yardım lütfen

dancer-
12-10-2007, 02:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

bilgisayarım menülere girerken web sayfalarını gezerken ufak caplı donukluklar oluyor ve bu donmalarla beraber pc icinden cırt cırt calısma seslerı cıkıyor performans alakası varmı bılmıyorum cogu zaman kırmızı 80 90 buluyor ama annlar hayet guzel calısıyor bazen yeşil 2 3 normal seyirde gidiyor ama işlem yaparken makinem cok zorlanıyor bütün virüs korumaları yükledim maus 4 5 kez tıklamam gerekıyor bir yere girerken boş dosyaya bile pc sag tus yenile bile 3 kezden sonra yaparken seri sekilde zorlanıyor makinem teknik bir sorunmu yasıyorum ram 512 harddisk 80 cb 8 cahce amd sepron 2500++ kullanıyorum işlemlerde anormal bir durum yok olagan seyler calısıyor explore exe svoc vs virüs temizledim trojen temizledim ne kadar temizlediyse birsürü program indirip kaldırdım acılısta 4 program calısıyor neden system sorun var cevap bulamıyorum format attıralı 2 ay olmadı halbuki bundan önce 2 sene formatsız sorunsuz kullandım bilincli bir kullanıcıyım lamer işler illegal programlar bilgim var ve pc temiz ama sorun ne bulamıorum   bu arada bazen mavi ekran cıkıyor ama nadiren bu olaylardan sonra basladı belkide size yardımcı olucak bir sorun he bide bazı programları acmıyor her resten sonra acıp kapamadan sonra ekran installıyorum programları buda bunlarla bagdasırmı bılmıyorum

Son Düzenleme: dancer- ~ 12 Ekim 2007 02:37
viking20
12-10-2007, 03:08   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

önce kasayı aç çok iyi bir temizlik yap,fan bakımı anakart\ power güzelce temizle,bi bakalım.O dediğin sesler gidecekmi görelim,sorunların devam ederse yine yaz,birde Anakartın modelini yaz.Yardımcı olmaya devam ederiz,merak etme.Alabilirsen sıcaklık değerlerinide yaz,görelim.

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Ekim 2007 03:11
dancer-
13-10-2007, 13:10   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

ya kasa ıcı cok pis dedigin gibi arkadasım ama temızleyemıyorumkı neyle temızlıycem korkuyorum ellemeyı birde ram soktup gerıye taktım ama artık ekrana yazı cıkmıyor power calısıyor ıslemcı power calısıyor ses cıkıyor dıd emın deyılımde cıkıyor galıba ama ekrana hıc bır goruntu gelmıyor ram sılgıyle sıldım taktım olmadı butun suruculere taktım ram ı calısmıyor ram cıkarmadan önce calısıyordu ben ıyıce oturtmk ıstedım kople gitti makine ole duruyor sımdı makıne evde