Yardımcı olan Arkadaşlara Teşekkürler. Konu KAPALI

UnderstanD
11-05-2011, 22:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Öncelikle Site yönetimine ve Yardımda bulunacak olan Arkadaşlara Teşekkürler...

PC konusunda çok az bilgim var. Genelde çoğu Bilgisayarcı Bilmeyenin daha çok kafasını karıştıracak Öneriler sunuyorlar.

Şimdi Fan,ım Asus 400 w Monitör  SAMSUNG 920N LCD değiştirmeyi düşünmüyorum.
DVD RW + HARDDİSK + Klavye + Hopörlör  vs... değişmiycek.
Toplamak istediğim Ürünler ise; Şunlar...

INTEL Core i3 560 Soket 1156 3.33GHz 4MB Cache 32nm İşlemci
KINGSTON 4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram
MSI HD4850 GDDR3 1GB 256Bit ATI Radeon DX10.1 Ekran Kartı

Bunlar BİRBİRLERİNE UYUMLUMU ? Uyumlu ise; bi Anakart Önerirmisiniz ?

Ve Bunları alırsam başka değiştirmem gereken bir ürün varmı ?

Sağlıcakla kalınız Allah,a emanet olunuz...

Son Düzenleme: UnderstanD ~ 19 Mayıs 2011 18:37
Jubei76
11-05-2011, 22:53   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Anakart+işlemci+Ram+ekran kartı için ayırabileceğin maksimum bütçe nedir ?

sasax
11-05-2011, 23:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
692 mesaj

Oyun oynamak istiyosan bunları al keyfine bak...
İşlemci: AMD Phenom II X4 955 Black Ed. AM3 8MB 3.2GHz Dört Çekirdekli İşlemci  -  271,19 TL
Anakart: MSI 880GM-E41 AMD 880G AM3 DDR3 mATX Anakart  -  164,66 TL
Bellek: Geil Plus 4GB 1600MHz DDR3 CL9 Bellek  -  100,81 TL
Ekran Kartı: MSI ATI HD6850 1GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı  -  334,78 TL
TOPLAM: 871,45 TL (KDV Dahil)

SüRmenaJ KaOSs
11-05-2011, 23:32   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

Dohdor bune ??
Şu an bulldozer bekleyişinde herkeş sen gidipte intelmi alacaksın hiç yakıştıramadım ...

UnderstanD
11-05-2011, 23:41   |  #5  
OP Taze Üye
14 mesaj

Jubei76 1000 TL felan ama araya Harddisk de sıkıştırabilirim. 500 GB yada 1 TB olabilir
sasax Arkadaşım Sizede ayrıca Teşekkür açıklamalı şekilde yardımcı olmuşsunuz Sağolun..

SüRmenaJ KaOSsSiz neyi kastettiniz Bana neyi yakıştıramadınız ? anlayamadım Özür

Son Düzenleme: UnderstanD ~ 11 Mayıs 2011 23:50
mburak12345
11-05-2011, 23:42   |  #6  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
1,242 mesaj

abi i3 ne ya:D core 2 duo toplarım daha iyi hiç sevmiyorum i3 leri:D

McMannes
12-05-2011, 01:27   |  #7  
Yıllanmış Üye
271 mesaj

acelen yoksa bekle kardeş, şu amd'nin bulldozer işlemcileri bir aya çıkacak, fiyattır şudur budur bi bekleyip görelim...

UnderstanD
12-05-2011, 12:22   |  #8  
OP Taze Üye
14 mesaj

McMannes Teşekkürler... Sanırım SüRmenaJ KaOSs Arkadaşda Onu kasdetmiş ilkden duymadığım için anlamamıştım. Kendisinden Özür.
Zaten Acelem yok. Sizler bulldozer diyorsanız illlaki bi bildiğiniz vardır.
Lakin sasax  Arkadaşım Bilgin için gerçekten sonsuz Teşekkür ama:
Önerdiğin Model "AMD Phenom II X4 955 Black Ed. AM3 8MB 3.2GHz Dört Çekirdekli İşlemci"   ile; ilgili.
Çok sayıda Soğutucu Problemi yazılmış... + ( Fan,dan aşırı Ses gelmesi ) Sana itibar etmediğimden değil.
Bu sorunu nasıl çözebileceğim konusunda bi Önerin olursa Makbule geçer.
Tekrar Öneri ve Detaylı sunduğun bilgi için Teşekkür ederim....

