Yeniden Kurtlar Vadisi:Kurtlar Vadisi Terör

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
theironman
09-02-2007, 22:28   |  #26  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Kurtlar Vadisi'nin belli bir seyirci kitlesi var ve bu dizi verilmezken de bu seyirci sayısında kayda değer bir azalma oldu mu olmadı mı bilemiyorum. Kurtlar Vadisi elbette bu sefer çok hassas bir konuya eğildi ve onu 'kullanıyor'. İyi ya da kötü değerlendirilebilir. Özellikle medyaların arasında rekabetten ötürü yapılan eleştirileri bence görmemek daha sağlıklı olur; tarafsız değiller çünkü ve reyting savaşı durumu var.

Bence de bu dizi insanları kötü yönde etkilemiyor demek gerçeği inkar etmektir. Çünkü cahil insanlarımız sandığımızdan çok daha fazla ve vermek istedikleri mesaj her neyse onu görmek yerine ellerindeki silahla yaptıklarına kilitleniyorlar daha çok ve istenmeyen olaylar yaşanıyor. Bu dizi toplumu kötü etkilemiyor diyemez kimse; ancak ben bu dizinin yayından kaldırılması taraftarı da değilim. Zaten halkın buna karar vermesi gerekir. Selçuk İslamoğlu, sabah programlarıyla güzel bir örnek vermiş hepsinin kaldırılmasını istemiş ama bu maalesef mümkün değil, en azından şimdilik. Çünkü halk istiyor bu programları, halk bırakmadan da asla bitmezler. Kanallar kendi ayaklarına kurşun sıkacak değiller ya; bu programları kaldırmaları demek gelir kaybı demek; onca reklamı kaybetmek kolay mı? Mehmet Ali Erbil'in o son kabul edilemez sandığımız hatası bile maalesef unutuldu gitti; şimdi yine çok izlenen bir show sabah programı yapıyor. Burada suçlu kim? Onu sürekli eleştiren ama bir türlü gözünü ondan ayıramayan halk mı yoksa gelirinden feragat etmek istemeyen medya önderleri mi? Belki ikisi de doğru; ama halkın tercihleri daha faydalı programlara maalesef yansımıyor. Yani halk ne istiyorsa kanallar da onu veriyor; o yüzden yöneticileri suçlamak da bir yerden sonra mantıklı gelmiyor bana. İnsanları düşündürmeyen, beynini çalıştırmayan, abuk sabuk, öylesine zaman geçirenler için olan programların bu ülkede tutması doğrusu beni çok şaşırtmıyor. Toplumun bir yansıması sonuçta.

Son Düzenleme: theironman ~ 09 Şubat 2007 22:31
tolga2207
10-02-2007, 02:27   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
793 mesaj

Selçuk abi İstanbul'da olsam yanaklarından öperdim valla. Bu konuda söylenecek tek ve en doğru açıklamanın teması bu yazıda var.

Yerine konulacak program bulmak çok basit. Eskiden tek kanallı dönemde günde birkaç saat artistik patinaj gösterileri, atletizm ve değişik bir sürü spor izlerdi insanlar. O zaman magazin mi vardı. Sen kaldır bu programları, koy yerine belgeseli (belgesel deyince illa hayvan belgeseli gelmesin aklınıza, bir sürü tarih, sanat, kültür, sağlık, arkeoloji belgeseli var.) millet 1-2 sıkılır bakmaz ama ondan sonra paşa paşa oturur televizyonunu izler. Bugüne kadar kimsenin böyle programlara, dizilere ihtiyacı yoktu bugünden sonra da olmayacak. Gelip geçici bir yöntem bu. Bazı medya patronlarının daha fazla para kazanmak için satmayacakları insan! yoktur.

Eskiden en fazla 1 saat kalırdım televizyonun başında. Şimdi Türksatta Discovery Channel ve Animal Planet açıldığından beri en az 4 saat izliyorum. Bu kadar kalmak ta çok iyi değil aslında ama böyle kaliteli yayın yapan kanallara hasret kalmışım. Başından kalkamıyorum. Ne yazık ki yine "daha fazla para" uğruna bu kanallar da yakında şifrelenecek.

Bazı insanlar öfke, bazı insanlar sevgi, bazı insanlar korku merkezlidir ama en sakin insanın içinde bile az da olsa şiddete eğim vardır. Bu insanların yaptığı da insanın içindeki hayvanı çomakla dürtüklemekten başka birşey değil.

Bu insanların hepsi iyi kötü yedi sülalesini yaşatacak kadar paraya sahipler, o yüzden bizim gibi vatandaşlar umurlarında değil.

jeomania
10-02-2007, 03:09   |  #28  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Şahsen gülerek izlediğim Kurtlar Vadisi gibi yapımlarda
sen kurtlar vadisini gülerek mi izledin???
ilk bölümündeki otobüsün önünü teroristlerin kesip içindeki insanları kurşuna dizmesi sahnesinde olduğu gibi seninde bu sözünü görünce aynı şekilde tüylerim diken diken oldu...!

