yazıcı problemı

ismldgn
12-09-2008, 15:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

merhaba, 2000 ve xp isletim sistemlerine tanıtılmıs nokta vuruslu yazıcılar var. Tabi bunlar depolarda. Satıcılar da bu yazıcıya siparis dokturuyor. Sorun surada satcı sıparısı gonderıyor ama ortada cıktı yok. loglarda wındows doktu olarak gosterıyor
Bu durum sureklı yasanmıyor arasıra. caba boyle bır durumla karsılan oldu mu yazıcı epson lx-300+

Fatih_ARMAĞAN
12-09-2008, 15:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
ismldgn
merhaba, 2000 ve xp isletim sistemlerine tanıtılmıs nokta vuruslu yazıcılar var. Tabi bunlar depolarda. Satıcılar da bu yazıcıya siparis dokturuyor. Sorun surada satcı sıparısı gonderıyor ama ortada cıktı yok. loglarda wındows doktu olarak gosterıyor
Bu durum sureklı yasanmıyor arasıra. caba boyle bır durumla karsılan oldu mu yazıcı epson lx-300+
uzak erişimden mi gönderiyor ?

yoksa normal paylaşımdanmı. Bağlantı noktası ayarındaki Lp1 seçeneğinin seçildiğinden emin olun.
Printer ı kaldırıp yeniden kurun.
printer ı kurarken lx300 olarak değilde IBM proprinter olarak kurun.

uzak erişimden gönderiyorsa win 2000 de bu sıkıntı nadiren oluyor port tanımlamasının tekrar yapılması neterebilir.

Net use lpt1: \\user\yazici_paylasimi   gibi..

ismldgn
12-09-2008, 17:09   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

merhaba,
normal paylaşımdan gönderiyor. Yazıcı IBM de yavaş yazdırıyor o yüzden epson tanıtıldı. bağlantı noktası doğru sıkıntı yok. Yazıcı daha once birkaç sefer tekrar tanıtıldı. Zaten yazıcı normal çalışıyor sıkıntı yok problem arada bazen çıktı dokuldu görünüyor ama aslında dokulmuyor

Fatih_ARMAĞAN
12-09-2008, 17:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
ismldgn
merhaba,
normal paylaşımdan gönderiyor. Yazıcı IBM de yavaş yazdırıyor o yüzden epson tanıtıldı. bağlantı noktası doğru sıkıntı yok. Yazıcı daha once birkaç sefer tekrar tanıtıldı. Zaten yazıcı normal çalışıyor sıkıntı yok problem arada bazen çıktı dokuldu görünüyor ama aslında
Valla win 2000 de bende bir kaç kez oldu aynı sorun. printer ı yeniden tanıtınca sorun düzeldi.

birde mümkünse harici bir lpt port alıp pc ye takın. 25 usd civarında bişey olması lazım.

pheomis
08-12-2010, 21:26   |  #5  
Yeni Üye
21 mesaj

Bu siteden satın aldım hiçbir sorun yaşamıyorum şükürler olsun.

Son Düzenleme: pheomis ~ 08 Aralık 2010 21:26