Yardımcı olabilirmisiniz ?

gaddarnahra
19-03-2013, 23:14   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
504 mesaj

Beyler çok fazla zamanınızı almıyacağım fakat çok önemli bir konuda yardımcı olmanızı istiyorum. Durum şu ben 3dsmax i profesyonel kullanan biriyim ve aynı zamanda world of warcraft illetinede bulaşmış bırakamayan biriyim şimdi sorum şu şekilde PNY QUADRO serisi ekran kartları 3dsmax gibi grafiksel programlar için çok iyi diyorlar ama özellikleri bakınca ilk başta öyle gelmiyor sorularım şu şekilde 

1 - PNY QUADRO ekran kartları sallıyorum GTX690 dan daha mı iyi grafiksel anlamda mesala PNY QUADRO 4000 örnek verirsek
2 - Bir bilgisayarımda anakartı çift ekran kartı desteği varsa ve benim gibi çift monitör şeklinde kullanan biri 1 PNY 1 NVİDİA takıp onları farklı monitörlere yönlendirip kullana bilir mi ? 

çok teşekkür ediyorum vakitleriniz için

DiamondMines
19-03-2013, 23:26   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: gaddarnahra  
Beyler çok fazla zamanınızı almıyacağım fakat çok önemli bir konuda yardımcı olmanızı istiyorum. Durum şu ben 3dsmax i profesyonel kullanan biriyim ve aynı zamanda world of warcraft illetinede bulaşmış bırakamayan biriyim şimdi sorum şu şekilde PNY QUADRO serisi ekran kartları 3dsmax gibi grafiksel programlar için çok iyi diyorlar ama özellikleri bakınca ilk başta öyle gelmiyor sorularım şu şekilde 

1 - PNY QUADRO ekran kartları sallıyorum GTX690 dan daha mı iyi grafiksel anlamda mesala PNY QUADRO 4000 örnek verirsek
2 - Bir bilgisayarımda anakartı çift ekran kartı desteği varsa ve benim gibi çift monitör şeklinde kullanan biri 1 PNY 1 NVİDİA takıp onları farklı monitörlere yönlendirip kullana bilir mi ? 

çok teşekkür ediyorum vakitleriniz iç

Quadro kartları 3D Max, 3D yazılımlar vb. için tercih ediliyor evet doğrudur fakat fiyat farkındaki performansını göstermiyor. Şu anda 1. 200/1.300 TL civarında olan GTX680 her türlü Adobe, 3D yazılımlarda, Photoshop da bile çok başarılı. Bunun üstüne GTX690 alındığında performans farkı fiyata göre %80 daha iyi olmuyor, fiyat 2 katı olmasına rağmen. Bununla beraber bütçeni düşünmen gerek ve ne kadar performans istediğin. %20 performans farkı için 2 katı para verilir mi? İlaveten, işlemcinin ne kadar güçlü olduğu da önemli. Ve daha da önemlisi, düşündüğün sistemde SSD var mı yok mu bu bile çok önemli çünkü herşeyin akıcı bir şekilde yapılması açısından. Bunları düşünüp ve bütçene göre bir ekran kartı alabilirsin. Ama ne olursa olsun, ne GTX690, ne ARES II, ne de GTX Titan fiyatları kadar performans göstermiyor. Şahsi fikrim max. GTX670 veya taş çatlasın GTX680 herkesin her işini rahatlıkla görür.

SLI olayı, işlemci, anakart ve güç kaynağı destekledikten sonra kurulur, sorun yok.

Son Düzenleme: DiamondMines ~ 19 Mart 2013 23:29
gaddarnahra
19-03-2013, 23:32   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj

Sistemim şu şekilde şuanki için konuşuyorum i7 2700k işlemcim var 120gb corsair ssd p8z78  anakartım var 1 sene önce almıstım bunları ama ekran kartım suan MSİ GTX 560 Tİ Twin Forze 3ds max için çok yeterli olmadığını düşünüyorum bunun yanına 1 tane 3dsmax için ekran kartı almayı düşünüyordum PNY Quadro 2000 gibi ama onunda fiyatı aşşa yukarı 1000 TL onun yerine GTX 680 de alabilirim power sub ım da Xlence 800 W gaming edition kasamda cooler master haf 942x kasamın güzel oldğunu düşünüyorum çok da memnunum ama özellikle su damlası gibi özel şeylerle uğraştığım zaman 1. si bana verdiği renklerle çıktılarım tam uyuşmuyor IPS monitörümden kaynaklıdır o diye düşündüm 2. si Render sürelerim uzun birazcık

DiamondMines
20-03-2013, 00:21   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Sistemim şu şekilde şuanki için konuşuyorum i7 2700k işlemcim var 120gb corsair ssd p8z78  anakartım var 1 sene önce almıstım bunları ama ekran kartım suan MSİ GTX 560 Tİ Twin Forze 3ds max için çok yeterli olmadığını düşünüyorum bunun yanına 1 tane 3dsmax için ekran kartı almayı düşünüyordum PNY Quadro 2000 gibi ama onunda fiyatı aşşa yukarı 1000 TL onun yerine GTX 680 de alabilirim power sub ım da Xlence 800 W gaming edition kasamda cooler master haf 942x kasamın güzel oldğunu düşünüyorum çok da memnunum ama özellikle su damlası gibi özel şeylerle uğraştığım zaman 1. si bana verdiği renklerle çıktılarım tam uyuşmuyor IPS monitörümden kaynaklıdır o diye düşündüm 2. si Render sürelerim uzun birazcı

Quadro kartı sana kalmış, fakat GTX670 veya GTX680 işini görmesi lazım, tekrarlıyorum. Eğer aralarındaki teknik platform farkı %50 performans farkı yaratıyorsa Quadro daha mantıklı ama fiyat çok tuzlu ona dikkat et. 50% performans farkı görmek çok zordur üst düzey kart alınca. GTX560ti fena bir kart değil eğer senin beklentilerini karşılamıyorsa GTX680lerin en düşük modelinden alabilirsin, MSI veya Zotac. İşlemcin, anakartın ve güç kaynağın yeterli. Anakartında VirtuMVP var mı?

gaddarnahra
20-03-2013, 00:37   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj

Var diye biliyorum ama modeli tam olarak Asus P8Z68-V LX peki sizce şimdi almalımıyım yoksa bekleyeyim mi neden böyle bir soru sordum dediğiniz gibi gtx 560 Tİ twin forze çokkk kötü bir ekran kartı değil idare edebilr beni aslında biraz daha eskimesini mi beklesem :(

DiamondMines
20-03-2013, 09:30   |  #6  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Var diye biliyorum ama modeli tam olarak Asus P8Z68-V LX peki sizce şimdi almalımıyım yoksa bekleyeyim mi neden böyle bir soru sordum dediğiniz gibi gtx 560 Tİ twin forze çokkk kötü bir ekran kartı değil idare edebilr beni aslında biraz daha eskimesini mi beklesem :(

Beklemezsen eskisini sat eline para geçsin o zaman alırsın yeni kart. Değiştirme gereği duyuyorsan değiş sana kalmış. Evet VirtuMVP var anakart destekliyor, render işlemlerinde dahili ekran kartı kullanır daha iyi performans için.