yereldiskin yarısı nerede?

SlientDeatH
05-10-2011, 18:29   |  #1  
SlientDeatH avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
104 mesaj

merhaba arkadaşlar,sağdaki resimde kapasite141gb diyor. kullanılan alan 59,6gb diyor ama sağ tarafta gizli dosyalarda dahil hepsini seçip özelliklere basınca 44,2 gb diyor. geriye kalan 15gb felan nerede arkadaşlar ???

PcMaKeR
05-10-2011, 18:44   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Sanal Disk belleği ve Sistem geri yükleme noktaları.
Yeterli açıklamadır umarım senin için.

Kapalı Hesap (221406)
05-10-2011, 18:50   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

uzun süre format atılmadıysa /yeterli temizlikte yapılmadıysa / ve nihayetinde sistem geri yüklemen daima açıksa /  bu normal kardeş.

Kapalı Hesap (153334)
05-10-2011, 18:53   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj

Ayrıca windows update kalıntıları temp, windows\SoftwareDistribution\Download  (update dosyaları ama bunu silerseniz update başa döner sıfır dan kurar.) içindeki dosyalar.Sistem ön bellegi hazırda beklet dosya sistemi için ayrılan 2gb.Ayrıca Windows 7 ön izleme ve zune ön izleme dosyları ayrıca küçük resim ön izlemeleri ve sistem hata ve sistem yapılandırma dosyları.
Bunları silersen en az 15 gb garanti.
Hatta sen en iyisi temizlik aletlerinden indir ccclener (paralı oldu)
Hazırda bekleti kapatmak için başlat donatılar konsol lu yönetici olarak başlat ve konsola bu nu gir 
powercfg -h off entera bas.
Sistemi temizledikden sonra yeniden başlat.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (185916) ~ 05 Ekim 2011 19:02
hp2010
05-10-2011, 19:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
146 mesaj

gerçekten ccleaner paralı mı oldu? :(

Kapalı Hesap (153334)
05-10-2011, 19:05   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 186
6,419 mesaj
Alıntı: usta_999999  
Özgür kullanılanı var ama özellikli değil.(Basit işlemler için)
http://www.piriform.com/ccleaner/download

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (185916) ~ 05 Ekim 2011 19:06
Kapalı Hesap (221406)
05-10-2011, 19:24   |  #7  
Kapalı Hesap
841 mesaj
Alıntı: usta_999999  
imzamda cclaner var indir

SlientDeatH
05-10-2011, 20:16   |  #8  
SlientDeatH avatarı
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

arkadaşlar yorumlarınıza cevap olarak pcyi 2sene önce aldım.format için bence erken bi süre. ve temizlik programlarını haftada bir kullanırım.
kullandıklarım:
-donatılar/disktemizleyici
-eskiden ccleanerı kullanırdım advanced system careyi kullanana kadar.
-ek olarakta 2haftada felan disk birleştiricisini yaparım.
-sistemgeriyükleme açık duruyor hep galiba. çünki nezaman istesem geri yüklyebiliyorum sistemi.
yani kısacası pcyi haftada1 temizlerim.
ayrıca 2haftada1 avast lisans ile taratırımda .

@DETROID_35 dostum sen hazırda bekleti kapat demişsin ama onu niçin dedin anlayamadım? kapatınca yer mi açılıyor?
ve bu benm kullanılan gbler normalmi yani herkeste varmı böyle bişey windows7 dosyaları mı var o gblerde?

SlientDeatH
05-10-2011, 20:19   |  #9  
SlientDeatH avatarı
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Sanal Disk belleği ve Sistem geri yükleme noktaları.
Yeterli açıklamadır umarım senin için.
hayır anlayamadım malesef ne demek istediğini? açıklarmısın rica etsem

Kapalı Hesap (221406)
06-10-2011, 09:37   |  #10  
Kapalı Hesap
841 mesaj
Alıntı: SlientDeatH  
hayır anlayamadım malesef ne demek istediğini? açıklarmısın rica
sistem geri yükleme ayarlandığı üzere geriye dönebilmek için kendine hergün veya günler için geçmişteki günlerini saklar / ve bu saklama yer kaplar sisteminde.

SlientDeatH
06-10-2011, 17:14   |  #11  
SlientDeatH avatarı
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj
Alıntı: sayraxx  
sistem geri yükleme ayarlandığı üzere geriye dönebilmek için kendine hergün veya günler için geçmişteki günlerini saklar / ve bu saklama yer kaplar sisteminde.
peki suan geriyükleme için aldığı yedekleri nasıl silerim? ve onları c de olmazmı? d ye atması ilginç geldi :=)

mehmet52
06-10-2011, 18:07   |  #12  
Yıllanmış Üye
109 mesaj

advanced system care 4. Versiyon kullan.progrem free ama pro yaparsan mukemmel özellikleri açarsın.

