yavaş açılan klasörler.. yada yavaş bilgisayar

OSMAN BAĞÇEVAN
19-11-2009, 01:02   |  #26  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

belli sisteminiz kis 2010 kasıyor..Nis de kasıcak gibi görünüyor..Avira kurun :)
yada inceleyin :

sensible13
19-11-2009, 01:19   |  #27  
sensible13 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

sistemim aslında çok iyi belli bir yavaşlama da kesinlikle yoktu sadece klasörler arası geçiş sorunu vardı.avira'nın premium security suiteini mı yoksa sadece antivirüs olan sürümünü mü önerirsiniz.

OSMAN BAĞÇEVAN
19-11-2009, 01:23   |  #28  
Denetmen
6,606 mesaj

avira antivirüs
yanında zemana antilogger yada keyScramble
onun da yanında Usb disk security
tabi advanced port scanner olmazsa da olmaz...

bunlarla emin ol baya bi güvende olursun , bundan sonrası da sizin bilginize kalmış..:)

peki bu üsttekileri siz denediniz mi ?
yoksa direk kis i mi sildiniz ?

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 19 Kasım 2009 01:24
sensible13
19-11-2009, 01:26   |  #29  
sensible13 avatarı
Yeni Üye
49 mesaj

dostum  baya yazmışsın ya :)avira antivirüsün yanına MalwarebytesAnti-Malware yüklesem olur mu sadece antilogger ne işe yarıyo bi de gerekli bi program mı?

tabi ki başta üsttekileri denedim çok az bir hızlanma oldu sonra kaspersky'yi silince tamamen sorun ortana kalktı.nis 2010 çok beğenmiştim aslında xp'de kullanıyodum bir de windows 7'de denemek lazım.

Son Düzenleme: sensible13 ~ 19 Kasım 2009 01:30
OSMAN BAĞÇEVAN
19-11-2009, 01:35   |  #30  
Denetmen
6,606 mesaj

keylogger diye birşey var..Aynı şekilde de elinin altında google var..Bu ikisi birleşirse, sorunun cevabını tam olarak orada bulabilirsiniz..

MalwarebytesAnti-Malware programının ayrı bir faydası var , benim yazdıklarımın ayrıbir faydası var..Sence hepsi de çok değil mi ? :)
siz en başta ,performans mı , güvenlik mi ona karar verin , sonra sisteminize gerekenleri kurun..ok ? :)

hmm, bakalım birde konu sahibi denesin..Nis de iyidir yaw , kötü demiyoruz :)
Yanlız benim usb imde virüsü bulamayan Nis'i ben bilgisayarıma yüklemem..tabi nis in öle bir sorunu ,hatası yok ama bana karşı büyük ayıp yaptı  :)

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 19 Kasım 2009 01:38
sensible13
19-11-2009, 01:43   |  #31  
sensible13 avatarı
Yeni Üye
49 mesaj

cevabınız çok güzel sayiden,tabi ki hem performans hem de güvenlik yalnız şöyle bi şey var bu kis 2010 xp de klasör hızı lie ilgili bi sorun yoktu.benim eski bilgisiyar var onun özellikleri benim şu andaki pc'nin yarısı onda hiçş bi şey olmuyodu.tabi ki xp'yi burda savunmuyom windows 7'nin en sevdiğim yönü şişmemesi bu sorun yüzünden xp de çok format atıyordum.dediklerini bir incelicem.ya bi de ne kadar doğru bilmiyom bneim izlenimlerime göre sanki orjinal windows'ta virüs daha az oluyo ben xp ile kıyaslıyorum 7'yi eskiden viürs yüzünden çok uğraşmıştım.şimdiye kadar hiç uğraşmadım virüs ile 7'de format atma derecesinde.

OSMAN BAĞÇEVAN
19-11-2009, 01:57   |  #32  
Denetmen
6,606 mesaj

windows 7 ile güvenlik konusunda en son tartışılacak işletim sistemi xp...
Güvenlik diye birşey de varda ben mi göremiyorum XP de...linux var ,mac var , windows 7 ve vista var..Hepsi bir ayrı değişik ama en kötüsü xp diyebilirim..

