yerel paylaşım ve güvenlik

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
viking20
22-03-2006, 12:34   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

slm.,
Başlat/Tüm Programlar/Keyboard(sağ klik)/Özellikler/Paylaşım/Yerel Paylaşım ve Güvenlik( alt segmesinde):Bu klasörü ve alt klasörleri yalnızca sizin erişiminize açık olacak şekilde özel yapmak için aşağıdaki onay kutusunu seçin,bu ÖZEL KLASÖR OLSUN mu?Güvenlik yönünden bu kutuya onay koymalımıyız ?NOT:PC' yi aynı zamanda  dosya paylaşımına kapatmak istiyorum. (yanıt alamadığım için birkez daha yazdım,ilginç bir konu,şimdiden teşekkür ederim).

Son Düzenleme: viking20 ~ 07 Nisan 2006 00:20
Der Rote BaroN
22-03-2006, 16:26   |  #2  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,531 mesaj

Bunu yapmıştım bir keresinde ama bana izin vermediği gibi admin'e de izin vermedi. Ben artık bana özel klasörler için XP'nin paylaşım veya şifrelemesinden uzak durup 3. parti yazılımlar kullanıyorum. Ha, eğer XP bilgini ilerletmek istiyorsan canını yakma pahasına deneyebilirsin.

sebgymn
05-04-2006, 19:39   |  #3  
Taze Üye
14 mesaj

merhaba, tam olarak ne demek istediğini anlamadım ama sanırım bir dosyanın başkaları tarafından görülmemesini istiyorsun? windows altında bu işlemi tam olarak yapman mümkün değil. ntfs dosya sisteminde bu şekilde yapılarak diğer oturumlarda sınırlı kullanıcıların görüntülemesini kısıtlayabilirsin. ağda zaten senin iznin olmadan normal yöntemlerle dosyalarına bakamazlar. en basitinden winrar gibi programlar kullanarak şifre koruması koyabilirsin. yada bu konuda özelleşmiş bir sürü program var.

viking20
05-04-2006, 19:57   |  #4  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

sayın arkadaşım sebgymn, aslında sorum iki aşamadan oluşuyor 1. si bu bahsettiğim kutudaki işareti kaldırmalımıyız(güvenlik açısından),2. si ise pc mizi yine güvenlik açısından DOSYA PAYLAŞIMINA kapatmalımıyız ,ki ben notlarıma yazmışım CHİP daha önce bu konuyu işlemiş(ocak'04 Ağ güvenliği).Bildiğiniz gibi hakyer!' ler:)bu gibi açıkları portları kullanıyorlar,kickshaw arkadaş ilk soruma birazda nükteli olarak yanıt verdi,kendisine teşekkür ederim.

Son Düzenleme: viking20 ~ 08 Nisan 2006 22:46
sebgymn
08-04-2006, 01:36   |  #5  
Taze Üye
14 mesaj

ağ üzerinden bir risk taşıyabilir xp üzerinden direkt olarak paylaşım yapmak. xp ağ konusunda çok yetersiz. senin ağda başka bilgisayarlar var, ve onlarla dosya alışverişinde bulunuyorsan paylaşıma sunmakla birşey olmaz ama, ağ kullanıcıları dosyalarımı değiştirsin seçeneğini işaretlemezsen dosyalarına yazımı kapatmış olursun. hackerlar bilgisayarına girer yada girmez tartışmasına girmiyorum.