YARDIM Intel® 82845G/GL Graphics Controller

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
sahhinK
30-06-2005, 12:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

bilgisayarimda=fcs d1420 Intel® 82845G/GL Graphics Controller  
fcs= fujitsu siemens
bilgisayarimin islemcisi intel celeron 2.0 ben p4 2.0 yapmak istiyorum
ekran kartinida modelini yukseltmek istiyorum( MSI 256 gf fx 5700)
ne yapmam gerek.
bu chipsete 128 veya 256 performans alabilecegim ekran kartlari nelerdir
hangi ekran kartlari bu chipsete takilir. donamim bilgim az. konuya hakim arkadaslarin yardimini bekliyorum. bir arkadas agp yuvasi yok ekran karti takilmaz dedi !
ram 256 ddram takili. ama modul ddr'de sdr'de destakliyor.

ozzeybek
30-06-2005, 18:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

Öncelikle arkadaşın çok doğru söylemiş çünkü anakartının üzerinde AGP slot'u bulunmamakta yani bir ekran kartı alıpta takma şansın yok. Bunun için bir masrafa daha girip anakart değişikliğide yapman gerekiyor.

DDR ve SD ram modülünün ikisi birden bulunana belli başlı anakartları vardır. Bunlar genellikle 2 DDR ve 2 SD slotu bulunmakta fakat malesef bu iki slot tipi aynı anda çalışmıyor. Bunun bir çok sebebi var fakar en başlıcası frekans ve voltaj uyumsuzluğu. Bu durumdan dolayı sistemine uygun olarak yapa bileceğin bir adet daha 256 MB DDR 333 MHz bir ram takılması olacaktır.

Ekran kartlarındaki bellekler ise oyunlarda çok fazla bir performans artısına sebep olmaz. Fakat 3D MAX çalışmalarında Render yapmayacaksan....

ibrahimn
01-07-2005, 14:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
391 mesaj
alıntı:
Gönderen : ozzeybek

Öncelikle arkadaşın çok doğru söylemiş çünkü anakartının üzerinde AGP slot'u bulunmamakta yani bir ekran kartı alıpta takma şansın yok. Bunun için bir masrafa daha girip anakart değişikliğide yapman gerekiyor.

DDR ve SD ram modülünün ikisi birden bulunana belli başlı anakartları vardır. Bunlar genellikle 2 DDR ve 2 SD slotu bulunmakta fakat malesef bu iki slot tipi aynı anda çalışmıyor. Bunun bir çok sebebi var fakar en başlıcası frekans ve voltaj uyumsuzluğu. Bu durumdan dolayı sistemine uygun olarak yapa bileceğin bir adet daha 256 MB DDR 333 MHz bir ram takılması olacaktır.

Ekran kartlarındaki bellekler ise oyunlarda çok fazla bir performans artısına sebep olmaz. Fakat 3D MAX çalışmalarında Render yapmayacaksan....

Kardeş bence bu anakartta agp slotu var...Bildiğim kadaryla 865G chipsetlweri agp de var yoksa yannış mı hatırlıyoem :D

ozzeybek
02-07-2005, 09:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

Haklısın GL Serilerinde AGP Slotu var ama fcs d1420 Kodlu G Serilerinde OB VGA var.

ibrahimn
02-07-2005, 17:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
391 mesaj

OK! Pardon