yeni laptop bakımı

by_keles
07-01-2016, 15:50   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
78 mesaj

arkadaslar bir laptop aldim acerin 571g i3 islemcilik 820m ekran kartlı... daha 2 gün oldu. oyun oynıcam haliyle bununla. ancak korkuyorumki bilgisayarı oyun oynatarak chiplerine zarar vereyim. onceden de acerin bir bilgisayarini kullandim. tam 8 yıl oldu 3. yıl ekran kartınin arizalanmasiyla basladi surekli tamirlerle kart degisimleriyle idare ettim. ancak artik pc nin klavyesine baskı uygulayarak açmaya basliyincaya kadar idare ettim. artik yeni pc aldim. simdi bu makinaya zarar vermeden nasil oyun oynatabilirim....oyun oynarken pc yi yuksek performansa almak zarar verirmi vs vs

Kapalı Hesap (278902)
07-01-2016, 16:21   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 3
13 mesaj

Ya! Muhterem

"Oynicam" Nedir ya nasıl bir türkçe anlayışınız var? Söylediğiniz yetmedi Şimdi de yazı ile mi bitireceksiniz

PARDON BİTİRCEN! TURKÇE Mİ...

AtAvratSilah
10-01-2016, 09:43   |  #3  
AtAvratSilah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
198 mesaj

Hocam aynı sorun bir tanıdığımın dayısının internet cafede tanıştığı herifin oğlunun başına gelmişti saatlerce anlattı hak verdim .

tek yapman gereken YOUTUBE buraya giriyorsun hangi oyunu oynamak istiyorsun atıyorum cod  orada cod gameplay diye aratıyorsun en uzun süreli videoyu aç aynı sen oynuyormuşcasına  olacaktır . önemli değil keşke daha çok kişiye yardımcı olabilsem fazla giremiom bilion mu nete

AtAvratSilah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Hyuga Kojiro
10-01-2016, 22:23   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Kardeş ben laptobumu 2 sene önce aldım 2 yıldır oyun oynuyorum hiç bir sorun görmedim şu ana kadar.
Sana bir tavsiyem laptobunu diz üstünde, yerde, halı üzerinde kanepede vs kullanma derim.
Sadece masa da kullan, sebebi laptobun fanı altta olduğu için havasız kalmasın ve toz kıl toplamasın diye.
Benim laptobumun özellikleri 3.Nesil i5-3230M işlemci 8 Gb ram 2 Gb Amd Radeon hd 7670M 128 bit ekran kartı 750 gb harddisk windows 8

lterlemez
12-01-2016, 01:27   |  #5  
lterlemez avatarı
Yıllanmış Üye
191 mesaj

Arada bir de, fan oluklarından aşırı şiddetli çekim yapmayan bir elektrikli süpürge ile tozları çekmen. Alıkların açık kalması gerekiyor, ancak belli bir süreden sonra toz ve içeriden gelen ve dış ortama yaklaştıkça yoğunlaşan nem (sıcaklık az da olsa neme neden oluyor) birleşince yağlıymış hissi veren birikmeler söz konusu oluyor. Bu da hava alıklarını kapatarak, hava akışına engel oluyor. Bunun yanında arkadaşın dediği gibi masada tutmaya özen göster çünkü sıcaklık sadece donanıma değil pile de zarar veriyor ve ömrünün çabuk doldurmasına neden oluyor.

lterlemez
12-01-2016, 01:29   |  #6  
lterlemez avatarı
Yıllanmış Üye
191 mesaj

Bir tavsiyede daha bulunayım. Özellikle alacağın bu dizüstü evin dışına çıkacak ise, tekrar kapalı ortama girdiğinde hemen çalıştırmamaya özen göster. Özellikle kış ve bahar aylarında....