YENİ ALICAĞIM BİLGİSAYAR nasıl ?

sameteren1234
30-09-2011, 13:14   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
37 mesaj

BAŞLIKTA BELİRTTİĞİM GİBİ YENİ BİR BİLGİSAYAR ALMAK İSTİYORUM.BU BİLGİSAYAR OYUN BİLGİSAYARI OLMALI.AŞAĞIDA ÖZELLİKLERİNİ VE FİYATINI VERDİĞİM BİLGİSAYAR SİZCE OYUN BİLGİSAYARI OLUR MU?
» İşlemci: AMD PHENOMII X4 630 2,8GHz  Dört Çekirdekli                                                                                         
                                                                                                                                                                                » Anakart :AM3 Nvidia Nforce 630A DDR2 1066MHz                                                                                        
                                                                                                                                                                                » Ram : 4 GB 1333MHZ DDR3 Bellek (Max. 8GB)                                                                                       
                                                                                                                                                                                » Harddisk: 500GB 7200 RPM Sata2 Sabit Disk                                                                                       
                                                                                                                                                                                » Ekran Kartı: 1024MB  Ge-Force 8400 Harici Ekran Kartı (512MB Ayrılmış)                                                                                       
                                                                                                                                                                                » Monitör:20 inç Monitör                                                                                       
                                                                                                                                                                                » Optik sürücü: 22X Çift Katmanlı DVD-RW Sürücü                                                                                       
                                                                                                                                                                                » Kart Okuyucu : 25 in 1                                                                                       
                                                                                                                                                                                » Ses kartı : 5.1 channel HD audio Ses Kartı                                                                                       
                                                                                                                                                                                » Ethernet : 10/100 Wake On Lan                                                                                       
                                                                                                                                                                                » İşletim sistemi : Freedos                                                                                       
                                                                                                                                                                                » Garanti : 2 Yıl 
YANINDA 20 İNÇ MÖNÜTÖR-MOUSE-KLAVYE-WABCAM-MİKROFONLU KULAKLIK-İNGİLİZCE EĞİTİM SETİYLE BERABER 899 TL

sameteren1234
30-09-2011, 13:15   |  #2  
OP Yeni Üye
37 mesaj

ACİLL YANIT BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

niko6185
30-09-2011, 13:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
886 mesaj

dostum o bilgisayardan oyun bilgisayarı olmaz kesinlikle niye sorarsan o ekran kartı oyunları en düşükte bile calıştıramaz bakma 1 gb olduğuna ddr2 ve 64 bit hic bi işe yaramaz ama fiyatı uygun acıkcası oyun icin şöle yaparım ben olsam o pcnin diğer parcaları iş görür iyi bi ekran kartı ile oyun pc si olur o pc yi al ekran kartını hemen sat psu ile birlikte 400 tl daha ver para sapphire hd 6850 veya nvidia gtx 460 1gb al 500 watt psu al high power gibi iyi markalardan  her oyunu full oyna sana o pc o zaman 1300 tl ye mal olur kardeşim güzelde pc olur uygun fiyatlı her oyun yüksek seviye oynarsın

Son Düzenleme: niko6185 ~ 30 Eylül 2011 13:45
njax86
30-09-2011, 13:47   |  #4  
Taze Üye
9 mesaj

ekran kartını çöpe at veya sat ama yenisini al niko nun dediği doğru

ayrıca anakarttan çok anlamam ama tercihin ddr3 olsun ddr2 ler tarih olmaya başladı benim görüşüm.

Son Düzenleme: njax86 ~ 30 Eylül 2011 13:48
niko6185
30-09-2011, 13:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
886 mesaj
Alıntı: njax86  
ekran kartını çöpe at veya sat ama yenisini al niko nun dediği doğru

ayrıca anakarttan çok anlamam ama tercihin ddr3 olsun ddr2 ler tarih olmaya başladı benim görüşüm.
yok dostum bence aralrında fark yok bende 2+1 ddr2 3 gb ram bellek vardı 667 mhz lik sattım anakartı ddr3 aldım yanına 4+2 1333 mhz ram aldım 6 gb oldu bilgisayarın calışmasında bi fark göremedim hic oyunlarda bile

sameteren1234
30-09-2011, 14:50   |  #6  
OP Yeni Üye
37 mesaj

YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

A_Jerusalem_N
30-09-2011, 21:19   |  #7  
Yıllanmış Üye
230 mesaj

yalnız burada birşey unutulmuş freedosta oyun varmı bilmiyorum ama bir de işletim sistemi satın alınması gerekiyor yani windows düşünüyorsanız.sahte kullanacaksanız o sizin bileceğiniz iş.

wise
01-10-2011, 10:55   |  #8  
Üye
59 mesaj

Bana kalırsa o sistemi hiç almasın. Bazı parçaları 2. el alır ve anakartı bulldozer destekli 970/990x/990fx alabilir.
O sistem bir işe yaramaz.

1200 tl para çıkart daha iyisi rahatça 2. el dvd, 2. el kasa, 2. el ram, 2. el ekran kartı, 0 cpu, 0 anakart 0 hdd ile olur ve 0 monitör.İyi bir anakart alırsan ses kartına gerek yok.