekilde xp ye döndürülünce sata sürücü problemi ortadan kalkıyor. eğer xp nizi düzgün şekilde yüğklemişseniz. oradaki vista yazısının pekte bi önemi yok. sizin için bir sorun teşkil etmez.

Seyhan Bahçe
01-02-2010, 11:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
146 mesaj

HİÇDEĞİLSE İNSAN Bİ TŞK FEELAN EDER DERDİNE DERMAN BULDUNKTAN SONRASINI DÜŞÜNME İSTEMEMK HİÇTE İYİ DEĞİL BİSAOL FELAN YAZABİLİRDİN :)

EREN_58
02-02-2010, 10:40   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
159 mesaj

arkdaşlar öncelikle hepinize yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.kusura bakmayın forumda değildim ondan görmedim ve bu yüzden teşekkür de edemedim.
ançak kurduğum xp de şöyle bir sorun ek hesap açamıyorum.....