Yeni Microsoft logosu, logo değilmiş

CHIP Online
06-08-2012, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bu logosunun aslında pek de "logo" olmadığı anlaşıldı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/yen ... degilmis_35171.html

Resimlerle: En iyi ve ücretsiz 40 Microsoft yazılımı!

Microsoft'un &lt;span style="text-decoration: underline;">Windows 8'deki "Metro" adını bir kenara bırakacağını</span> açıklamasının ardından yeni Microsoft logosunun da resmi bir logo olmadığı ortaya çıktı.


Microsoft'un &lt;span style="text-decoration: underline;">"yeni" logosu</span> ilk olarak Surface tabletler tanıtıldığında ortaya çıkmıştı. Logo, internette farklı Microsoft ürünlerinde de görünmeye başlamıştı. Ancak yeni logonun ortaya çıkmasına rağmen eski logo kullanılmaya devam ediliyordu. Microsoft'un yaptığı bir açıklama ise bunun değişmeyeceğini ortaya çıkardı.


"Bu yeni bir logo değil. Segoe, birçok ürün deneyimimizde ve pazarlama materyallerinde kullandığımız bir yazı tipi. Microsoft kelimesinin zaman zaman Segoe yazı tipi ile boy gösterdiğini görebilirsiniz, bu oluşturduğumuz yeni deneyimi yansıtıyor. Geleneksel Microsoft logosunu da kullanmaya devam edeceğiz."


Microsoft'un bu açıklaması, yeni logonun şirket için aslında bir logo olmadığını, Segoe yazı tipiyle metin olarak yazılan bir isim olduğunu onaylıyor. Şirketin iki logosunun ortada dolaşmasının müşterileri için kafa karıştırıcı olabileceğini düşünüyoruz.

Tüm Konu: Yeni Microsoft logosu, logo değilmiş

Resimlerle: En iyi ve ücretsiz 40 Microsoft yazılımı!

Kaynak: www.chip.com.tr

dervishes
06-08-2012, 16:13   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

Konu başlığı ile çok alakalı değil kusura bakmayın. Acil olduğu için en son tarihe göre yazıyorum. Benim pc de xp kurulu. Boot etmeye çalışıyorum kabul etmiyor. Bios ayarlarına girince password on boot enable şeklinde. Boot etmemem için şifre konmuş sanırım. Hirens boot cd ile şifreyi sıfırlamak istiyorum. Boot cdyi usb ye kurdum ama pc görmedi. ne yapmam gerek. pcye 7 kurmak istiyorum ama neden olmuyor. acil yardım.