Yeniden Kurtlar Vadisi:Kurtlar Vadisi Terör

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
TuncaBozkurt
12-01-2007, 20:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

Televizyonda reklamı gördüğümde şaşırdım.1.5 milyon dolar/bölüm isteyen Necati Şaşmaz ile nasıl anlaşmışlar diye.Daha fazla söze gerek yok bence.Ayrıntı için;

Banned
12-01-2007, 20:52   |  #2  
Banlandı
40 mesaj

seni çok iyi anıyorum, bende anlamazdım ama artık nalıyorum bu arz talep meselesi türkiyede bu kadar kurtlar vadisini seven başında ben geliyorum :) insan varken bu diziler bitmez...heeee necati beye verilen o para dizinin getirisi bakımından çok komik bir rakam

TuncaBozkurt
12-01-2007, 21:34   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Ben de çok severdim Kurtlar Vadisi'ni.Ayrıca o gençlerin kendilerine zarar vermesi falan kendi kişilikleriyle alakalı.Gayet güzel bir dizi ve film ikilisiydi.

ufuks
12-01-2007, 23:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Cok lazimdi yeniden basliyor.

tolga2207
12-01-2007, 23:09   |  #5  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Zaten ortalık cahil kaynıyor, bir de böyle beş para etmez dizileri yayınlıyorlar ondan sonra yok yılbaşı kutlamasında çocuk öldü, yok duvarda asılı tüfeği alıp kardeşini vurdu, yok maganda kurşununa kurban gitti... Uzar da uzar. Bu dizinin ilk bölümleri yayınlandığı sırada doğu illerimizden ipini koparıp İstanbul'a "biz mafya olcaz!" diye gelen iki zibidinin haberi geldi aklıma. Hakkaten de çok lazımdı, yeniden başlasa da biz de böyle eğlenceli haberler dinlesek.

samet1986
14-01-2007, 13:08   |  #6  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Olayın içne mafya karıştırmazlarsa iyi olur. Çünkü mevzu terör. Tabi dizinin ömrü açısından +18 ibaresi gelmesi lazım.

turksoftware
14-01-2007, 23:42   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

Gerçekten insanlar zaten sapıtmış birde böyle filmler çıkarırlar gerçi zevkler ve renkler tartışılmaz ama...

Selçuk İslamoğlu
15-01-2007, 00:04   |  #8  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Yukarıdaki arkadaşlara katılmamak elde değil. Böyle dizilere para akıtan kanallar, o paraları yardım kurumlarına verseler, nice ilim bilim adamları çıkar, mafya özentileri yerine.

viking20
15-01-2007, 13:50   |  #9  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

işin en kötüsü silah satışlarını özendirmesi/arttırması,daha söylenecek çok şey var,Selçuk Bey özetlemiş zaten.

dezan
24-01-2007, 20:51   |  #10  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

ilkini de izlememştim bunu da izlemem babasını da sevmezdim zaten :)

theironman
24-01-2007, 22:59   |  #11  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Yukarıdaki arkadaşlara katılmamak elde değil. Böyle dizilere para akıtan kanallar, o paraları yardım kurumlarına verseler, nice ilim bilim adamları çıkar, mafya özentileri yerine.
Keşke öyle olsa; ABD'de Bill Gates ve W. Buffet servetlerinden bağış yaparlarken moda oldular; burada da böyle olmasını çok isterdim ama sanırım şu an için bunu beklemek hayalcilik.

Kurtlar Vadisi'ni dizi olarak izlememiştim, ama filmine gitmiştim; filmi güzeldi, açık konuşayım. Ancak bu yeni dizisini izler misin diye sorsanız buna net bi cevap veremem. İlk bölümünden anlaşılır nasıl olduğu. Ama çok hassas bir noktaya değiniyorlar, bu mafya olaylarını anlatmaya benzemez.

ferrarili adam
29-01-2007, 03:34   |  #12  
Yıllanmış Üye
457 mesaj
Selçuk İslamoğlu
hocam bizim kanalların böyle yardım kurumlarına iyilik yapacağınımı zannediyorsun.Kahkaha

bunların dini imanı paradır.
para uğruna herşey mübahtır.
Türkiye nin son 15 yılda yaşadığı yaşadığı dejenerasyonda bu özel tv lerin payı çok fazladır.

