Yeni Dile Başlamak

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
cutler
23-05-2004, 16:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

VB ile kendimi bilgi yönetimi alanında geliştirmeye çalışıyorum. farklı sitelerde forumları takip ediyor, netten örnekler indiriyor inceliyorum ve değişik programlar yazıyorum.5 aydır falan e-kayıt sistemiyle boğuşuyorum. Tabii okuldan vakit buldukça.Haa bu arada ben henüz lise öğrencisiyim.e-kayıt liseler için tasarladığım bir sistem.bunu sizlerle paylaşmak istiyorum(coming soon).tabii internetim olursa.neyse programda tek eksiğim kaldı o da ders programı vermesi. Şuanda karne vermeden tutunda okullar arası bilgi tarnsferi(öğrenci bilgileri)ne kadar herşey var fakat. bir türlü ders programı veremiyorum.Ben bu programla Tübitak liseler arası yarışmaya katıldım fakat adamlar beni sergiye bile davet etmediler.Ben artık vb nin sonuna geldiğimi hissediyorum(bilgi yönetimi için). Artık yeni bir dile geçmenin vakti geldi diye düşünüyorum.Sizce ben artık hangi dile geçmeliyim.

programı yakın bir gelecekte sizlere sunucağım.Gülümseme

BYEE...
[FA-MAS]Blind CUTLERCool

small_ticket
08-06-2004, 11:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
167 mesaj

biraz c öğrenerek c++Cool

SeRBoY_WHiTe
20-07-2004, 19:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Al sana profesyonel bir yol haritası...
Sistem programcılıgı : C -> C++ -> Java
Nette  yolunuz ise   : PHP->JSP,Servlet iste hayatın sırrı bu...

aragorntheelessar
21-07-2004, 01:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
268 mesaj

belki çok ilgin gelecek ama pascal yada fortran ile algoritmayı iyice öğren daha sora C ve oraadan C++ en sonda da Delphi.kolay gelsin.

SeRBoY_WHiTe
24-07-2004, 09:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

:) En sonunda Delphi gibi hemen hemen piyasanın en klişe programlama dilini tavsıye etmeni cok yadırgadım. C++ bilen birinin Delphi ye neden ihtiyacı olsunki Allah askına? Ordan oteye gitmek isteyen biri icin en uygun dil Java dır. Ama C# da belki goz onunde bulundurulabilir...

aragorntheelessar
26-07-2004, 00:22   |  #6  
Yıllanmış Üye
268 mesaj

peki sence delphi ile program yazmak mı kolay yoksa C++ ilemi bırak da önce kolay olanı öğrenip sonra zor olana başlasın.

SeRBoY_WHiTe
27-07-2004, 17:52   |  #7  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Kardes optimum performans-verim oranına bakacaksın. Hicbirsey kolay olmayacaktır suphesiz. Delphi'nin en buyk eksigi zaten amatorlarn bile ugrasablicegi kadar kolay olması degil mi? Bu arada Delphi bilen birinin Java ya gecmesi ne kadar zor olur sen bunu biliyor musun?