Yerel Disk:D yi göremiyorum

HPQ-User
15-07-2010, 10:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

crazyfrog sormuş:
Bilgisayarımda tek 640 gb lık hard disk bulunuyor ben bilgisayarı aldığımda hard disk 2 ye bölünmüştü yerel disk c ve d olmak üzere bilgisayarım boot problemi veriyordu ben internette araştırarak kablonun tam yerine oturmadığından dolayı bu problem yaşanabilir yazıyordu sonra kabloyu çıkarıp sağlam bir şekilde taktım sonra bilgisayarımı açtığımda yerel disk d gözükmüyordu bu sorunuda araştırdım bilgisayarım sağ tuş yönetten hard diski biçimlendirerek bu problemi çözebilirsiniz diyordu ama ben bunu yapmak istemedim çünkü kaybetmek istemediğim belgeler var ben nasıl yerel disk d yi geri getirebilirim acaba ? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim umarım bu problemi çözebilirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Intel Core 2 Quad 8200
4 Gb DDR-2 Ram
640 gb western digital HDD
Ati Radeon HD3650 Ekran Kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152)

Craterus
15-07-2010, 13:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
881 mesaj

"640 gb lık hard disk bulunuyor ben bilgisayarı aldığımda hard disk 2 ye bölünmüştü " demişsiniz o zaman siz bölmediniz diski ve siz ellemediyseniz  d de dosya olğununu nereden biliyorsanız demek istediğniz d deki bilgiler mi c deki bilgiler mi c deki ise d ye olan müdahale c yi ilgilendirmez ama d yi kasdediyorsanız recover my files ı kullanabilirsniniz ama sistem d yi görmüyorsa sizinde tarif ettiğiniz yöntemle d yi biçimlednidrmeniz lazım ki sistem görsün ama ince dedğim programı bi kurun ve denyin sonra tekrra yazın kolay gelsin

directorfurkan
16-07-2010, 17:54   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

sorunumu hallettim yardımcı olan herkese teşekkürler .. :)