yeni ana kartlar 925XE hakkinda yardim

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
kane
25-12-2004, 04:20   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
92 mesaj

herkeze selamlar arkadaslaryeni bir makina toplamayi dusunuyorum ve bu topladigim makinaninda su anki sartlarda iyi bir makina olmasini dusunuyorum hemen hemen kafamda hepsini tamamladim ama ana kartta biraz teretdutte kaldim....
benim niyetim asustan yana 925xe ve tabiki bildiginiz gibi diger ana kart ureticileride 925xe lerini piyasaya surdu siz nediyorsunuz bu konuda gerci internette olsun veya dergilerde olsun henuz yeni ana kartlar hakkinda genis bir bilgi verilmedi siz olsaniz seciminizi hagisinden yana kullaninirdiniz tesekkurlerSoru

safri
25-12-2004, 11:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

p5 ad2 premium asusun piyasaya sürdüğü lga(land grid array)775 soketli ıntel işlemcileri için çıkardığı ddr 2 destekli aynı zamanda sata destekli ve pci express 16x veri yolunu kullanan bir anakarttır.İnan intelin kendi üürettiği işlemci için çıkardığı 925 x anakarttanda iyi bir anakart ama sıkı dur fiyatı bir bomba 308 dolar farkı eşsiz olması şu an için birde gigabyte ın tavsiye edebiliceğim bir kartı var 8ANX PD Anakartı 296 dolar asusun sahip olduğu bir çok özelliği barındırıyor 8 kanal ses çıkışı ama asusu tercih etmeni isterim ben gigabyte ın 200 dolara aldığım bir anakartını kullanıyorum modeli 8I925X-G modeli memnunum ama asus diyorum kolay gelsin

jaina
25-12-2004, 12:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

+1, asusun 915 ve 925xe destekli iki anakarti var, ilki daha makul ancak yeni teknolojiyle eskisi arasinda. tamamen yeniyi desteklemiyor.

safri nin dedigide tam yeniyi destekliyor, ancak bir anakart icin cok pahali. normal anakartlarin en iyisi bile 150-160 dolar iken 300 dolar bir anakarta vermek ne kadar mantikli tartisilir. tabiiki yeni teknoloji istiyorum parada var diyen icen bisi farketmez

ayrica şu an için asus harika, zaten asus intellerde cok büyük bir isim yapti, amd de öyle ancak intelde cidden harika. verdigin parayi hak eden bir kart. özelliklerini zaten safri arkadas söylemis

ancak sunuda söylim ddr2 o kadarda ahim sahim bisi degil, 533 saat hizinda calisyor ancak hala iyi performans vermedi

ekran kartlarrda pcie 16 yolunu kullanmaya basladi ancak buda hala gereksiz. cünkü yeni cıkan oyunlar hatta cikacak oyunlar icin dahi agp 8x yetiyor, darbogazlik olusturmuyor.

kane
25-12-2004, 15:01   |  #4  
OP Üye
92 mesaj

arkadaslar genel ozelliklerini biliyorum kartin benim sormak istedigim performans konusunda acikca yazmadigim icin kusuruma bakmayim o mesaji gecenin bir yarisi atmistimda herneyse konumuza donelim... Benim merak ettigim mevzu su andaki 925xe lerin performanslari hakkinda biliyorsunuz ki ilk intel cikardi 925x leri ve arkasindan diger ureticiler inteldeki performaslar iyi gibi gozuku yor ama ben yukarda yazdigim gibi asusu dusunuyorum ve tabiki iyi olursa diger kartlarda ola bilir ama intel haric 925xe performansi hakkinda bilgilere ihtiyacim herkeze tesekkuurler

yas
25-12-2004, 15:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

"Intel kendi markasını taşıyan 925X yonga setli anakartların üretimine son veriyor. Intel'in bu tercihinin nedeni bilinmemekle birlikte benzer özellikte ancak 1066MHz FSB'li 925XE'nin piyasaya çıkışının buna neden olabileceği tahmin ediliyor.

Intel Desktop Board D925XCV ile D925XBC anakartları 925X yonga setine sahip ve 2005 ilk çeyreğinde bu ürünler piyasadan kalkacak"

Kaynak: http://www.pclabs.gen.tr/haberler/news.asp?doc=1176

jaina
25-12-2004, 18:52   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

abicim zaten o cevaplarda performans da veriliyor.
yani su kadar ddr2 hala 533 de oldugu icin bir fark yaratmıyor fazla
ekran karti pcie16 hala fazla fark yaratmiyor. cünkü o isi 8 agp lerde rahat görüyor.
harddisk ler sata hala teoride hızlı kaliyor eger raid 0 yapmazsan.