Şişmeyen işletim sistemi olmaz..

hem performans , hem güvenlik için : kis ve üstekilerden sadece  advanced port scanner tavsiye ederim..Kis de işi götürür ama advanced in bir başka havası var , gözümde.. :)
He şunuda belirteyim ki güvenlik için daima program kurmayacaksınız..Güvenlik : program değil yani..Atıyorum chip ,facebook ve msn..Bu üçününde şifreleri ve kullanıcı adları aynımı yada diğer üye olduğunu şifreler ve bu şifreleri kaç kişi biliyor..Yeterince güvenli mi şifreler ?
yada bu şifrelerinizden en önemlisi msn şifresini kaç haftada bir değştiriyorsunuz. ?
bunların hepsini siz yapmıyorsanız , burada güvenlik güvenlik diye konu da açarsanız , bir çok soruda kafanızda sizi yeyip , bitirir...
Siz ilk başta ben güvendemiyim diye sorun ve ona göre işler yapın  , sonrada kis ,nis yada xp  güvensiz deyin..OK ?inşallah dediklerimi anladınız ki anlamadıysanız not edin..Bu programların tam olarak neişe yarayıp , ne işe yaramadıklarını öğrendikten sonra okuyun ki güvende olup olmadığımı söleyin ? :)

dosya konusunda windows altında prefech klasörü var..Onu silin belkim bir nebze katkısı olur + system care adlı programı öneririm..

sensible13
19-11-2009, 02:05   |  #33  
sensible13 avatarı
Yeni Üye
49 mesaj

system care programını kullanıyorum ve inanılmaz bir faydasını gördüm belki konu dıış olucak ama linksys wmp 110 wireless daptör kulalnıyorum nete bağlanmak için ama ne yaptıysam bir türlü kablosuz bağlanamıyorum.windows 7 de bu kartın sürücüsü güncel gözüküp güncellemeye gerek olmadığını söylemekte bilgisyarım wireless'ı görüyor airties tuşuna basınca bağlanmıyor.acaba nedeni ne olabilir birde recep arkadaşımız wpa 2 deneyerek bağlanın demişti.ama modem ayarında böyle bir şey bulamadım.daha önce bu sorun la ilgili konu açmıştım ama düzeltemedim sorunu aslında tek sorunum bu kaldı.sizin de bu konuyla ilgili yardım edeceğini umarak böyle bir yazı yazdım.iyi geceler.

OSMAN BAĞÇEVAN
19-11-2009, 02:43   |  #34  
Denetmen
6,606 mesaj

tekrar konu açın siz , benim dışımda diğer arkadaşlarda önerilerini sunar , daha iyi olur..Sorunuza gelicek olursak , airties tuşuna bastığınızda hata mı alıyorsunuz veya şifre hatası mı alıyorsunuz nedir yani bilmek lazım..bunun yanında modemin ayarlarında kablosuz aktif , pasif gibi bir kutucuk olması gerekir , onu bulamamış olabilirsiniz..Sizin wirelles in de vista yada windows 7 yi desteklediğini göremedim..Sadece xp ve daha öncekiler yazıyor..(Eski galiba :))

sensible13
19-11-2009, 02:50   |  #35  
sensible13 avatarı
Yeni Üye
49 mesaj

ilginiz için öncelikle sağol,airties tuşuna basınca hata almıyorum kablosuz ağ bağlantısında sinyali full olarak gösteriyor bağlan diyince bağlanamadı diye hata veriyor.modem ayarlarından kablosuz aktif etkin işaretli onu da inceledim.bu wireless kartı alalı 2 ay oldu windows 7'ye geçmeden önce almıştım xp'de gayet rahatça kullanıyodum.sırf kablosuz bağlantı niçin xp ye de dönmeyi düşünmüyorum,pes etmek yerine biraz daha uğraşıp çözüm yolu aramak istiyorum.