Kapalı Hesap (203105)
12-05-2011, 17:59   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

bende amd X6 aldım amd nin nerdeyse bütün stok fanlarında çok ses çıkıyor bunun nedeni de fanı küçük ve hızlı dönmesi başka bir işlemci soğutucusu alarak problemi çözebilirsiniz ben öyle yaptım sanırım 30 tl den 150 tl ye kadar yolu var soğutucuların sessiz bişey alırsınız 30 tl ye tamamdır bişey daha elinizdeki psu düşük geldi bana onuda yükseltmelisiniz sasax ın önerdiği parçalar da sizin için iyidir.

UnderstanD
12-05-2011, 22:08   |  #10  
OP Taze Üye
14 mesaj

Teşekürler glscgn
Ve Bunları alırsam başka değiştirmem gereken bir ürün varmı ? Kastım buydu: zaten.
Peki kasdettiğiniz ayrı bi soğutu İşlemciye uyuyormu ? yoksa belirli bi modeli varmı ?
İkincisi, Lütfen yanlış anlamasın kimse! İşlemci alıp, soğutucusunu çıkarıp, başka bir soğutucu alıp,
takana kadar...
Neden soğutucusu iyi olan bi İşlemci almıyoruz ? Yada: AMD nin soğutucusu iyi olan bi işlemcisi yokmu ?

Son Düzenleme: UnderstanD ~ 12 Mayıs 2011 22:14
Kapalı Hesap (203105)
12-05-2011, 22:20   |  #11  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

peki sen elindeki sistemini komple yaz ve bütçenide yaz bensana süper bir pc toplayayım sormak istediğinide sorup öğrenebilirsin

UnderstanD
12-05-2011, 22:40   |  #12  
OP Taze Üye
14 mesaj

Usta dediğim gibi bütcemi yazdım zaten 1000 TL civari.
zaten alacağim dört ana parçada sistemi oluşturuyor.... ( PSU dediğin gibi yükseltebilirim. )
Önceki yazımda belirttim. Hopörlör, Klavye, Maus, Monitör vs... alınmıycak.
Şimdiden ilgi ve alakan için Teşekkürler...

Son Düzenleme: UnderstanD ~ 12 Mayıs 2011 22:42
Kapalı Hesap (203105)
12-05-2011, 23:04   |  #13  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

peki hangi mağazadan alıcaksın iventus-vatan-eksen-teknobiyotik  hangisinden alıcaksın ona göre önerelim

UnderstanD
12-05-2011, 23:10   |  #14  
OP Taze Üye
14 mesaj

Valla vatan olursa iyi olur hepsi bi yerden, hem banada yakın.
Ben sana kaba taslak yine yazıyım istersen,
1 GB 256 bitlik ekran kartı
En az 3.33 Ghz işlemci çekirdekden ziyade işlemci hızı önemli diyim.
4 GB 1600 Mhz RAM ( Tek modül olursa iyi olur tabi yinede siz bilirsiniz. )
Anakart tan anlamıyorum.
Alabilirsem işde arayada 1 TB yada 500 gb HDD düşünüyorum...
Yardımın içinde Alllah razı olsun Arkadaşım

Son Düzenleme: UnderstanD ~ 12 Mayıs 2011 23:13
Kapalı Hesap (203105)
12-05-2011, 23:33   |  #15  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

bu parçalar işini görür ama şuanda dolar biraz daha arttı ve 19 mayısta vatanda indirim olabilir tabi world kartın varsa %20 ve ya % 25 indirim olabilir fiyatlar biraz daha düşecektir şimdilik ben bunları önerebilirim
ayrıca 2 adet 2 gb ram kullanırsan daha performanslı olur 4 gb da zaten işini fazlasıyla görür