jeomania
30-01-2007, 01:31   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

mafya özentileri çıkıyorsa bence bunda dizinin bi suçu yok insan televizyonda her izlediğine özenmek zorundamı..! bir dizinin çocuklara kötü örnek oluyor diye yerilmesi komik bir durumdur. ben diziyi yayınlandığı zaman keyif alarak izledim.fakat hiç bir zaman kendimi polat olarak görmedim. o sadece sürükleyici bir diziydi benim için... bence diziyle değil onun etkisi altında kalmaya mahkum gençlerle ilgilenmek lazım. suç dizide diill... işe yaramaz akıl baliğ öğrenci demeye dilimin varmadığı bu özgüveni olmayan bilinçsiz insanların diziyi örnek alıp yanlış şeyler yapmasının suçunu başka yerlerde aramalıyız.

k.vadisi bu çocuklara zararlı da olsa bu dizi gerçekten de önemli politik sorunlara parmak basmaktaydı. bu çocuklar oradaki asıl dikkat edilmesi gereken noktalara bakmıyorsa bunda dizinin bi suçu yok

mesela en basitinden dizide Polat Alemdar zaman zaman, Mehmet Karahanlı her zaman kitap okuyordu. Bunu niye örnek almıyorlar.

bence asıl sorun ahlaklı olmayı ailelerinden öğrenemedikleri için çocukların iyi yetişmemesinden geliyor silahı bıçağı alıp ona buna saldırmak ben ölelerine sinir oluyorum sen kimsin ki bi adama özenip bu hale geliyorsun..! polat abilerinin bütün güzel huylarını almayıp sadece bıçak saplamasını örnek alıyorsa bunda bir iş vardır bence...

bakın bu arada bide bu yönden düşünün; mesela benim de nefret ettiğim diziler bi zaman yayında olan kampusistan ve onun paf takımı lise defteriydi.. bende bu okul dizilerine sinir oluyordum..! mesela kız öğrenciler de bu dizilerden etkileniyor kampusistan dizisi gibi üniversite hayatları olacak sanıyorlar.. işte size kanıtı gidin sorun bakalım üniversite hazırlık safhasındaki bir kız öğrenciye hangi bölümü istiyorsun nereyi istiyorsun diye.. kesin başka bir şehri tercih yapmak istiyordur.. neden? Aklı sıra üniversiteye giderken aynı zamanda hayatını da yaşayacak aklı sıra... halbuki yurtlarda veya öğrenci evinde rezilllllll olacak haberi yok garibim alışmış annesine kendi evine rahatlığa, yazık haberi yok ayrılınca anlayacak bunu ama işte düşünemiyor bu diziler yüzünden kızlar da hayal dünyasında yaşıyor... ya lise defteri dizisinde, gösterilen okul hayatı dünyanın en geniş kurallarına sahip ülkelerinde bile yok. her türlü "kötülüğü" okul hocalarının önünde yapan mini etekli kızlarımız, Saç sakal birbirine karışmış artık üniformayı bile giymeyen erkek oyuncular, Öğretmen mi şaklaban mı belli olmayan hocalar... Ülkemde 16 yaş gurubu da olmasa izleneceği yok bu dizilerin.. peki izleyenler noluyor? bu dizilerden etkilenen (bazı)kızlar her önüne gelenle çıkmaya başlıyor.. kravatı illaki gevşek duran, gömleği eteğin üzerine çıkmış, genellikle sınıftaki biri kaloriferin üstünde diğeri ise sıranın kenarına oturmuş tek sohbet mevzuları "kim kiminle çıkıyor" olan aslında gerçekten hallerine acıdığım bu kızlar, beş para etmez erkek müsvetteleriyle çıkan sabi sübyan liseli aklı havada (bazı)kız modelleri..... bunu bide normalmiş gibi görüyorlar kendi aralarında erkek arkadaşı olmayanlara gülmeye küçümsemeye bile başlıyorlar peki daha da "ileri" gitmeseler tamam ne halleri varsa görsünler diyeceğim ama bu tarz kızlar git gide daha da kötüleşebiliyor; ya "aynı okuldan" iki erkeğe YÜZ VERECEK KADAR NE YAPTIĞINI BİLMEZ DURUMA GELİYORLAR.!!! SONRADA OKULDA İKİ LİSE ÖĞRENCİSİ BİRBİRİNİ BIÇAKLAYINCA VAY EFENDİM KURTLAR VADİSİ.........

