YEREL BELLEK SORUNU

HPQ-User
03-07-2008, 12:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tuzlalıgenç sormuş:
benım sorunum yukardakı parçalarla alakası yok ama neyse
Yerel Disk C kendılıgınde Küçülüyor hiç birşey yüklemiyorum kendılıgınden boş yer sayısı gün geçtikçe azalıyor  sistem geri yüklemeyi kapattım pc kopmle formatta attım ama genede düzelmedi bana bi tavsiyeniz olursa sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Pentium 4 3.00  ekran kartı Ati  saphire hd 2600 pro ram 1.5gb kingston ddr1 (harddisk markasını bılmıyorum)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Koray Kocaman
03-07-2008, 12:47   |  #2  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Merhaba

İşletim sistemine yapmış olduğunuz yüklemeler ile tabiki dolar ama siz hiç bir şey yüklemiyorum demişsiniz.Bunun haricinde olabilecek windows'un kendini güncelleştirmesi diyebiliriz.

mohican
05-07-2008, 22:57   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

Muhtemelen bilgisayarında formatla geçmeyen bir virus vardır, samsung hutil denilen bir program dos tabanlıdır, samsung.com a gir bu programı indir başlangıç disketi yada cd si oluşturup bu programı boot edip çalıştır... Daha sonra programın yönergelerini takip et harddiskini test edecektir, sonra c sini d sini tamamen sıfırlayacaktır yani ilk alındığı günkü haline bundan sonra veri kurtarma programları bile harddiskinin içinde veri bulamaz bütün bunları yapmadan önce kesinlikle verilerini yedekle ancak virus varsa yedeklediğin verilerede sızacaktır sen önce Nod 32 2.70 i kur güncelle bilgisayarı güvenli modda başlatıp başlat programlar nod 32 kui.exe i ardından nod32 sistem tarayıcıyı çalıştır virusleri temizle sonra nod 32 yi kaldırmadan verilerini yedekle merak etme yedeklediğin verilere artık virus sızarsa nod 32 temizleyemese bile uyarı verir... Herşeyin yolunda olduğundan emin olduktan sonra hutil.exe yi boot tan çalıştırıp hdd ni sıfırla, forumda Low Level Format nasıl atabilirim diye sorarsan detaylarıyla birlikte anlatırlar kolay gelsin.....

benersince
05-07-2008, 23:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

yükledigin dosyaları masa üstünemi koyuyorsun klasör resim gibi yada müzik

waybe
06-07-2008, 00:26   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,376 mesaj
benersince
yükledigin dosyaları masa üstünemi koyuyorsun klasör resim gibi yada mü
ewet bunlarda hdd yer kaplar ayrıca windons güncellemeleri açıksa ondanda kaynaklanabilir