Yeni Android ne getirecek?

CHIP Online
24-06-2013, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Android'in merakla beklenen bir sonraki sürümü kullanıcılara ne getirecek?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/yeni-android-ne-getirecek_41094.html

Resimlerle: Android ceplere bakım

Tüm Android kullanıcılarının işletim sisteminin "Key Lime Pie" adını taşıyacak olan 5.0 sürümünü beklediği bu günlerde gelen duyumlar, Google'ın en azından bir süre daha yola Android 4.3 Jelly Bean güncellemesiyle devam etmek istediğini gösteriyor. Peki, güncelleme ne gibi değişiklikler getirecek? Google koridorlarında neler dönmekte olduğuna ilişkin bir fikir vermesi için ortalıkta dolaşan "sağlam" söylentileri sizler için bir araya getirdik.

Android 4.3 Jelly Bean'in, adından da anlaşılacağı üzere Android 4.1 ve Android 4.2 gibi işletim sistemini köklü şekilde etkilemeyen değişiklikler getirmesi bekleniyor. Firmadan henüz Android 4.3 güncellemesiyle ilgili resmi bir açıklama gelmediği için ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Pek çok uzman güncellemenin Mayıs ayında gerçekleşen Google IO konferansında ortaya çıkmasını bekliyordu ancak firma sessizliğini korudu. Konferans katılımcılarından birinin Android 4.3 işletim sistemli bir Nexus telefon gördüğüne dair söylentiler dışında güncellemenin adı dahi anılmadı. Telefonun 10 Haziran'da piyasada olacağına dair iddiaların da asılsız olduğu ortaya çıktı. Ancak bütün bunlar kısa süre içinde yeni söylentilerin belirmesini engellemedi: Şu günlerde popüler olan bir iddiaya göre güncelleme Temmuz/Ağustos döneminde kullanıma sunulacak.

<span style="text-decoration: underline;">Devamı, haberimizin ikinci sayfasında...</span>

Tüm Konu: Yeni Android ne getirecek?

Resimlerle: Android ceplere bakım

Kaynak: www.chip.com.tr