YARDIM EDİN!! HELP ME!!!

bopp
19-05-2006, 23:38   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

Browserda hotmail hesabıma erişmek istediğimde karşıma benden kredi kartı bilgilerimi isteyen bir yer geliyor(ingilizce olarak).Ama browserda geri deyip sonra tekrar oturum aça tıkayınca sayfa normal olarak açılıyor.Bu seyrek olsada beni korkutuyor ve nedenini bulamadım.Herşeyi yaptım ama bilgisayarda birşey bulamadım.
Bilgi:Açılan sayfa ilk bakışta sanki bu hotmalle ilgili bir sayfaymış gibi bir izlenim vermektedir.

Not:Bu forumu çok sevdim.Bir şey yazıyorsun  30 dakikaya kalmadan birisi yanıtlıyor.Bu çok güzel:)

Son Düzenleme: bopp ~ 20 Mayıs 2006 20:30
viking20
20-05-2006, 01:58   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

http://www.hotmail.msn.com/cgi-b ... _lang=TR&country=TR
[Rahatsız edici iletinin tam bir kopyasını (tüm üstbilgiler dahil olmak üzere) buraya iletin: abuse@hotmail.com.
Hotmail hesabınızla ilgili yardım almak için, hesabınıza oturum açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan "Yardım" bağlantısına tıklayın.Daha sonra Bağlantı Kurun bağlantısına tıklayarak sorunu bize bildirebilirsiniz]alıntı.

Son Düzenleme: viking20 ~ 20 Mayıs 2006 17:35
bopp
20-05-2006, 03:39   |  #3  
OP Üye
65 mesaj

Bahsettiğim şey bir ileti değil.Bu olanlar hesabına girerken oluyor.Yani,

yazıyorsun,e-posta adresini ve şifreni giriyorsun ve oturum aça tıklıyorsun ve karşına senden kredi kartı bilgilerini isteyen bir sayfa çıkıyor.
Bu öyle bir sayfa ki kullanıcıda sanki oturum açmak için kredikartı bilgilerini girmen gerekiyor izlenimini veriyor.Ama www.hotmail.com sayfasını yeniden yükleyip tekrar adres ve şifreni girip oturum aça tıkladığında sayfa normal olarak açılıyor.Hotmailimi hergün açıyorum ve ayda ortalama 3-4 kez bu olay oluyor ve yaklaşık iki hafta içinde iki hotmail hesabımı kaybettiğimide belirteyim.

TT06
20-05-2006, 19:47   |  #4  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

bi nevi bankalarda yapılan sahte sayfa ugulaması olabilir,spy,virüs taraması yaptır yine düzelmezse format at,yada bilen birinin cevabını bekle,çünkü alışveriş yaparkende bu sefer gerçekten sipariş için kredi no yu isteyen bi sayfa ile deiştirilmiş bir sayfaya girersen sorun yok sanıp kredi bilglerini girersen sorun çıkar..biraz karışık oldu ama idare et:)

bopp
20-05-2006, 19:57   |  #5  
OP Üye
65 mesaj

:)

viking20
21-05-2006, 10:45   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

acil çözüm olarak hotmailini başka bir adres.üzerinden almayı dene,örneğin ben almanca hotmail kullanıyorum,dediğim gibi acil çözüm olarak düşünülebilir,ing.de olabilir.Ben yukarıda da yazdım sorununu ilgili yerede ilet,bir yanıt gelecektir.Güvenlik önlemlerinide al.

Son Düzenleme: viking20 ~ 21 Mayıs 2006 10:49
Canimsin
26-05-2006, 07:38   |  #7  
Taze Üye
12 mesaj

Kardeşim problemin anladığım bir fake ile alakalı. Ve üzülerek söylemeliyim ki. ( ki bu bir tahmindir) Tarayıcının üzerine sağ tıkla ve giriş sayfana bak bakalım. Ne yazıyor? www.hotmail.com mu yoksa senin pc n de bi adres yolu mu belirtilmiş "D:\benimklasorum\vb\önemli" gibi mi ? üzülerek söylemek istediğim yer. Eğer ikinci gösterdiğim gibi ise anasayfan. Yakın cevrenden birisi -Bilgisayarına oturup işlem yapabilecek kadar sana yakın- birisi bunu sana yapıyor. Çünki bu fake olayını senin anasayfan olarak belirlemek kolay iş değildir. Ama yapılabilir :)  hotmail heaplarını da çaldırmış olman gayet normal :) şimdi arkadaşım sen ulaşabilirsen pm ile ulaşırmısın bana ordan msn ye alıcam seni. Bakalım yapabilecek neyimiz var.

bişey daha dicektim ama unuttum gitti :)

nukanta
30-05-2006, 22:32   |  #8  
Yıllanmış Üye
256 mesaj

son günlerde hangi siteleri ziyaret ettin ya da sen yokken arkadaşın bilgisayarına oturdu mu?