Yeni ve farklı bir internet tarayıcı!

CHIP Online
23-07-2010, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Firefox, Chrome ve diğerleri: PC devinin geliştirdiği bu yeni tarayıcıdan korkmaya başlayabilirsiniz

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/yeni ... tarayici_21408.html

Resimlerle: 22 Kod ile internet tarayıcınıza güç katın!

Dünyanın en büyük bilişim şirketlerinden Dell, kullanıcıları ve şirketleri tehlikelerden korumak için yeni bir tarayıcı projesine imza attı.

Sanal bir Firefox 3.6 üzerine kurulu projenin adı KACE; bu, işletim sisteminden yalıtılmış bir internet tarayıcı. Kullanıcıların karşılaşabileceği tehlikeler, sistemlerini etkilemiyor. Tarayıcının kendisine yapılan bütün değişiklikler de tek bir tuş ile sıfırlanıyor.

Ayrıca beyaz ve kara liste düzenleyerek, siteleri sınırlandırarak tehlikelere karşı daha fazla koruma sağlamak mümkün. İziin olmadan programları ve eklentileri çalıştırmayan KACE, en başından saldırıya mahal vermiyor.

Windows XP, Vista ve 7 destekli tarayıcının henüz 64 bit desteği bulunmuyor. Internet Explorer üzerine kurulu sürümünün ise yıl sonuna kadar bitirilmesi bekleniyor.

Bağlantı: Dell KACE

Tüm konu: Yeni ve farklı bir internet tarayıcı!

Resimlerle: 22 Kod ile internet tarayıcınıza güç katın!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu tarayıcıyı deneyecek misiniz?

WhiteHawk
23-07-2010, 13:46   |  #2  
WhiteHawk avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
71 mesaj

Bu tip programları denemedenmi yayınlıyorsunuz anlamadım.Kötünün kötüsü sayfa açmayı bırak sayfalar aşağı yukarı dahi inip çıkmıyor.Takılıp kalıyor.Kimse indirip denemesin.Bu ne yaa?

Nicoll
23-07-2010, 14:04   |  #3  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Başka tarayıcıların üzerine gömülen tarayıcıları ben "farklı" bir tarayıcı olarak nitelendirmiyorum... Okadarını ben de yapıyorum... Kahkaha Zira, Firofox'u Linux üzerinde kullandığım için zaten sistemden yeterince yalıtılmış durumda; okadar yalıtılmış ki manüel olarak güncelleme kontrolü bele yapmanıza izin vermiyor...