Yeni harddisk

umkarum
05-06-2007, 10:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Selam arkadaşlar

Ben Seageta ST3160215A 160GB Harddisk aldım. Üzerinde bir jumper takılı idi. Buna xp yi bir türlü kuramadım. Yazılım bölümünde bir sonuç alamayınca sorunun  harddiskten kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü herşey normal yüklüyor.ilk kapanıp açılmasından sonra bilgisayar tekrar başa dönüyor.  Yardım ederseniz sevinirim.

erkanc
05-06-2007, 11:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

anakartının marka ve modeli nedir biosda diskini görmeyi denedinmi?ayrıca bazı chipsetler de sata raid sürücüleri yüklemeden ankartı xp de göremiyorsun kurulum yapamıyorsun

ExCeLLiuM
07-06-2007, 16:51   |  #3  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

Harddiskin PATA. Üzerinde jumper takılı diyorsun. PATA da genelde 4 japer yeri vardır. Bunlardan hangisi kısadevre yapılmış. Belki yanlış bir yere takılmıştır. Jumperin Master yazan yerde olmasına dikkat et.

ozzeybek
07-06-2007, 19:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

Seagate in kendi diskleri icin gelistirmis oldugu disk kurtatma yazilimlari ve low level format yazilimi www.seagate.com adresinde bulunmaktadir. Seagate partner programina dahil olanlar bilecektir ki bu yazilimlar sayesinde seagate BAD sector sorunlari haricinde sorunlarin cogunu coze bildigini bildiriyor.

Bilginize.

chaosmaker
10-06-2007, 23:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
250 mesaj

jumpein yerini kontrol et doğru demiş korsan net team

ExCeLLiuM
10-06-2007, 23:37   |  #6  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj
umkarum
Selam arkadaşlar
Çünkü herşey normal yüklüyor.ilk kapanıp açılmasından sonra bilgisayar tekrar başa dönüyor.
Şimdi başka birşey düşünmeye başladım, acaba windowsu kurarken, önyükleme yap dediği zaman 2. açılıştada bunamı basıyor. sanırım anlatabildim :))

Hani ilk taktığımızda önyükleme yapıyoruz, ikinci açılışa bunu yapmadan bırakıyoruz windows açılıyormuş gibi oluyor sonra kurulum başlıyor, acaba arkadaş burda da mı önyükleme yap dediğinde bir tuşa basıyor.. Büük bir ihtimalle öyle yapıyor! Yani harddiskte bir sorun yok galiba. :))