Kapalı Hesap (221406)
06-10-2011, 18:39   |  #13  
Kapalı Hesap
841 mesaj
peki suan geriyükleme için aldığı yedekleri nasıl silerim? ve onları c de olmazmı? d ye atması ilginç geldi :=)
sistemini D diskine kurduysan D diskinde yedekler sistem.. başlat/tümprogramlar/donaltılar/disktemizleme  ile C_D disklerinizi temizleyin /  tekrardan  başlat/tümprogramlar/donaltılar/disk birleştirme   şeklindede C ve D  disklerinizi birleştirin,  /   
sistem geri yüklemeyi kapatma ===============
başlat/tümprogramlar/donaltılar/sistem araçları/sistem geri yükleme/ ve bu panelin içinde sistem geri yükleme ayarları sekmesi olacak / bu ayarı tıkladığınızda :: bütün sürücülerdeki sistem geri yüklemeyi kapat /   deyin / uygula ve tamam deyip sekmeyi tamamlayın..

birde imzamda advanted system care 4  adlı bi program var..onu indir ve derin tarama yapın, ve bu programı silmeyin daima pc  de bulunsun, yrıca bu programın içinde disklerle ilgili birleştirme ve onarma seçenekleride var, uygulayabilirsin, incele ve bak

SlientDeatH
06-10-2011, 19:08   |  #14  
SlientDeatH avatarı
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

Alıntı: mehmet52  
advanced system care 4. Versiyon kullan.progrem free ama pro yaparsan mukemmel özellikleri açarsın.

ah dostum yorumları okusaydın orda advanced system care4 (full lisanslı pro) kullandığımı yazmıştım  :) bu konuyu tarattırdığım halde açtım.
sistemini D diskine kurduysan D diskinde yedekler sistem.. başlat/tümprogramlar/donaltılar/disktemizleme  ile C_D disklerinizi temizleyin /  tekrardan  başlat/tümprogramlar/donaltılar/disk birleştirme   şeklindede C ve D  disklerinizi birleştirin,  /   
sistem geri yüklemeyi kapatma ===============
başlat/tümprogramlar/donaltılar/sistem araçları/sistem geri yükleme/ ve bu panelin içinde sistem geri yükleme ayarları sekmesi olacak / bu ayarı tıkladığınızda :: bütün sürücülerdeki sistem geri yüklemeyi kapat /   deyin / uygula ve tamam deyip sekmeyi tamamlayın..

birde imzamda advanted system care 4  adlı bi program var..onu indir ve derin tarama yapın, ve bu programı silmeyin daima pc  de bulunsun, yrıca bu programın içinde disklerle ilgili birleştirme ve onarma seçenekleride var, uygulayabilirsin, incele ve

bende onu diyorum işte sistemi c ye kurdum fakat kaybolan gblerim hakkındaki sorunum d de işte. ayrıca sende aynı şekilde  kşke yorumları okusaydın. disk temizleme , birleştirme , advancedi haftada 1 kullandığımı yazmştım:)
bide kardeş ben sistem geri yüklemeyi kapatmak istemiyorum. sadece bu zamana kadar yedeklediği dosyaları silmek istiyorum. bunun için ne yapmam gerek?

Kapalı Hesap (221406)
06-10-2011, 19:20   |  #15  
Kapalı Hesap
841 mesaj

sistem C diskine kuruluysa  C  yi sağa tıkla özlellikler / disk temizleme yap / karşına çıkan disk temizleme sekmesinde  nutabık / diğer seçenekler tıkla / ve hemen aşağıda /  sistem geri yükleme geçmişini silen bi  TEMİZLE seçeneği var /  tıkla ve  ne var ne yok SİL  /

SlientDeatH
06-10-2011, 21:21   |  #16  
SlientDeatH avatarı
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj

dostum yardımların için teşekkür ederim:) bu yorumlarımızı okuyan olursa dipnot edeyim. disk temizlemeyi açarken sistem geri yükleme noktası geçmişini silecekseniz sağ tıklayıp yönetici olarak acmanız gerekiyor.

bu arada bi sorum daha olucak. benim chrome url simgeleri gözükmüyor :( sildim yükledim düzelmedi.

Kapalı Hesap (221406)
07-10-2011, 11:14   |  #17  
Kapalı Hesap
841 mesaj
dostum yardımların için teşekkür ederim:) bu yorumlarımızı okuyan olursa dipnot edeyim. disk temizlemeyi açarken sistem geri yükleme noktası geçmişini silecekseniz sağ tıklayıp yönetici olarak acmanız gerekiyor.

bu arada bi sorum daha olucak. benim chrome url simgeleri gözükmüyor :( sildim yükledim düzelmedi.

hayır gösteriyor aslında / ama sadelik açısından chorome onu gösterimde gizli tutuyor / kopyalayıp biryere yapıştırırsan url  yi görürsün.

SlientDeatH
07-10-2011, 18:19   |  #18  
SlientDeatH avatarı
OP Yıllanmış Üye
104 mesaj
hayır gösteriyor aslında / ama sadelik açısından chorome onu gösterimde gizli tutuyor / kopyalayıp biryere yapıştırırsan url  yi görürsün.
ne demek istediğini tam anlayamadım kardeş. sen galiba farklı bişey anladın. yada ben farklı bişey anladım. resme bi bakarmsn

Son Düzenleme: SlientDeatH ~ 07 Ekim 2011 18:21