yeni bir kullanıcı profili nasıl oluştururum?

ghostlover
29-08-2009, 10:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
132 mesaj

Arkadaşlar ben yeni bir kullanıcı profili oluşturmak istiyorum; kullanıcı hesaplarından girdiğim zaman yeni bir kullanıcı ekledim ( konuk ) ..  fakat ben bu profilde kullanılacak ve izin verilecek şeylerin nerden oluşturulacağını vistada bilmiyorum.
Kardeşim sürekli internete girdiğinden sadece pc' imdeki oyunları oynayıp , müzik arşivinden faydalanmasını ve belli programları kullanmasını; cd den birşeyler yüklemisini yasaklamak istiyorum, vs..
bu tür izinleri nasıl ve nereden düzenleye bilirim?
Birde '' konuk ''' hesabı açtığımda bazı programların ben izin vermeden masaüstünde yer aldğını gördüm.
Paylaşılan dosyalara baktım ama bu programları göremedim. Bunun sebebi ne olabilir?
Yardım ederseniz sevinirim .. Teşekkür ederim...

teknohat
29-08-2009, 11:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

Kardeşin için yeni bir hesap aç fakat sınırlı hesap olsun böylece program yüklemesine izin verilmez (yani ben öyle biliyorum denemekte fayda var :)). Yeni bir hesap açtığında bazı programların kısayollarının masaüstünde olmasının  C:\Documents and Settings\All Users\Desktop klasöründe bulunmaları eğer o klasörden silersen yeni bir hesap oluşturduğun zaman masaüstünde senin istemediklerin görünmez

ghostlover
29-08-2009, 13:19   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

İşte o snırlı hesabı nasıl oluşturcam? Bide C:\Documents and Settings\All Users\Desktop klasörüne baktım şöle bişey var; diğer hesapta kısa yolu olan programlar bu klasörde yer almıyor..

F0RTuNe
29-08-2009, 15:22   |  #4  
Taze Üye
9 mesaj

Merhaba dostum öncelikle faydalı olması dileğiyle cevap verim sorununa,
Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları > Başka Bir Hesap Yönet > Yeni Hesap Oluştur

Dedikten sonra hesap adını yazip standart kullanıcı olarak belirlersen dediklerin olur. Ben Kullanıyorum neler oluyor paylaşim sana.

Öncelikle hiç bi program yüklenmiyor yüklendiğinde benim şifrem isteniyor. ( Ayrıca kendi hesabın için parola koymalısın ) Masaüstünde herhangi bir şey silindiğinde, winrar bile açıldığın ve daha bir sürü işlemde sürekli benim parolam isteniyor. Eğer istediklerin buysa ben bunu kullanıyorum ve memnunum sen de böyle yapabilirsn ...

teknohat
29-08-2009, 17:57   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj
Alıntı: ghostlover  
İşte o snırlı hesabı nasıl oluşturcam? Bide C:\Documents and Settings\All Users\Desktop klasörüne baktım şöle bişey var; diğer hesapta kısa yolu olan programlar bu klasörde yer almıyor..
sınırlı hesabı oluşturduktan sonran baktın mı? eğer All users klasöründe görünmeyen kısayollar gene oluşturduğun sınırlı hesapta görünüyorsa Documents and Settings klasöründeki kardeşinin oturumuna ait klasöre gir ve desktop klasöründen olmasını istemediğin kısayolları kaldır.

melen
29-08-2009, 18:33   |  #6  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

İzin vermek istemediğin programları kökten kullandırtmayabilirsin. Kendi hesabına parola koy. Evebeyn Denetimleriyle bu oluyor.

ghostlover
30-08-2009, 10:48   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
132 mesaj

ebeveyn denetimlerinide yaptım fakat seçtiğim hiçbir program ve oyunlar diğer profilde yine yoktu..
hatta yeni bir profil oluşturduktan sonra kendi profilimde istediğim dosya ve programlara sağtuş yapıp özellikler menüsünden paylaşıma girdim. ve paylaşım yapıp kullanıcı olarak diğer profili seçtim.. durumunu da okuyucu yaptım fakat yinede diğer profilde hiçbiri yoktu..

teknohat
30-08-2009, 11:57   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj

sen kardeşinin bir program yüklemesini engellemek istemiyor muydun, dediklerimizi yaptıktan sonra olmadı mı?

hıdeyce
28-11-2010, 14:34   |  #9  
Yıllanmış Üye
133 mesaj

Yeni Bir Kullanıcı Hesabı Oluşturmak İçin

1. Görev seç liste kutusunda Yeni hesap oluştur'u tıklatın.
  2. Hesap için kullanmak istediğiniz adı yazın ve İleri'yi tıklatın.
  3. İstediğiniz hesap türünü seçin ve sonra Hesap Oluştur'u tıklatı

mustafa2116
28-11-2010, 15:14   |  #10  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

işin en kolayı kopyala yapıştır. ama programlarla uğraşmak isiyorum dersen denetim masası kullanıcı profili  yetkili pogramlar alanına bak.