Yeni ekran kartım problem çıkarıyor

Praetor
21-10-2007, 12:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba.Geçen gün shader model 3 desteği olmadığı için HIS x800xl olan ekran kartımı sparkle 8600gts iledeğiştirdim.Önceki ekran kartımda problem çıkarıyodu.(grafikler karışıyor,bazı kaplamaları göstermiyordu)yenisi daha feci,problem çıkarma seviyesine bile gelemiyor oyunlar daha oyun motoro devreye girmeden yükleme akranında hata veriyor rapor gönderme penceresi açılıyor,açılanlardada ekranda bi noktaya sabit kaplamasız uzun üçgenler çıkıyor.Bazende mavi ekran çıkıyor ve bilgisayar tekrar başlıyor.(kartı değiştirince format atmadım güç kabloları düzgün takılı,son forceware sürücüleri yüklü,dx tekrar kuruldu)problem anakarttanmı diye şüpheleniyorum(abit aa8 3rd eye) yardımcı olursanız çok sevinirim.

egemengiga
21-10-2007, 13:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

buradan yardimci olmak zor. kimse sparkle de elektronik muhendisi degildir forumda...

deneyerek sorunun kaynagini bulabilirsin. ekran kartini baska bir sistemde dene ve ayni oyunu calistir. eger sorunsuz calisirsa diger bilesenlerinde ya bir sorun vardir yada uyumsuzluk...

Praetor
21-10-2007, 13:35   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Başka bi bilgisayar seçeneğim yok ne yazık ki.Rahatsız edici derecede detay vermemin sebebide bi kere daha bi soru sormuştum millet ukala ukala cvplar yazmıştı çok basit bi soruya.bilgisayarın açıkmı,aldığın şeyin ram olduğuna eminmisin,pci slotunamı taktın:)bişey denemeden önce bi sorayım dedim belki yardımcı olabilir biri diye bende boşa uğraşmıyım.genede saol.