Yardım edin lütfen kararsız kaldım.....!!!!!

lebdatuw
04-03-2011, 22:07   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
66 mesaj

a.s
arkdaslar hemen sorunumu anlatayım

bu laptopu alıcaktım ama cevremdekıler Casper alma dıyorlar. nettekı yorumları okuyunca casper hakkında almaktan vazgectım.(butceyıde asıyordu biraz)
1500-1800 tl butcem var. tavsıye edebılecegınız laptop nelerdir? hangileri kalitelidir veya ustteki model ıyımıdır? tavsıyelerınızi bekliyorum

lütfen yardım edın cook kararsız kaldımm :((

-net-
04-03-2011, 22:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

Casper laptop alabilirsin ama altına ıyı bır laptop sogutucu alman gerekır.Casper bilgisayarlar kasa ve sistem bakımından bi asus a toshıba ya gore daha kalıtesız parcalar kullanıyorlar. Onerim ACER alman veya Lenovo.Ama aacagın Notebook a dikkat et.Simdiden hayırlı olsun :)

volkan298
04-03-2011, 22:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
137 mesaj

Bunuda bir incele bence:
 http://www.ereyon.com.tr/store/P ... px?productid=616740

lebdatuw
05-03-2011, 16:43   |  #4  
OP Üye
66 mesaj

casper'ın ozellıklerı cok ıyı ama fıyatı dusuk olması dusunduruyor.
laptopun altına fan olmazsa olmaz mutlaka alıcam. casperde sadece ısınma sorun oluyorsa aslında pek dert degıl. nelere dıkkat edecegım konusunda pek fıkrım yok :S
dell hakkında ıyı seyler duydum bılgısı olan var mı?

sinanali015
06-03-2011, 11:35   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

casper pc özellikleri bakımından fena deil yanlız pek tavsiye edilmeyen bi marka parcaları kalitesiz ve ısınma problemı meydana geliyo benim tavsiyem asus ve hp den yana ..!

vahapcemil
06-03-2011, 12:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

http://www.hepsiburada.com/Liste ... 00540&categoryId=98

ve ya

http://www.hepsiburada.com/Liste ... 18015&categoryId=98

Ama ikisi de parça olarak casper den çok düsük . Casper e çok önyargı beslemeyin . Bizim 6 yıllık casper var hala kullanıyoruz. Servis yüzü görmedi  . Çok nazik de kullanmadık oyun da oynadık. 256 ek 512 ram i var .. Nfs2 yi az mı oynardım be onunla hey gidi heyy :)) Bizim yeğen daha 2 yasında tuşlarını kopartdı geçen gün biz 20 bin nufuslu küçük bir ilçede otururuz orada bile bayisi var casperin adama gittik laptopun modelini söyledik adam hemen değiştirelim kalavyeyi dedi . O kadar eski bilgisayara bile yedek parçayı mutlaka bulabiliyorlar . İşte size kalite işte size servis ve destek güvencesi .

Abimin arkadaşı sony vaio aldı kısa süre sonra bir arıza çıktı açma kapama tusu bozuldu . garantiye yolladı ama bizlik sbir sorun değil diye geri yollamışlar . Sonra mecbur kendisi tamir ettirdi bir tuş için tüm kasayı değiştirdiler 500 lira masraf yaptı . O parayı verince pekde müşteri memnuniyeti ifadesi yok du suratında :)) Başınızı anılarımla ağrıtmak istemezdim ama ne yapayım dayanamıyorum nberede casper yazsa milletin atlayıp çok dandik elinde kalır sakın alma demesine .  ben sony alacakdım şimdi casper I480.6L35P alacağım . Zaten içinin parçaları hep aynı yerden geliyor işlemci hep intel ek da ya ati ya nvidia ne gerek var 2 sene sonra değişecek teknolojiye dünya para vermeye . Mercedes kaliteli ama herkez fiat kullanmıyor mu bu ülkede :D:D

Zindanci
07-03-2011, 01:39   |  #7  
Taze Üye
7 mesaj

http://www.teknolojix.com/pinfo.asp?pid=16529

Merhaba ,

Acer üstteki modelini önerebilirim. Güzel bir makine. Ram ve ekran kartı kuvvetli.

lebdatuw
07-03-2011, 18:26   |  #8  
OP Üye
66 mesaj

evet casper mercedes degıl :)
casper hakkında ıyı seyler soylemeselerde sanırım guzel makınalar i7 ler cok uygun ama optımus ekran kartları kullanıyorlar. sorun yasayanlar var :S birde daha dun arkadasımın 2 aylık aceri bozuldu ve sevıste
casper i7li olmazsa i7 li bir marka tavsıye edebilir misiniz?