Fiyat                                                                                                                                                                            Adet                                                                                                                                                                            KDV Dahil Tutar                                                                                                                                                                            *Avantajlı Tutar                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            AMD
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/amd-hdz955fbgmbox-phenom-ii-x4-955-black-edition-am3-3.2ghz-8mb-cache-45nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=43210]Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2GHz 8MB Cache 45nm İşlemci
                                                                                                                                                                169,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                319,07                                                        TL                                                                                                                                                                *293,55                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            KINGSTON
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-khx1600c9d3k24gx-4gb-%282*2gb%29-kit-hyperx-genesis-ddr3-1600mhz-cl9-xmp-ram/productdetails.aspx?I_ID=48060]4GB (2*2GB) KIT Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram
                                                                                                                                                                65,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                122,72                                                        TL                                                                                                                                                                *112,90                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            MSI
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r6850-pm2d1gd5oc-hd6850-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=50631]HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı
                                                                                                                                                                199,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                375,71                                                        TL                                                                                                                                                                *345,66                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            ASUS
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/asus-m4a87tdusb3-m4a87tdusb3-amd-870sb850-am3-ddr3-1600mhz--anakart/productdetails.aspx?I_ID=45915]M4A87TD/USB3 AMD 870/SB850 AM3 DDR3 1600MHz  Anakart
                                                                                                                                                                120,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                226,56                                                        TL                                                                                                                                                                *208,44                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                [/url]                                                                                                                                                                                                                            XILENCE
                                                        [url=http://www.vatanbilgisayar.com/xilence-sps-xp580.%2812%29r3-xilence-xp580-580w-120mm-fan-psu-redwing-serisi-r3-aktif-pfc/productdetails.aspx?I_ID=38703]XILENCE XP580 580W 120MM FAN PSU REDWİNG SERİSİ R3 AKTİF PFC
                                                                                                                                                                79,00 USD                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                149,15                                                        TL                                                                                                                                                                *137,22                                                        TL                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Toplam (KDV Dahil):

1.193,22                                    TL

*1.097,76                                    TL

UnderstanD
13-05-2011, 15:47   |  #16  
OP Taze Üye
14 mesaj

Çok teşekkür ederim Sanada uğraş verdik Hakkını helal et...
Doların düşmesini biraz bekleyelim nasılsa acelemiz yok. Ayrıca bende değil ama: Arkadaşımda vatan kart var.
Onun kartla gideriz. Tekrar teşekkür ederim.... 

Kapalı Hesap (203105)
13-05-2011, 21:04   |  #17  
Kapalı Hesap
4,414 mesaj

vatan kartı alış veriş yaparken sende alırsın onun bir katkısı pek oluyor eğer elinde kredi kartı olarak world kart varsa o karta kampanyalar oluyor genelde resmi tatillerde

UnderstanD
14-05-2011, 17:57   |  #18  
OP Taze Üye
14 mesaj

Word kart da buluruz sorun değil,de Benim senden son bi ricam olacaktı.
Kafanı şişirmek istemem Şimdiden Özür.
Bu Oyunlarda owarlok mudur ne dir Ondan bahsediyorlarya arattım okudum ama pek bişiy anlamadım.
Anlayabileceğim sade bi dilde aktarabilirmisin ?
Yani proğrammı oluyor kurmamız felanmı gerekiyor ? Yada Ekran kartı ile alakalı bi durummu ?
Bu zamanda bu soru sorulurmu ? dersen anlayışla karşılarım zaten yeterince bilgi verdin Hakkını  helal et.

QART13
14-05-2011, 20:12   |  #19  
QART13 avatarı
Yıllanmış Üye
303 mesaj

kardes o owarlock deil ower clodk bende tam bilmiorum ismini hız aşımı anlamıuna gelmesi gerek yani şöyle söyleyeyim bir lastiki elinde tutyorsun ve germiorsun.onun içene alabliecegi nesne sayısı 2 dielim sonradan gidip onu geriorsun ve içine sıgacak madde 4 oluor.yani 200km hız  ile sınırlanmış  bir arabayı 300 yapmaya zorluyorsun.kısaca böyle.bu olay ekran kartı ve işlemcilerde oluyor diye biliorum biraz riskli bir iş eğer woltajı biraz fazla kaçırırsan parçan yanar.ve bir şey daha var oda o.c yaptığın parça garanti dışı kalır.kısaca böyle diyebiliriz. hadi iyi günler ;)

UnderstanD
14-05-2011, 20:42   |  #20  
OP Taze Üye
14 mesaj

Adı her ne halt ise işde.
Zaten bilgili olmadığımı mesajlarımın İlk başında aktarmıştım.
Tam yazılışını bilmiyorum, bakıp kopyala yapıştır yapmakda aklıma gelmedi.
Ama benim anlatmak istediğimde zaten bu değildi.
"Bu Oyunlarda owarlok mudur ne dir Ondan bahsediyorlarya"
"Yani proğrammı oluyor kurmamız felanmı gerekiyor ? Yada Ekran kartı ile alakalı bi durummu ?
Oyunları açması için gereken bir şeymi ? anlamında sordum.
Nasılki Bazı Klipler açmayınca Codec yüklemek gerekiyor ya ? Yada: Adope Flash Player. Bunun gibi:

