Yedekleme problemi

HPQ-User
09-08-2008, 23:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

djdarkside sormuş:
öncelıkle slmlar,ben laptop hardisk imi yedeklerken şöle bi problem ile karsılastım,Windowsun yuklu oldugu hardiski mi yedeklemek icin External hardisk kutuları olur bilirsiniz,ona bagladım ve masaustu bilgisayarımdan girdim,icindeki bilgileri görünce mutlu oldum ancak mutluluk kısa sürdü.Document settings den kullanıcı adıma tıkladıgımda ''BU KULLANICI ADINA ERİŞİLEMEZ''die bi hata verdi,yardımcı olacak arkadaslara seslenıorum,kullanıcı adıma girip nsl bilgilerimi alabilirim,acil gercekten zor durumdayım.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
200 gb 2.5'' hardisk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

uGuR.uK
10-08-2008, 00:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

sorunda eksikler var, karışık. sen yedekledin sora format mı attın? yoksa yedekledikten sora baska bi pcde yada yine aynı pc ama farklı bi oturumdamı dosyalarını acmaya calışıyorsun? cünkü bu dediklerimden herhangi birini yaptıysan ve eski hesabında zamanında şifreliyse o dosyalara tekrar erişimin cok zor, bi yöntem var ama uzun biraz. sen benim soruları cevapla ben sora anlatırım ona gore...

djdarkside
10-08-2008, 00:37   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj

sen sorumu dikkatli okumadın sanırım,neyse ben anlatamamışda olabılırım,şimdi laptop bozuldu ,yedeklerı almak ıcın hardiski cıkarttım,external hardisk kutuları olur ya SATA baglantılı ona bagladım laptop hardiskini,ve bitane masaüstünde usb den taktım,icindeki bilgileri almak ıcın kullanıcı adıma tıkladım ama ,''BU KULLANICI ADINA ERİŞİLEMEZ' die bi hata verıor,,yanı benım istedigim kullancı adımın oldugu bolume gırıp bılgılerı almak,ok DOSTUM,anlatabildim mi şimdi derdimi?

not: hardiski masaüstü Pc ye  internal olarak takmadım,tekrar soleyımde bunu..

uGuR.uK
10-08-2008, 18:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

tamam anladım, senin o taktıgın yani kutuya soktugun diskteki kullanıcı oturumunda parola varmıydı? eger kullanıcı hesabını zamanında şifrelediysen tüm baglantılı dosyalarda şifrelenir ve başka bilgisayarda-windowsda-oturumda acılmaz, normal internal olarak baska bi pcye tak, o sabit diskteki windows'u calıştır ve dosyalarına öyle eriş.

Banned
10-08-2008, 18:46   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

arkadaşım bu konuyla ilgili çok iyi bir makale var bir göz atarsan iyi olur.

- 53k -

djdarkside
10-08-2008, 19:46   |  #6  
Üye
74 mesaj
elazigli
tamam anladım, senin o taktıgın yani kutuya soktugun diskteki kullanıcı oturumunda parola varmıydı? eger kullanıcı hesabını zamanında şifrelediysen tüm baglantılı dosyalarda şifrelenir ve başka bilgisayarda-windowsda-oturumda acılmaz, normal internal olarak baska bi pcye tak, o sabit diskteki windows'u calıştır ve dosyalarına öyle eriş.
ya arkadasım bilgisayardan anlayan biri olarak sende bilirsinki,baska sistemin entegre oldugu bı hardıskı,baska bır makınaya taktıgın zaman acmaz,yanı wındows a baglanmaz.,yanı 2. hardisk olarak takarsın gorur,tıpkı benım external olarak taktıgım gibi..ama işte benım yapmak istedigim öle veya böle içine giriorum ancak benım kullanıcı ismimde olan yanı kullanıcı adıma sıfre koydugum bolumdekı bılgılerı almak,anlatmak istedigim bu bana yardımcı olmuorsun aksine konuyu karmaşıklastırıosun..

djdarkside
12-08-2008, 10:53   |  #7  
Üye
74 mesaj

Sorun CHİP de cözülür die tahmin etmişdim ama anlasılan,yeterince uzman arkadas yok yada konuya denk gelen uzman arkadas yok.

Banned
12-08-2008, 11:12   |  #8  
Banlandı
1,447 mesaj

Senin admin olarak oturum açman lazım yoksa oraya erişemessin.

djdarkside
13-08-2008, 11:55   |  #9  
Üye
74 mesaj

üstü kapalı akıl veriosunuz arkadaslar,bizde bilioruz admin olarak acıldıgında olacagını ama ben Makınayı garantıye gonderıcem ve gondermeden oncede yedeklerı almam gerek,yoksa saten garantı işi olmasa hardiski yanımda bırakır,makına düzeldikten sora takar gene işime devam ederım,Konuya BAKAN ARKADASLARA SÖLUORUM,SORUNU DİKKATLI OKUYUP CEVAP VERİN,CVP VERMİŞ OLMAK ICIN DEİL.