Yazıcıyı modeme bağlama ve IP verme

HPQ-User
01-02-2010, 19:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

CanEkmen sormuş:
Merhaba;
Ben bir workgroup kuruyorum ve yaızıcıyı modeme bağlamak istiyorum , bazı forumlarda araştırdım yazıcıyı modeme bğladıkdan sonra yazıcıya IP vermek zorundaymışsız bana bu konuda yardımcı olurmusunuz.
Bilgilerinize arz ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows Xp Home edition

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.14) Gecko/2009082707 Firefox/3.0.14

Sefa Adak
01-02-2010, 20:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Merhaba

Soyledikleriniz dogru.Network icerisinde bi Printer kullanmak istiyorsanız IP Adresi atamanız gerekiyor.Bunun icin once gerekli Ethernet baglantılarını yapın.Sonra Printer'ın driver'ından TCP/IP modunu secip ayarlar kısmından cihaza IP, Subnet Mask ve Gateway adreslerini atamalısınız.Bu tanımlamayı yaptıktan sonra Printer Ekleme sırasında Local Port yerine TCP/IP'yi secin.Size atanıcak IP Adresini, sonra da yazıcıyı gostermenızı isticek.Vericeginiz IP adresini atadıktan sonra Printer'ı tanıtırken bu IP Adresini secip ilerlemelisiniz.Biliyorum, acıklamam yeterli olmamıs olabilir, heryerde farklı ama genel olarak boyle.

Bkz, Add a Printer yani Printer ekle kısmından sonra Network Printer'ını secip devam ediyosunuz.TCP/IP'yi sectikten sonra IP adresini atayıp devam ediyosunuz.

[/URL]

[URL=http://img62.imageshack.us/i/capture2qg.jpg/]

Linki de inceleyebilirsiniz :

http://support.dell.com/support/ ... ection05.htm#529574

Kolay Gelsin... 

Sefa Adak
02-02-2010, 08:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Bu arada kullandıgınız sistemde bir DHCP Server varsa otomatik olarak atayıp size verilen IP adresinin dökümünü cıkartır.Veya Printer'ın ekranı varsa, uzerinden de kendi istediginiz IP adresini atayabilirsiniz.Daha sonra yukarıdaki resimlerde, atanan IP adresini TCP/IP kısmında tanımlarsanız islem tamamlanmıs olcacaktır.