Sanada iyi günler ;)

QART13
14-05-2011, 21:13   |  #21  
QART13 avatarı
Yıllanmış Üye
303 mesaj

hmm şimdi anladım hayır ower clock tamamen professiyonellerin kendilerini tatmin etmek için parçaları zorlamasıdır.bir program dieldir yada bir yazılım.biostan baştan ayarlamak gibi bişey yani beni seni yada bizim gibi standart kullanıcıları pek ilgilendiren bişey değil. =)

UnderstanD
14-05-2011, 21:22   |  #22  
OP Taze Üye
14 mesaj

Aga kalsın o zaman, zaten bizimde o lastikle mastikle ne işimiz olur :D

glscgn Usta birde senin Önerdiğin Anakart için, yada diğer ürünler için, Kasa nın değişmesi lazımmı ?
Bendeki kasa Bu >>>  http://www.frisby.com.tr/Scripts/prodView.asp?idProduct=152
Güç kaynağı değişti Asus,un 400 watt lık Power supply i var.

Son Düzenleme: UnderstanD ~ 14 Mayıs 2011 21:26
QART13
15-05-2011, 00:57   |  #23  
QART13 avatarı
Yıllanmış Üye
303 mesaj

diğer arkadaş bakmıyor sanırım yine ben yardımcı olmaya çalışayım.
bak şimdi benim kasa atx microatx destekliyor seninki de benim kasa ya en büyük kartlar diyeceğim belki doğru değildir ama arkadaşın verdiği ana kartlardan daha buyukleri sığıyor ki seninkine de sığacaktır.eğer sığmaz sa benim kasa mi sana önerebilirim:
inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3170

bunun yanında sana bir iki öneride bulunmak istiyorum bende yeni ana kart+ram+işlemci alacağım ve bütçem 1000tl civarında.tanıdığım birisinin önerisi şunlardı (özellikle anakart büyüleyici):
anakart: www.teknobiyotik.com/donanim/ana ... a3-atx-anakart.html
işlemci: www.teknobiyotik.com/donanim/isl ... rdekli-islemci.html
ram: www.teknobiyotik.com/donanim/ram ... lek-kiti-2x4gb.html

gerçekten kral parçalar ram ler 8 gb lık ların arasındaki en iyisi diyebilirim.ana kart zaten muhteşem korumali falan ayrıca 7yıl garantili işlemci de su an ki en iyi fiyat/performans oranına sahip olan.
yani bunları al keyfine bak tabi ekran kartına ihtiyacın varmı bilmiyorum.benim yok yeni aldım butceye 550tl civarında ekleme yapabilir sen ekran kartı olarak  benimki yani msı gtx460 hawk talon attack (crysis 2 yı 1920*1080 aa x8 de hiç kasmadan aciyor)ı güç kaynağı olarak ta ocz fatality serisi 550v 80+ olanı öneririm bunların hepsi olsun son ayarda oynayamayacağın oyun yok..
eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana başka bir sorun varsa yaz yardımcı olmaya calisirim.iyi geceler =)

QART13
15-05-2011, 01:19   |  #24  
QART13 avatarı
Yıllanmış Üye
303 mesaj

ekran kartıyla güç kaynağının link ini vermeyi unutmuşum;
ekran kartı: inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3155
(bu hawk modeli ben deki hawk talon attack ancak bu da çok çok İyidir)
güç kaynağı: bulamadım x) mobile den giriyorum ondan sanırım :)

UnderstanD
15-05-2011, 07:21   |  #25  
OP Taze Üye
14 mesaj

Arkadaş bakmıyor değilde Muhtemelen bi işi felan vardır. Yoksa oda baya yardımcı oldu Sağolsun...
Sanada yardımın ve alakan için Çok Teşekkürler...
Kasa sorun çıkarmaz diyorsan iyi buna sevindim.  Önerilerinde cidden Güzel bi Cihaza benziyor.
Uzay a artık ilk turist kafilesini sen götürürsün :)