Yeni Bir Yeni Klasöre Ad Verilmiyor ve Taşınmıyor!

koptenhag
21-11-2014, 09:08   |  #1  
koptenhag avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar, CHIP Online'de yeniyim ve bir problemim var.Daha önce buradan araştırlamalar yaparken çok yararlı bilgiler bulmuştum.Forumdaki arkadaşlar ve adminler sağ olsunlar çok yardım severler.Neyse çok fazla uzatmadan sorunuma geleyim...

pc özellikleri:Intel(R) Core(TM) i7-4702MQ CPU @ 2.20GHz 2.20 Ghz/32 GB Ram/Windows 8.1 Pro 64 Bit İşletim Sistemi,x64 tabanlı işlemci,1 TB Harddisk.  

Masaüstünde yeni bir klasör oluşturuyorum, adını (123,sdsdf,...vb)herhangi bir şey koymak istiyorum ama Resim:1'deki hatayı alıyorum."Yeniden Dene" Bastığımda ise Resim:2'deki hatayı alıyorum.Ayrıca dosyaları bir yerden başka bir yere taşıyamıyorum hata veriyor.Ama yeni bir metin belgesi açtığımda adını değiştirebiliyorum.Güvenlik ayarları ile ilgili problem olduğunu düşünüyorum.Lütfen yardımcı olun kaç gündür çözemedim bu sorunu..Teşekkürler.....

Resim:1

Resim:2

koptenhag
21-11-2014, 20:11   |  #2  
koptenhag avatarı
OP Taze Üye
3 mesaj

Cevaplarınızı ve çözümlerinizi bekliyorum arkadaşlar.. Konu Güncel

çhip10line
22-11-2014, 00:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

sorunun çözümü için şunu deneyebilirsin bilgisayarım/ "C:" sürücüsü üzerine sağ tıklayıp özelliklere giriyorsun, açılan küçük pencerede güvenlik sekmesine giriyorsun, yeni pencerede izinleri değiştirmek için düzenleye basınız yazısının yanında ki "Düzenle" butonuna tıkla yine küçük bir pencere çıkacak burada Users satırı (parantez içinde kullanıcı adın yazar) seçili durumda iken aşağıda tam denetim, değiştirme gibi seçenekleri göreceksin tam denetimi seçip uygulama tuşu ile değişiklikleri kaydet, eğer işe yaramazsa aynı yolu izle Düzenle butonundan sonra açılan pencerede "EKLE" tuşuna basıp açılan pencerede Seçilecek nesne adlarını girin bölümüne Everyone yazıp adları denetle tuşuna bas, Everyone doğrulayıp altını çizecek tamam tuşu ile değişiklikleri kaydet, önceki pencereye geri döner burada Everyone adında yeni bir kullanıcı oluştuğunu göreceksin "tam denetim" kutusu verip bütün denetim haklarını aktif yap uygula ve tamam... işe yaramazsa formatla geç :D

çhip10line bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
koptenhag
22-11-2014, 04:23   |  #4  
koptenhag avatarı
OP Taze Üye
3 mesaj

Teşekkürler, hemen deniyorum.