Selçuk İslamoğlu
10-02-2007, 03:23   |  #29  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
jeomania
sen kurtlar vadisini gülerek mi izledin???
Evet. Yanlış anlaşılma olmasın, bahsettiği konuların hassasiyetiyle değil. Sadece bir çok şeyin abartılı derecede insanın gözüne sokulmasından. Dünyayı kurtaran adam kadar olabiliyor yapım kalitesi ve abartmada.
TT06
Sonuçta bu bir TV ve genelde herkesin dediği gibi Aptal Kutusu..Bırakın onun içinde olan olsun izlemek zorunda değilsiniz..Programların kötü tarafını söylemek tmm'da kaldırılsın diye kestirip atmak üstelik kaldırıldıktan sonra altarnatif sunmamak bence biraz olmamış..
Haber, program, tartışma programları, adam gibi talkshow'lar, tiyatrolar, diğer spor dalları, sağlık programları... insanların oturup kendini verebilecekleri hem de bir yandan bilgilenebilecekleri programlardır bunlar. Kötü mü halk bir şeyler öğrenir. Kurtlar Vadisinin hikayesini gerçek sananlar daha fazladır.

Kendini haber televizyonu tanıtanlar bile sabahtan akşama dünyanın bilmemneresindeki mahalle takımı liginin maçlarına kadar maç veriyor. Diğerleri haber diye "kim kiminle nerde yakalanmış, nasıl fingirdeşmiş" kakalıyor bize. Reklam payları ve TV izleyenler azalıyor diye her fırsatta internete ve oyunlara "şeytan icadı" damgası yapıştırıyorlar araştırmacı gazeticilik adı altında. Halkı daha çok birbirine düşürüyorlar. Cahili daha da cehalette bırakıyorlar. İşte tek yönlü iletişim böyle daha da insanların beynini yıkıyor. Ne de olsa söz hakkı yok geriye. "Kimse bana kötü diyemez" diye mahkemeye veriyor bahsi geçen dizinin filmindeki oyuncu, eleştirmenleri. Daha ne kadar cehalet ve hoşgörüsüzlük olsun?

Tabi şu tarihi gerçeği de unutmamak lazım. Halk ne kadar cahil bırakılırsa, o kadar kolay yönetilirler. İnsanlık tarihinden başından beri hemen her yönetim bunu uygulamıştır.

24 konusu geçtiği için o konudaki yorumumu da yapayım. Onunda aşağı kalır bir yanı yok. Amcamın kızı 3 saat içinde 5 kere kaçırılıyor vs. Amerika'nın milli beraberliği bütünlüğü sürekli tehlike altındadır, bir patriot (vatansever) çıkıp bir şey yapmazsa tüm ülke mahfolacaktır vs. (aynı cümleyi bize uygulayın, Kurtlar Vadisi çıkacak karşınıza) Sonuçta o dizi de, tıpkı Kurtlar Vadisi gibi izleyici kitlelerinin en büyük korkularının bir sömürüsüdür.

barisaydiner
10-02-2007, 09:47   |  #30  
Yıllanmış Üye
486 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Kendini haber televizyonu tanıtanlar bile sabahtan akşama dünyanın bilmemneresindeki mahalle takımı liginin maçlarına kadar maç veriyor. Diğerleri haber diye "kim kiminle nerde yakalanmış, nasıl fingirdeşmiş" kakalıyor bize. Reklam payları ve TV izleyenler azalıyor diye her fırsatta internete ve oyunlara "şeytan icadı" damgası yapıştırıyorlar araştırmacı gazeticilik adı altında. Halkı daha çok birbirine düşürüyorlar. Cahili daha da cehalette bırakıyorlar. İşte tek yönlü iletişim böyle daha da insanların beynini yıkıyor. Ne de olsa söz hakkı yok geriye. "Kimse bana kötü diyemez" diye mahkemeye veriyor bahsi geçen dizinin filmindeki oyuncu, eleştirmenleri. Daha ne kadar cehalet ve hoşgörüsüzlük olsun?
Cahil insan yetiştirmeye küçük yaşta başlıyorlar sayısını bilemediğim çoğu kanalda dönüp duran sihir,büyü saçma sapan boş şeyler ve çoğunlukla izleyenler çocuk yaşta.Bu tür programlara da sesimiz çıkmalı çünkü çocukların etkilenmesi ve kanması gayet basittir daha sonra özenti olmayan çocuklar , bilinçli çocuklar yetişir belki...