OSMAN BAĞÇEVAN
19-11-2009, 03:13   |  #36  
Denetmen
6,606 mesaj

sürücülerinizden kaynaklanıyor büyük olasılık tabi ki şifrenizi doğru yazdığınızı ve diğer yerleri doğru yaptığınızı farzedersem.Bütün sürücüleri kaldırıp ,DriverGenius i yükleyin sonrada otomatik sürücü bulmasını sağlayın bakalım , bulacak mı ?

null29
19-11-2009, 09:57   |  #37  
OP Yeni Üye
29 mesaj

üstatlar öncelikle hepinize tşk ederim.

sözettiğim ikinci makinenin sorununu çözdüm tek fark bilinçli olması. :) konu her ne kadar da sınıflarını aşmış olsada aynı sorunu yaşamış veya yaşayacak arkadaşları düşünerek çözümünü en azından bu bilgisayarlardaki çözümünü anlatim.kesinlikle sizde yapın garanti olur demiyorum ama sanırım çözüm bu.

bu gün yaptıklarımı sıralayım.
-driverleri güncellemeye calıştım tüm driverler güncel uyarısı geldi(zati extra bir programlada denemedim aygıt yöneticisinden güncelle dedim hepsi bu)
-sonra karspersky 2010 la ful tarama yaptırdım
-combofix le ful tarama yapmaya ÇALIŞTIM (olmadı :)
-bir arkadaş önceki yorumlarında bede de aynı sorun vardı karspersky yi kaldırdım düzeldi demişti bende şunu yapıyordum.karspersky devre dışı bırakıyordum sorun devam ettiği için karsperky den değildir diye düşünüyordum yanılmışım yanıldığımı güvenli modda başlatınca anladım
-güvenli modda başlattım makine ucak gibi çalışmaya başladı.aklıma birkaç şey gelmeye başladı arkaplanda çalışan bir program olabilir,arkaplanda çalışan bir hizmet olabilir(fakat bu olamazdı iki makinenin arkaplanda çalışan hizmetlerini karşılaştırdım ve aynı yapmıştım), güvenli modda sadece gerekli driverler yüklenir bu yüzden birde driverlerde olabilir dedim fakat driverler başta dediğim gibi günceldi.
-arkadaşın söylediği karspersky kaldırınca düzeldi sözü üzerine birde karsperky onarma işlemine tabi tuttum.onarma işleminin sonunda düzeldi.

sorun aslında şüphelendiğim gibi driverden kaynaklanan bir sorunmuş
 onarma sırasında C:\Windows\System32\drivers\klif.sys dosyası daha eski bir sürümle değiştiririldi ve düzeldi. STOP :)
yazan cevap veren veya cevap vermek isteyimte veremeyen herkeze tşkler.emeğinize sağlık bilgisayarınız virüs yüzü görmesin,terformansı maximum olsun. :):):):):)

beout
19-11-2009, 13:49   |  #38  
Taze Üye
15 mesaj

ya bende bu sorunu Win 7 kaynaklı sanıyodum kasperde suçu aramamıştım.Null29 gibi Kasper onar yaptım sonuç: gerçekten hızlı win7 :D teşekkürler arkadaşlar..

kernell
20-11-2009, 23:39   |  #39  
Taze Üye
2 mesaj

bu onar işlemini nerden yapıyoruz acaba.kasper da bulamadım da bir türlü.

Alıntı: beout  
ya bende bu sorunu Win 7 kaynaklı sanıyodum kasperde suçu aramamıştım.Null29 gibi Kasper onar yaptım sonuç: gerçekten hızlı win7 :D teşekkürler arkadaşlar..
beout
21-11-2009, 03:01   |  #40  
Taze Üye
15 mesaj
Alıntı: kernell  
bu onar işlemini nerden yapıyoruz acaba.kasper da bulamadım da bir türlü.
program ekle ve değiştirden ;kaspersky üzerine gel mouse sağ tuş tıkla ;kaldır/değiştir yazısı geldiğinde tıkla.Böylece kasper menüsü gelir oradanda repair di galiba onayla ve bekle biraz büyük ihitmal seninde olur...