Yayın Sorunu Vol Bilmem Kaç

Faruktoklu
11-01-2020, 14:06   |  #1  
Faruktoklu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar, umarım konu yeri burasıdır çünkü Ctrl+F tuşu ile "OBS" yazdığımda bu konu yerini gösterdi.

Sorunu başlıkta belirttiğim gibi yayın sorunu yaşıyorum. Bir kitlem var ve bu kitlem için canlı yayın açmak istedim. Canlı yayına başlıyorum herşey çok güzel. Takılma yok ses de sorun yok temiz... Ama oyuna girince yayın donmaya başlıyor ve ben oyunu normal akışkan bir şekilde oynadığım için moderatörlerden uyarılarak farkına varıyorum. Oyundan çıkınca tekrar normale dönüyor yayın.

PC özelliklerinden bahsedeyim ilk önce; MSI GL62M 7RDX (daha detaylı bakmak isteyenler için)

• İşlemci: İ5-7300 HQ 2.50 GHz
  • RAM: 8 GB
  • Sistem Türü: x64
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1050 (2GB)
  • İşletim Sistemi: WIN 10 Home

İnternet Hız Testi Sonucu (TTelekom);

• Ping: 10-15 (ort: 12)
  • Jitter: 1-2 (ort: 1)
  • Download: 5.8-7.2 (ort: 6.1)
  • Upload: 0.4-0.8 (ort: 0.6)

Kullandığım yayın aracı program ayarı (OBS);

• Oran Kontrolü: CBR
  • Bit Hızı: 350Kbps
  • CPU Kullanım Önayarı: superfast
  • Video Çıkış Boyut: 1980x1080 ve 1280x720 (ikiside aynı sorunda)

Bazı kişiler İnternetten diyecektir; "Neden oyun haricinde yayında donma olmuyor?"

Bazı kişiler PC çöp diyecektir; "Neden oyunu sorunsuz açıyor?"

Bazı kişiler OBS diyecektir; "Nerede yanlış yaptım?"

Cevapları ve farklı sorularınızı takip ediyor olacağım. Sorun çözülemeyecek birşey ise artık yayıncılıktan vazgeçmek zorunda kalıcam. Kısmet...

Konu ile ilgilenen olursa şimdiden teşekkür ederim. Emeğinize ve fikrinize sağlık iyi günler dilerim.

Son Düzenleme: Faruktoklu ~ 11 Ocak 2020 14:17 Neden: Yazım Yanlışı Düzeltme
excel_mustafa
15-01-2020, 21:42   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

öncelikle upload hızı çok düşük. 360p yayın bile 2 mbit upload isterken hd oyun yayını yapmak çok sıkıntılı olur. bunun yanında işlemci 4 çekirdek ve bu ağır oyunlarda felaket şekilde kasması demek. hafif oyunlarda sorun olmaz ama ağır oyunlar için 8 çekirdek bir işlemci gerek. pc den bu haliyle düşük gereksinimli oyunların yayınını yapabilirsin ama internet paketini yükseltmen gerekli.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 15 Ocak 2020 21:43