[DONANIM] Yeni Ekran Kartı Ve Ram Almayı Düşünüyorum...

HPQ-User
03-10-2012, 16:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Merhabalar; Ben bilgisayarımın bazı parçalarının artık iyice kötüleştğini ve değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda sizlerden yardım bekliyorum. Yeni ekran kartı ve ram almayı düşünüyorum fakat ne tür markalar/modeller benim bilgisayarıma uyar bu konuda yardım bekliyorum. Ekran kartının ati olmasını istiyorum sizce hangi ati srisinden almalıyım ve benim yazılım vista starter olduğu için uyum konsunda hassas ne yazık ki. Ram konusunda da en fazla ne kadar ram kullanabilirim ve hangi marka modeli öneirirsiniz bana.? Şimdiden teşekkürler. Bu arada ben bilgisayarda online oyun  oynayan birisiyim bunu da belirteyim ve ek ram takmayı istiyorum pc de zaten 2 gb ram var.

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 06 Ekim 2012 19:19
Cagri_Bakl
10-10-2012, 23:07   |  #2  
Cagri_Bakl avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
43 mesaj

Bence Ramı sök 4 gb ddr3 al tabi uyumluysa :D ama ekran kartını ucuz bir şey al bence HD6000 serisi alabilirsin ekran kartından bu aralar uzak kaldım laptop kullanıyorum ama bu http://bit.ly/UIRghT   iyi galiba

analyzeDark
12-10-2012, 18:12   |  #3  
analyzeDark avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
71 mesaj

Bilgisayarın için yapılabilecek pek birşey yok bu durumda :) 

Yeniden kasa toplaman gerekiyor ankart, ram , işlemci eğer bilgisayar donanım hakkında bilgin yoksa özel mesaj ile ulaşırsan sorununu hallederiz ;)

Aykut Alesta
20-10-2012, 21:45   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Teşekkür ederim arkadaslar yorumlarınız için... Pc beni aşırı derecede sinirlendirdiği için bende kasaya tekme tokat daldım ve hard diskim çoktü :D bende bu sebeble gittim bi bilgisayarcıya biraz para bayldık  ama daha güzel bir sistem kurdu bana, birde win 7 ultumate yi yüklettirdim şimdilik bir problem yok sadece ram alcam ilerki zamanlarda:)) ramim hâla 2gb çünkü ram almaya param kalmadı :D ekran kartı olarakda Nivida Geforce 9300m gs  serisi bir ekran kartı takmışlar. Sizce nasıldır bu ekran kartı ? perormans bakımından falan?

Son Düzenleme: Aykut Alesta ~ 21 Ekim 2012 19:05
Kapalı Hesap (203561)
21-10-2012, 19:10   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Alıntı: Aykut Alesta  
Teşekkür ederim arkadaslar yorumlarınız için... Pc beni aşırı derecede sinirlendirdiği için bende kasaya tekme tokat daldım ve hard diskim çoktü :D bende bu sebeble gittim bi bilgisayarcıya biraz para bayldık  ama daha güzel bir sistem kurdu bana, birde win 7 ultumate yi yüklettirdim şimdilik bir problem yok sadece ram alcam ilerki zamanlarda:)) ramim hâla 2gb çünkü ram almaya param kalmadı :D ekran kartı olarakda Nivida Geforce 9300m gs  serisi bir ekran kartı takmışlar. Sizce nasıldır bu ekran kartı ? perormans bakımından falan?

Konu açtıktan bir hafta sonra bilgisayarcıdan "dandik" adı altında bir pc almanız hata.

Aykut Alesta
22-10-2012, 18:41   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

@ son_goku  sen hepten kayıpsın galiba, ben yeni pc falan almadım sadece bozulan pc min birkaç bileşenini değiştirttim birde sorduğum soruya cevap vermeyeceksen benim açtığım konuların altına yazmamanı tavsiye ediyorum. ben orada soru sormuşum sen soruyu cevaplayacağına dandik pc almışsın falan yazmışsın önce ne sorduğumu okusaydın keşke :/ yazık.

Son Düzenleme: Aykut Alesta ~ 22 Ekim 2012 18:45