Yeni ekran kartı

Zaym1n
07-11-2011, 18:46   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
495 mesaj

selam arkadaşlar

yaklaşık 2-3 ay önce bi konu açmıştım ve yeni ekran kartı alıcam ne almalıyım diye soru sormuştum hd6950 ye karar vermiştim ancak geçen ay hatta ondan önceki ay alacaktım yalnız bazı sıkıntılarım yüzünden alamadım şimdi bir karar değişikliğine gidip daha iyi bişeyler almak istiyorum ve aşşağı yukarı ocak ayında alıcam şuan bende hd6850 var gayet memnunum ama şöyle bir derdim var her oyunu en üst grafik seviyesinde 1920x1080 çözünürlükte oynayabiliyorum yalnız 25-30 fps arası buda beni rahatsız ediyo bf3 de ultra da oynuyorum ve yine 25-30 hatta bazı yerlerde 20 ye iniyo dediğim gibi rahatsız oldum ve yeni ekran kartı alıcaksam şuankinden 10fps fark ettirecek bişey değilde gözle görülür ve beni 1 sene daha rahatsız etmeden oyun oynayabileceğim bişey almak istedim bu yüzden hem yazılım desteği hemde oyun desteği açısından nvidia bi kart yani gtx 580 almak istiyorum asus'un directcu II soğutma sistemine sahip olan modeli var aklımda

peki bu konuyu neden şundan dolayı ocak ayında almayı planladığım için yeni nesil ekran kartlarının duyurulmasına hatta çıkışına çok yakın olacağını düşünüyorum haberlerden okuduğum kadarıyla bu yüzden gtx 580 almalımıyım yoksa yeni nesil ekran kartlarınımı beklemeliyim yani biraz kararsız kaldım kısacası gtx 580 almalımıyım ocak ayında biraz fikir ve düşüncelerinizi paylaşır mısınız ?

son birşey eklemeyi unuttum bende 600w psu var nvidia nın internet sitesinden baktığıma göre minimum 600w psu istiyo gtx580 eğer ekran kartını alırsam sonraki 2 ay içinde corsair 800w 80+ güç kaynağını alıcam

guneyozcan
08-11-2011, 12:47   |  #2  
guneyozcan avatarı
Yıllanmış Üye
281 mesaj

elinde ki ekran kartı fazlasıyla yeterli...
bu kadar abartmamak lazım... sizin ki yeterlilikten ziyade biraz hırs gibi...
bana kalırsa 6850 yeni nesile kadar sizi fazlasıyla idare edebilecek bir kart...

Zaym1n
08-11-2011, 16:52   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj

ama beni rahatsız eden noktasını yazdım hep sınırlarda dolaşıyo en ufak bi hareketlenmede kasıyo daha akıcı oynamak istediğimden bunu yapıyorum

guneyozcan
08-11-2011, 18:02   |  #4  
guneyozcan avatarı
Yıllanmış Üye
281 mesaj

bana kalırsa ekran kartına yüksek paralar ödemeyi düşünüyorsanız o kart sizi biraz daha idare eder... 
yeni nesil kartları bekleyin daha sonra pişman olmayın bence...

Zaym1n
09-11-2011, 02:59   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj

ağustostan beri alıcam alıcam diye diye kasım oldu şimdi ocağı düşünüyodum yeni kartlar 2012 ilk veya 2. çeyrek çıkacak diyolar o zaman en erken martta çıkacak yani çok ertelenmiş oluyo ama dediğiniz gibi acele edersem pişman olabilirim en iyisi ocak ayını bekliyim o zaman daha fazla haber hatta çıkış tarihleri ürün detaylarına kadar açıklanabilir ona göre hareket ederim teşekkürler