Yardım Vista>Xp çevirme Masaüstü pc(Vista Koruma)

MrEmrullah
15-08-2009, 16:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Windows Vista Yüklü masaüstü Bilgisayarım var ben vistayı silipte Xp kurmak istiyorum. Normal kurulum Yapar gibi BİOS dan açılışta cd rom calıştırmasını istedim ve kurulum cd taktım. daha sonra Hdd biçimlendirme bölümüne kadar geldim vista tüklü olan c yi silip aynı yeri biçimlendirdikden sonra xp kurulumuna başladım.Asıl sorun  burada başlıyor sistem dosyalarını yüklerken veya hdd biçimlendirirken(bazen) takılıp kalıyor. Defalarca denememe ragmen sorunun  ne oldugunu çözemedim. xp kurulu bilgisayara defalarca format cekmişimdir ne oldu anlayamıyorum ben bi yerde hata mı yapıyorum. Hdd saglam vista kurulumu yapıyor. Cd saglam çizik yok aynı cd ile xp kurulu bir bilgisayara format atabiliyorum. Bilgisayarcıya sordugumda vista koruma gibi birşeyden bahsetti. arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum sorun neden olabilir. vistaya xp kurabilmem için farklı bi işlem mi yapmam lazım lütfen yardım ediniz..

MrEmrullah
15-08-2009, 19:15   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

lütfen yardımcı olabilecek kimse yokmu ?

melen
15-08-2009, 20:20   |  #3  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Vista koruma mı? Biz de yeni bişey öğrendik ne diyim koskoca CHIP Online bilen bir arkadaş mutlaka vardır ;)

alper8118
16-08-2009, 22:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

bölümü sil sonra yeni yeni oluştur biçimlendirme
bölümü sil sonra istediğin boyutta yeni bölüm aç

melen
16-08-2009, 22:30   |  #5  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

WinVista açılıyor mu?

OSMAN BAĞÇEVAN
17-08-2009, 11:28   |  #6  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

cd sağlam olabilir   ya              dvd-rw yada      cd-rw ....
usb den kurulum yapmayı deneyiniz.. bakalım  aynı yerde kalıcak mı ?

MrEmrullah
17-08-2009, 21:14   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  
WinVista açılıyor mu?

yok xp yükleyebilmek için yükleyeceginiz yeri biçimlendiriyor. hdd tek bölüm c den oluşuyor dolayısıyla vista yüklü yeri biçimlendirmek gerekiyor dolayısıyla biçimlendirince vista acılması için gerekli dosyalarda siliniyor biçimlendirmede sorun yok sistem dosyalarını atarken takılı kalıyor.ama tekrardan wista kurmayı denedigimde kuruyor pc e  :S

MrEmrullah
17-08-2009, 21:16   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
cd sağlam olabilir   ya              dvd-rw yada      cd-rw ....
usb den kurulum yapmayı deneyiniz.. bakalım  aynı yerde kalıcak mı ?
sorun cd,cd-rw veya dvd-rw dan olsa vista cd si ile vista kurabilmem imkansız vistayı rahatca kurabiliyorum :S sorunda burada :S

OSMAN BAĞÇEVAN
19-08-2009, 19:21   |  #9  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

o zaman xp cd sinde sorun olabilir..başka bir bilgisayara aynı cd yle format atmayı denediniz mi ?
yani format cd sini değiştirseniz takılma sorunu düzelebilir

doksay87
17-01-2010, 19:38   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

sorunun cevabı cok basit dostum biraz gec verilmiş bir cvp ama belkı senden sonrakı arkadasların ısıne yarar olay vistanın harddisk korumasının olması vistadan xp ye gecmenın en zor yanı tabikide bilmeyen için bunu da bilgisayarcılardan baskası bılmıyor ne yazıkkı xp ye gecıs ıcın 20-30 lıra bayılmamız gerekıyor