sanki ne alakası varsa okullardaki şiddetle k.vadisinin...
anlamadım gitti... :)
:((
(bak yine sinirlendim işte....... çünkü zamanında bende böyle bi olay yaşadım ondan belkide bu kadar satırı yazmışımdır ama, "zamanında" dediğim halde hala her hatırladığımda şimdi olduğu gibi sinirlerim bozulabiliyorsa; çok samimi söylüyorum eğer ben polata özenen o gençler gibi biri olsaydım, sevdiğini söyleyip insanın duygularıyla oynayan ve biyandan da başkasıyla aldatan kızların kafasını keserdim.!)

tolga2207
30-01-2007, 18:28   |  #14  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Cahil insan zaten bir yerden voleyi vurup kurtulmanın derdinde. Bir de karşısına kurtlar vadisi gibi bir dizi koyarsan o cahil insana hiç tutmayacak bir çıkış yolu göstermiş olursun. Diziyi zevk olsun diye izleyen, sadece keyif almak için izleyen insan sayısı, kendisini dizideki tiplerle özdeşleştiren insan sayısı yanında devede kulak kılı kalır. O yüzden kurtlar vadisi, liseli bilmemnesi gibi diziler yayınlanmamalı. Reyting alacak diye sokakta zevk için bir haftada 6-7 adam öldüren cinslerin türemesine kendi çapımda izin veremem. Bu yüzden bi tip dizilere her zaman önyargılı ve sert bakmışımdır.

TuncaBozkurt
30-01-2007, 19:43   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
jeomania
mafya özentileri çıkıyorsa bence bunda dizinin bi suçu yok insan televizyonda her izlediğine özenmek zorundamı..! bir dizinin çocuklara kötü örnek oluyor diye yerilmesi komik bir durumdur. ben diziyi yayınlandığı zaman keyif alarak izledim.fakat hiç bir zaman kendimi polat olarak görmedim. o sadece sürükleyici bir diziydi benim için... bence diziyle değil onun etkisi altında kalmaya mahkum gençlerle ilgilenmek lazım. suç dizide diill... işe yaramaz akıl baliğ öğrenci demeye dilimin varmadığı bu özgüveni olmayan bilinçsiz insanların diziyi örnek alıp yanlış şeyler yapmasının suçunu başka yerlerde aramalıyız.

k.vadisi bu çocuklara zararlı da olsa bu dizi gerçekten de önemli politik sorunlara parmak basmaktaydı. bu çocuklar oradaki asıl dikkat edilmesi gereken noktalara bakmıyorsa bunda dizinin bi suçu yok

mesela en basitinden dizide Polat Alemdar zaman zaman, Mehmet Karahanlı her zaman kitap okuyordu. Bunu niye örnek almıyorlar.

bence asıl sorun ahlaklı olmayı ailelerinden öğrenemedikleri için çocukların iyi yetişmemesinden geliyor silahı bıçağı alıp ona buna saldırmak ben ölelerine sinir oluyorum sen kimsin ki bi adama özenip bu hale geliyorsun..! polat abilerinin bütün güzel huylarını almayıp sadece bıçak saplamasını örnek alıyorsa bunda bir iş vardır bence...

bakın bu arada bide bu yönden düşünün; mesela benim de nefret ettiğim diziler bi zaman yayında olan kampusistan ve onun paf takımı lise defteriydi.. bende bu okul dizilerine sinir oluyordum..! mesela kız öğrenciler de bu dizilerden etkileniyor kampusistan dizisi gibi üniversite hayatları olacak sanıyorlar.. işte size kanıtı gidin sorun bakalım üniversite hazırlık safhasındaki bir kız öğrenciye hangi bölümü istiyorsun nereyi istiyorsun diye.. kesin başka bir şehri tercih yapmak istiyordur.. neden? Aklı sıra üniversiteye giderken aynı zamanda hayatını da yaşayacak aklı sıra... halbuki yurtlarda veya öğrenci evinde rezilllllll olacak haberi yok garibim alışmış annesine kendi evine rahatlığa, yazık haberi yok ayrılınca anlayacak bunu ama işte düşünemiyor bu diziler yüzünden kızlar da hayal dünyasında yaşıyor... ya lise defteri dizisinde, gösterilen okul hayatı dünyanın en geniş kurallarına sahip ülkelerinde bile yok. her türlü "kötülüğü" okul hocalarının önünde yapan mini etekli kızlarımız, Saç sakal birbirine karışmış artık üniformayı bile giymeyen erkek oyuncular, Öğretmen mi şaklaban mı belli olmayan hocalar... Ülkemde 16 yaş gurubu da olmasa izleneceği yok bu dizilerin.. peki izleyenler noluyor? bu dizilerden etkilenen (bazı)kızlar her önüne gelenle çıkmaya başlıyor.. kravatı illaki gevşek duran, gömleği eteğin üzerine çıkmış, genellikle sınıftaki biri kaloriferin üstünde diğeri ise sıranın kenarına oturmuş tek sohbet mevzuları "kim kiminle çıkıyor" olan aslında gerçekten hallerine acıdığım bu kızlar, beş para etmez erkek müsvetteleriyle çıkan sabi sübyan liseli aklı havada (bazı)kız modelleri..... bunu bide normalmiş gibi görüyorlar kendi aralarında erkek arkadaşı olmayanlara gülmeye küçümsemeye bile başlıyorlar peki daha da "ileri" gitmeseler tamam ne halleri varsa görsünler diyeceğim ama bu tarz kızlar git gide daha da kötüleşebiliyor; ya "aynı okuldan" iki erkeğe YÜZ VERECEK KADAR NE YAPTIĞINI BİLMEZ DURUMA GELİYORLAR.!!! SONRADA OKULDA İKİ LİSE ÖĞRENCİSİ BİRBİRİNİ BIÇAKLAYINCA VAY EFENDİM KURTLAR VADİSİ.........

