Yenileme Sorunu

f17
05-06-2010, 17:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Windows7 otomatik yenileme yapmıyor herhangi bir dosya taşıdığımda ekranda dosya taşınmamış gözüküyor F5 yaptığımda dosya taşınmış gözüküyor bu sorunu nasıl hallederiz? 

global_deejay
02-07-2010, 16:23   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

Güncel !

Aynı sorun bende var format yetmiyor bu soruna :S

Recep Baltaş
02-07-2010, 19:03   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Yok artık, format yetmiyor?

global_deejay
02-07-2010, 20:30   |  #4  
Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Yok artık, format yetmiyor?
Home Premium, Professional, Ultimate 32 Bit sürümlerini kurdum, dedim belki DVD de sorun vardır arkadaşımdan aldığım Casper in yükseltme hediyesi olan DVD den de kurdum sorun düzelmiyor. explorer.exe sonlandırıyorum tekrar çalıştırınca düzeliyor belli bir süre sonra yine gidiyor. İşte resim burada

Resim 1:

Sonuç :

Recep Baltaş
03-07-2010, 00:05   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Her format sonrasında kurduğunuz bir sorun neden oluyordur. Bir de renk düzeni Basic...Aero yok mu?

global_deejay
03-07-2010, 01:21   |  #6  
Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Her format sonrasında kurduğunuz bir sorun neden oluyordur. Bir de renk düzeni Basic...Aero yok mu?
Hep Aero kullanıyorum resim alırken Basic zamanına denk gelmiş.. PC de 2 adet Harrdisk takılı diğer harddiskten yutkunma geliyor avaba onun yüzündenmi bilgisayarda kurulu olan yazılımlar

Son Düzenleme: global_deejay ~ 03 Temmuz 2010 01:22
global_deejay
03-07-2010, 15:46   |  #7  
Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: mcafee23  
yeni kullanıcı hesabı açın öyle deneyin.Hata kullanıcı da mı yoksa sistemde mi belli
denedim sorun devam ediyor benim IDE harrdiskim var depo olarak kullandığım ondanmı yapıyor acaba şuan söktüm tek hdd kullanıyorum inşallah sorun çıkmaz şuan normal görünüyor

HDD deki tüm dosyaları diğer HDD e taşıdım gizli dosyaları açmama rağmen içi boş ancak 36 gb dolu görünüyor biçimlendirdim inşallah onunla alakası vardır

Son Düzenleme: global_deejay ~ 04 Temmuz 2010 02:08
Batuhan Karsan 26
04-07-2010, 09:47   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Alakası yok.Bende 250 GB Seagate HarDDisk var.İkiye böldüm Depo ve C diye taş gibi çalışıyor.
O boş alanada güncelleme yapmıştır.

tolgahan67
23-12-2010, 01:00   |  #9  
Taze Üye
4 mesaj

konu başlığı uzun süre önce açılmış ama konuya bir çözüm bulunamamış yine sorunu yaşayan arkadaşlar için ben konuyu çözümleyeyim aynı sorunu bende yaşadım. 
çözümü : 
HKEY_CLASSES_ROOT \ CLSID \ {BDEADE7F-C265-11D0-BCED-00A0C90AB50F} \ 
burada üç anahtar var bunlar sırasıyla " DontRefresh,0,1" dir bunlar otomatik F5 seçenekleridir bunu 0 konumuna alırsanız otomatik olarak yenilemeye başlıyacak ve anında refresh iniz gerçekleşecektir.
ayrıca bu işlem dosya kesme silme porgram kısayolu koyma gibi işlemlerden sonra yenileme yapılmaması durumlarındada geçerlidir.
birde kesin çözüm üretmeyen arkadaşlar herşeye yorum yapmasınlar.
Herkesin bilgisi yoktur ama herkesin fikri vardır buda kirliliktir. kolay gelsin

tolgahan67
25-12-2010, 06:07   |  #10  
Taze Üye
4 mesaj

mesaj sayısını boyle boyle arttırdıgın belli sana sunu soylim admin ve mod lara yaranmayıda bi kenara birak uydurdum yada kopyala yapıştır yaptımsa sayfayı bul konus ayrica ben kac satir yazmisim sen kac satır cvp yazmissin ve galiba kucukken ılgı gormedin ki benim gibi araniza yeni katilanlarin ustune basmaya calisip ilgi topluyorsun son olarak meslegimide senden ogrenecek degilim. bos yerede yorum yapıp basligi mesgul etme. bazen oturup susmasinida bilmeli insan. simdi sakin ve sessiz ol.
not bu anahtar sende yoksa dontrefresh kelimesini kayitdefteri düzenleyicisinde aratarak bul mutlaka gorursun umarim.
bu arada sayfaya bu kadar ilgisiz şeyler yazanlar varken benim ustume gelmende manidar.simdi sus.

tolgahan67
25-12-2010, 06:24   |  #11  
Taze Üye
4 mesaj

bu arada bu sorun sadece bir sistem dosyası hatasıdır o nedenle bu tip sıkıntılarda genelde format atıncada geçmiyor bu bir  bunu bilesin, diğeride bu kayit girdisini sadece sorun çıkan makinlerde görürsün seninkinde olmaması normaldir buda iki  son olarak benden öncede insanlarla sorun yaşamıssın demekki sorunlu bir uyesin buda üc.senin gibi herseye yorum yapılmaz.sus otur aşagıya simdi.

tolgahan67
26-12-2010, 06:13   |  #12  
Taze Üye
4 mesaj

bu küfür et şikayet et sözleri ne demek anlamadım ben durup duruken...
cocuk gibi sızlanmaları bırak yasın 30 gorunuyor ama burada cocuk gıbı davanıyorsun yanıltmaca oldugunu dusunuyorum. ben mod ve admın olarak sıte yonetıcılerınden bahsedıyorum alt duzey yetkılılerden degıl
ayrıca bu forum sana bu kadar zarar vermıs problem yasamıssın benden sana dost tavsıyesı bır uzman psıkologa gorun ve destek al umarım sana yardımcı olurlar.sıkıntılarının gecmesı dılegımle.

tumantuy
26-12-2010, 18:03   |  #13  
Yıllanmış Üye
329 mesaj

1.                             Ekran Çözünürlüğü'nü açmak için Başlat düğmesini , Denetim Masası'nı ve ardından Görünüm ve Kişiselleştirme altından Ekran çözünürlüğünü ayarlayın'yı tıklatın.        
  2.                   Gelişmiş ayarlar'ı tıklatın.
  3.                   Monitör sekmesini ve ardından Ekran yenileme sıklığı altında istediğiniz ekran yenileme sıklığını tıklatın. Monitörün ayarlanması kısa bir süre alabilir. Değişiklikleri korumak istiyorsanız, Uygula'yı tıklatın. Değişiklikleri 15 saniye içinde uygulamazsanız, yenileme sıklığı orijinal ayarınıza geri döner.

bi deneyin

BektaşBütün
12-01-2016, 14:46   |  #14  
BektaşBütün avatarı
Taze Üye
1 mesaj

masaüstü yenileme sorunu olan arkadaşların bilgisayarlarında lotus mail porgramı kurulumu acaba?