yardım

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
metcip
08-04-2005, 12:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Benim bilgisayarim;
*P4 3,4Ghz islemci - 1GB RAM - ASUS X700 256MB ekran karti - ASUS P5GD2 anakart- Creative SB Audigy LS ses karti dir.
*XP Home Ed. Orjinal ve ser.pack 2 orjinal kuruludur.
sorunum söyle:
Bilgisayarda , "Frycry, Kotor1 ve 2 , Halflife" gibi oyunlar çalisirken "Pirates! ve NFS2" gibi oyunlarda hata veriyor ve açmiyor.Bunu arastirinca driverlarin update gerektirdigini ögrendim; anakart ve seskartini sorunsuz update ettim.Ekran kartini ATI nin sitesinden upgrade i indirerek yenilemek istedim, bunu yaptigimda bilgisayar her açilista  söyle bir error verdi:
ATI Error Message
There is a conflict with your current ATI catalyst driver and your graphic card's BIOS. We recomended that you verify that the correct drivers installed.

Daha sonralari bilg. açilmamaya baslayinca mecburen bu driveri sildim. Bu sefer ASUS un sitesindeki son driveri kurdum.
Su anda açilsta bir Sorun vermiyor eskiden çalisan prog. ve oyunlar çalisiyor.
Ancak Yukarida belirttigim çalismayan oyunlardan pirates! in "orjinalini" aldim ancak oda çalismadi.
Hata mesaji driverlarla ilgili görünmesine ragmen update den sonra bile devam ediyor. Bilgisatarin config. unun yeterli oldgunu biliyorum.
Driver update i disinda nasil bir sorun olabilir.
Çözümü olana simdiden tesekkürler.Soru

smoktr
17-04-2005, 17:50   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

dostum hata mesajını yazarmısın

lazrailefsanesi
17-04-2005, 18:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Pirates eski bir oyun mu? Kusura bakma bilmiyorum oynu ama eger eski bir oyun ise belki xp ile uyumlu olmadıgı icin calısmıyor da olabilir.Suan karsılastıgın hata mesajını yazarsan daha yardımcı olabiliriz.

Recep Baltaş
17-04-2005, 19:45   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

yazanlara göre ekran kartını bios sürümüyle uyuşmayan bir driver kurulu sistemnide...ekran kartını bios unu güncelle....şunu da unutma konfigürasyonun yeterli olması değil doğru olması önemlidir......p4 de dandiktir....