(bak yine sinirlendim işte....... çünkü zamanında bende böyle bi olay yaşadım ondan belkide bu kadar satırı yazmışımdır ama, "zamanında" dediğim halde hala her hatırladığımda şimdi olduğu gibi sinirlerim bozulabiliyorsa; çok samimi söylüyorum eğer ben polata özenen o gençler gibi biri olsaydım, sevdiğini söyleyip insanın duygularıyla oynayan ve biyandan da başkasıyla aldatan kızların kafasını keserdim.!)

söylediklerinize katılmamak mümkün değil.ben de zaten konuun 3. mesajında çok çok özet olarak buna değinmiştim.

Raziel
30-01-2007, 20:46   |  #16  
Yıllanmış Üye
936 mesaj
jeomania

ne ilgisi var! Kitap okumasını örnek alsın diyosun, yalnız kitap okumak dizinin çok ufak bir yerinde geçiyor, oysa tabancalar her dakika konuşuyor, ayrıca çocuklar tabiiki örnek almamalı bunları ama çocuk bu nerden bilcek, sen hiç çocuk olmadın mı, etkilenmedin mi hiçbi şeyden?

jeomania
31-01-2007, 09:18   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
Raziel
ne ilgisi var! Kitap okumasını örnek alsın diyosun, yalnız kitap okumak dizinin çok ufak bir yerinde geçiyor, oysa tabancalar her dakika konuşuyor, ayrıca çocuklar tabiiki örnek almamalı bunları ama çocuk bu nerden bilcek, sen hiç çocuk olmadın mı, etkilenmedin mi hiçbi şeyden?
sanırım anlatım bozukluğu yapmışım diyeceğim ama..
tuncab arkadaşım anlamış nedemek istediğimi.
yinede söyliyim;
çocuk derken, daha beyin gelişimini tamamlayamamış gençleri kastetmiştim.. kapiş.?!

TT06
06-02-2007, 03:29   |  #18  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

başlasada izlesek...8 Şubat Perşembe günü...

Tabii 24 gibi dizilere laf söylemeyip gelip bu diziye laf edenlerin durumlarınıda komik buluyorum..

Son Düzenleme: TT06 ~ 06 Şubat 2007 03:31
medjaii
08-02-2007, 12:22   |  #19  
Yıllanmış Üye
200 mesaj
TT06
başlasada izlesek...8 Şubat Perşembe günü...

Tabii 24 gibi dizilere laf söylemeyip gelip bu diziye laf edenlerin durumlarınıda komik buluyorum..

'24' ü  işin içine katarsanız olmaz işte  24 ve ona benzer dizilerin yayınlandığı,+18 çizgi filmlerin olduğu  ülkelerdeki  şiddet olayları burda kabuslarınızda bile göremeyeceğiniz türden...

tyakupoglu
08-02-2007, 17:19   |  #20  
Yeni Üye
20 mesaj

Arkadaşlar eğri oturup doğru konuşmak gerekirse, bu tür diziler veya filmler her ne kadar kötü yönden özendirici olsada, madalyonun öteki yüzüne bakmak lazım... diye başladım ama madalyonun iki yüzüde, aynı madalyonun parçaları. 4 aylık bi oğlum var ve korkuyorum ki daha askere gitmeden 1 g3 tüfeğini gözü kapalı 3 dakikada söküp takıcak... İzlemesek yapmazlar. Herşey bizde bitiyor!....

