Yardımlarınıza ihtiyacım var...

yunusparlak17
15-09-2011, 13:18   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selam arkadaşlar.Yüksek oyun kalitesi amaçlı uzun süreli laptop alma araştırmalarım sonucu http://www.bimeks.com.tr/urun/11 ... sx542v--.aspx#specs ve http://www.bimeks.com.tr/urun/11 ... -b63p66-.aspx#specs arasında kaldım.Sizce hangisini almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

xExCaLiBuRx
15-09-2011, 13:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
595 mesaj

Valla Bunlar Pek Anlamam AMA Dell Sakın Alma Basına İŞ Açarsın

yunusparlak17
15-09-2011, 14:08   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

neden?

endlessnight
15-09-2011, 15:00   |  #4  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

Her ikisi de çok iyi. Ama Asusun ekran kartı birazcık daha iyi. Dell kötü diyen arkadaş sebeplerini yazsada biz de öğrensek.

yunusparlak17
15-09-2011, 18:36   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Evet.Ben de dell e neden öyle dediğini anlamadım açıkçası.Dell'in servisi eve geliyormuş.Ve gözümüzün önünde parça değişimi yapılıyormuş.Fiyat-Performans açısından bakıldığında çok iyi bence.Sanırım Dell tercihim olacak.

Erdem_Aydın
15-09-2011, 23:39   |  #6  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

dell iyi bi marka... kötü olmasının sebebi ne xExCaLiBuRx ?? eğer oyun için alacaksan burada asus benim tercihim... ekran kartı daha iyi... ram açısından düşünürsen zaten 4gb ram kullanan bi oyun yada program yok... oyüzden asusu almanı öneririm...

İtacHi_
16-09-2011, 10:48   |  #7  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Valla Bunlar Pek Anlamam AMA Dell Sakın Alma Basına İŞ Açarsın
Zaten arkadaş benim bilgim yok demiş.Ama bilgisi olmadan neden kötülemiş orasını çözemedim.

İşin aslına gelirsek Dell piyasanın en kaliteli ürünlerini üretir.Siz neden bankalarda ve ciddi sektörlerdeki sistemlerin Dell olduğunu zannediyorsunuz?Gidip Casper veya başka bir marka sistemler alıp işi daha ucuza getiremezler mi?Tabi getirirler ancak uzun vadede Dell'in kalitesi bilindiği için Dell'den yana seçim yapılır.Yani kalite konusunda sıkıntı yok Dell'de.Asus'ta sağlam markadır ve kalitelidir ancak ben kendim 2 adet Asus laptop'ta 1-2 senede fanlarının yağsız kalıp olağandışı ses çıkardığına şahit oldum.Çok büyük bir mesele mi?Tabi değil ancak bir daha laptopu açıp (bu konudada bilgi sahibi olmanız gerekiyor) fan'a kadar ulaşmak büyük emektir.

Senin seçtiğin laptoplara gelirsek herhalde laptop'unu bimeksten almayı düşünmüyorsun.Bimeks'te kar marjı biraz daha yüksektir.Yani pekte tüketici dostu değillerdir.Bir modeli seçtiğinde Cimri veya Akakçe'den fiyat araştırmasını yap.Daha ucuza bulabileceğinden eminim.Makinalara gelirsek yüksek oyun kalitesi demişsin.O zaman almışken en az GT550M olsun.GT540M'den çok büyük artısı mı var?Hayır sadece %7 daha iyi ama almışken(birkaç senede bir laptop değiştirmediğini varsayarak)daha iyisi neden olmasın.

Mesela ben kendime laptop alıcak olsam 

http://www.hepsiburada.com/Liste ... goryId=98#Gorseller

Bunu alırdım.Senin seçtiklerinle neredeyse aynı fiyattalar.Ancak ram,ekran kartı ve HDD konusunda önde.Dizaynını hesaba katmıyorum bile.Seçtiğin laptoplar düz laptoplar.Ancak Lenovo bu modelinde stil ve dizayn konusunda döktürmüş.Bu makinayı sana şiddetle öneririm.Hemde GT555M.Dahada iyi bir ekran kartına sahip.Araştırmalarıma göre GT550M'e %20 fark atıyor.

Son Düzenleme: İtacHi_ ~ 16 Eylül 2011 10:52
yunusparlak17
16-09-2011, 11:54   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj

Lenovo'ya baktım da seçimim lenovo olacak.Haklısın ekran kartı ve diğer özellikler açısından çok üstün.Üstün bir oyun deneyimi sunacağından emin gibiyim.Teşekkürler

İtacHi_
16-09-2011, 13:25   |  #9  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.Umarım makina içinize sinmiştir.Lenovo'dan şüphe etmeyinizGözünü devirmiş