TT06
09-02-2007, 17:59   |  #21  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

ilk böülümü gayet güzeldi bence..ben bir şiddete yönlendirme göremedim..yani elime silah alıp evden çıkmak aklıma gelmedi yada günlük hayatım değişmedi..

Diyeceksinizki bunu ayırt edemeyenler var..bu dizi yüzünden şiddete yönelenler..kusura bakmayın ama bir dizi sadece tetikleyici olamaz..kurtlar olmasa ailedeki baba.bir dizi olmasa yetiştirme yurtlarındaki salak bakıcılar(hepsi değil tabiiki) kişiyi şiddetin tam ortasına bırakıyor..

onuru_gs
09-02-2007, 19:47   |  #22  
Üye
78 mesaj

ben hala bu diziye karsıyım daha yeni haberlerde maganda kursununa kurban giden bir cocuktan bahsediliyordu bence bu tur dizilere kesinlikle bir kısıtlama gelmesi lazım yoksa bu ulkede daha cok haksız yere insan ölür.

Son Düzenleme: onuru_gs ~ 09 Şubat 2007 19:49
Selçuk İslamoğlu
09-02-2007, 20:53   |  #23  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Bu haftaki Penguen'de güzel bir espiri vardı bu konuda: "Ya izle, ya terket" diye...

Bakın, gerek yurtiçinde veya yurtdışında, her insanın sizinle aynı zeka yapısında olduğunu kabul etmek bir yana, farklı ortamlarda büyümenin ve yetişmenin de her insan üzerinde farklı etkide bulunduğu açıktır.

Şahsen gülerek izlediğim Kurtlar Vadisi gibi yapımlarda kullanılan "yöntemler", özellikle geliri düşük kısımlar da bir kurtuluş kapısı gibi görülebilir.

Malesef en tehlikeli beyin, cahil beyindir. "Kimse etkilenmez" demek, ülkemizde cehaletin hiç olmadığını söylemek demektir. Tabi bu da gülünecek bir yaklaşım olur.

Eğer bir "tv yapımı" olarak algıladığımızda, ne senaryo ne de çekim taktikleri olarak, ne sanatsal bir yapısı, ne de yaratıcı bir senaryosu vardır. Geriye tek bir şey kalıyor. O da, insanların bazı dürtüleri üzerinde sömürücülük yapmak. Bunu oldukça başarıyor ki, burda 3. sayfasına gelmiş bir konu bulunuyor.

Bana kalırsa, sadece Kurtlar Vadisi değil; Mehmet Ali Erbil, Pazar keyfi kardeşler, bilimum sabah kadın ağlaşma programları, Seda Sayan ve tüm magazin programları da, halkı salak yerine koyduğu, veya nedense daha da salaklaştırma çalışmalarının olduğunu düşündüğüm için yayından kaldırılmalıdır.

onuru_gs
09-02-2007, 20:56   |  #24  
Üye
78 mesaj

selcuk bey acıklamanız cok guzel olmus tesekkurler

TT06
09-02-2007, 22:07   |  #25  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Selçuk Bey'in yazısı çok güzelde

"Bana kalırsa, sadece Kurtlar Vadisi değil; Mehmet Ali Erbil, Pazar keyfi kardeşler, bilimum sabah kadın ağlaşma programları, Seda Sayan ve tüm magazin programları da, halkı salak yerine koyduğu, veya nedense daha da salaklaştırma çalışmalarının olduğunu düşündüğüm için yayından kaldırılmalıdır."

Türkiye TV'lerinin %70 ini oluşturuyor bu programlar..Yerlerine önerileri nedir merak ediyorum.Tamam kaldırılsın ama yerine ne koyulsun..İnsanların sıkılmadan izleyecekleri yorgun argın eve geldiklerinde hem rahatlatacak hem eğlendirecek(kurtlar vadisine gülerek izlediğini söylüyor demekki eğleniyor)..

Sonuçta bu bir TV ve genelde herkesin dediği gibi Aptal Kutusu..Bırakın onun içinde olan olsun izlemek zorunda değilsiniz..Programların kötü tarafını söylemek tmm'da kaldırılsın diye kestirip atmak üstelik kaldırıldıktan sonra altarnatif sunmamak bence biraz olmamış..